Novads papildus finansēs vien pirmsskolas pedagogus un pulciņus, kas gatavojas svētkiem

Nedaudz augstāks atalgojums zemāko pedagoga amata algas likmju saņēmējiem, sasniedzot 420 eiro pirms nodokļu nomaksas, kā arī piemaksa par papildu pienākumu veikšanu un iegūto 3., 4. un 5. kvalitātes pakāpi. Šādas izmaiņas šogad skārušas skolotāju maciņus, kaut, samazinoties skolēnu skaitam, kļuvis arī mazāk apmaksāto slodžu, norāda Jelgavas novada Izglītības pārvalde. Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) turpmākajiem gadiem piedāvā divus atalgojuma modeļus, kur labākajā gadījumā pedagogi varētu saņemt 709 eiro.

«Vēl nav īsti skaidrs, cik beigu beigās saņemšu, jo formula, kā to aprēķina, ir diezgan sarežģīta. Tomēr 420 eiro par slodzi un piemaksa, kas pienākas par 4. kvalitātes pakāpi, ir aptuveni tāda summa, kādu saņēmu 2008. gadā bez visām augstajām prasībām. Tāpat pagaidām nav saprotams, ko sevī ietver 40 stundu nedēļā modelis,» spriež skolotāja ar teju 30 gadu darba stāžu, kas vēlējās palikt anonīma. 

«Kopējais finansējums ir palielinājies, jo par aptuveni pieciem procentiem palielinātas algas likmes. Taču gada laikā skolēnu skaits par 43 samazinājies. Tā kā nauda jo­projām seko skolēnam, atbilstoši sarucis finansējums apmaksātajām pedagoga slodzēm,» situāciju raksturo Jelgavas novada Izglītības pārvaldes vadītāja Ginta Avotiņa.

Viņa stāsta, ka samazināts arī koeficients neklātienes programmām. Savukārt interešu izglītībā piešķirtā summa palikusi līdzšinējā. Taču, ņemot vērā algas likmju paaugstināšanos, varēs apmaksāt mazāku slodžu skaitu. 

Visu rakstu lasiet ceturtdienas, 4. septembra, «Zemgales Ziņās». 

Pievieno komentāru

Jelgavas novadā