Patriotu skrējienā latviešu strēlnieku kauju vietās uzvar portugālis Flavio Numes 4

Atzīmējot valsts dzimšanas dienu, ap trīssimt Virtuālā skrējēju kluba “Noskrien” dalībnieku piedalījās pusmaratonā “Patriots”, kura sacensību distance gāja pa latviešu strēlnieku Ziemassvētku kauju vietām. Starts un finišs bija latviešu strēlnieku Ziemassvētku kauju muzejā Mangaļos. Tālāk skrējēji pa meža stigām un takām šķērsoja Garo kāpu, Ložmetējkalnu, kā arī apskrēja apkārt Maztīreļa purvam.

Ar apmēram simts metru atrāvienu uzvarēja Gulbenes novada Litenes pansionāta brīvprātīgais darbinieks 23 gadus vecais portugālis Flavio Numes. Viņš distanci veica stundā un tieši 16 minūtēs. Flavio «Ziņu» korespondentam pastāstīja, ka Latvijā uzturas tikai divas nedēļas un jūtas labi. Gulbenē viņš ātri vien iepazinies ar skriešanas veterānu Elmāru Eleksi, kas viņu uzaicinājis piedalīties “Patriotā”. Jaunietis piebilda, ka līdz šim Portugālē skrējis un trenējies stadionā. Krosā viņš piedalījies pirmo reizi.

Sieviešu konkurencē ar rezultātu – stunda 27 minūtes 45 sekundes – uzvarēja Ilona Marhele, kas ir viena no labākajām Latvijas maratonistēm, pusmaratonistēm un staijerēm. Viņas personiskais rekords 2012. gada Roterdamas maratonā ir 2 stundas 38 minūtes 34 sekundes.  

Tik tikko iekļaujoties trīs stundu kontrollaikā vieni no beidzamajiem finišā ieradās četri nūjotāji, kā arī kāds piecdesmitgadnieks, kurš «Ziņām» pasmaidot teica: “Esmu dulls – skrienu bez trenēšanās.” Vairāki aptaujātie pasākuma dalībnieki atzina, ka skrējiens viņiem paticis. Divas jaunietes piebilda, ka, skrienot pa vecajām kauju vietām, viņiem gribējies dziedāt “Mirdzot šķēpiem zeltsaules staros”. Pasākumā  piedalījās arī vairāki jelgavnieki un Ozolnieku skrējēji.  

Pasākuma rīkotājs Rīgas matemātikas un fizikas skolotājs Vilmārs Zeme pastāstīja, ka iecere sarīkot lielāku treniņu latviešu strēlnieku cīņu vietās viņam radusies pagājušajā ziemā, kad pirmo reizi apmeklējis muzeju Mangaļos. Atsaucība šai iecerei bijusi negaidīti liela un no neformāla treniņa sanācis skrējiens “Patriots”. V.Zeme piebilda, ka turpmāk valsts svētku laikā centīsies šādu skrējienu sarīkot katru gadu.

Daudzi pasākuma dalībnieki izmantoja iespēju iepazīties ar Mangaļu muzeja ekspozīciju. Latvijas Kara muzeja Mangaļu filiāles vadītājs Dagnis Dedumietis apstiprināja, ka muzejam netrūkst apmeklētāju.          

Foto: skrējiena “Patriots” dalībnieks Raitis Puriņš un Alise Laura Puriņa .


Pievieno komentāru

Komentāri 4

....

Vinja ko, visiem deva paskriet????

pirms 7 gadiem, 2014.11.18 00:35

Resnais

Pat Ziemassvētku kaujas vietā suņi, suņi, suņi

pirms 7 gadiem, 2014.11.16 14:08

Jelgavas novadā