Pats pirmais septembris jaunajai Svētes pamatskolas pirmsskolas ēkai (ar foto) 6

1. septembri sagaidījuši Svētes pagasta vecāki bērniem vecumā no pusotra līdz 6 gadiem, jo jaunā mācību gada pirmajā svinīgajā skolas dienā Jelgavas novada Svētes pamatskolas jaunā pirmsskolas ēka nu ir atklāta. Gaišas un dzīvespriecīgas krāsas, plašas grupiņu telpas, jauns iekārtojums mazuļu un jauno audzēkņu ērtībai garantē gandarījumu, ka Svētes pamatskola pārtapusi par pilnvērtīgu izglītības iestādes kompleksu, nodrošinot komfortablu vidi mācībām un sportam, pārliecināta novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Dace Kaņepone.


Jaunā divstāvu ēka vecā „namiņa” vietā savienota ar pāreju uz „lielo” skolu, tādējādi nodrošinot reizē gan vienotu, gan arī nodalītu dzīves telpu. Plānojums paredz vietu četrām grupiņām. 

Ar nepieciešamo atbilstību prasībām abos ēkas stāvos izvietotas mācību telpas mazajiem kopā ar ģērbtuvi, sanitāro mezglu un virtuvi. Tam papildus pirmajā stāvā iekārtotas telpas mājturības nodarbībām pamatskolas klašu meitenēm un zēniem, paredzot ugunsdrošu un skaņu izolējošu norobežojumu no pirmsskolas grupu telpām.

Otrajā stāvā atrodas sālsistaba un burbuļvanna veselības uzlabošanai elpceļu saslimšanas gadījumos un  imunitātes stiprināšanai, kā arī zāle bērnu muzikālajiem priekšnesumiem un fakultatīvajām nodarbībām. Ēkas būvniecībā jau laikus padomāts par tās pieejamību – pie ieejas galvenā mezgla izveidota telpa bērnu ratiņu novietošanai, tāpat plānotas labierīcības cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, pie ēkas izveidots panduss nokļūšanai pirmajā stāvā, savukārt uz otro stāvu varēs nokļūt arī ar liftu.

„Pašlaik pirmsskolas programmu Svētes pamatskolā apgūst 81 bērns. Nevar noliegt – būvdarbi vēl pirms nedēļas ritēja ļoti saspringti, lai pirmajā skolas dienā mēs varētu uzņemt bērnus. Tāpēc viss vēl iekārtojumā nav atradis savu vietu un samīļots, taču ar katru dienu šis nams apaugs ar bērnu prieku, zīmējumiem, radošajām domām. Vērojot, kā jaunā ēka ar piebūvi iegulst skolas pagalmā, dzimst jau tālāki plāni, kā mēs tuvākajos gados veidosim un iekārtosim iekšpagalmu, lai pamatskolas audzēkņi varētu starpbrīžos padzīvoties laukā.

Domāju, ka ikviens skolēns un pirmsskolas audzēknis būs patīkami pārsteigts par vasarā paveikto. Skolas darbinieki, neskaitot darba stundas, darījuši visu iespējamo, lai visi skolēni un bērnudārza audzēkņi sekmīgi varētu uzsākt jauno mācību gadu,” stāsta Svētes pamatskolas direktore Inga Jansone.

„Bērnu dēļ mēs esam gatavi darīt daudz – gan katrs savā ģimenē, gan, es ceru, valstiski. Vismaz mēs Jelgavas novada pašvaldībā šogad 56,9% budžeta līdzekļu esam novirzījuši izglītībai – tātad vairāk kā puse līdzekļu tiek aizvirzīta gan skolu infrastruktūrai, jaunu tehnoloģiju nodrošinājumam, gan jaunu ēku būvniecībai. Šo mācību gadu aizsākam ar būtiskiem pasākumiem – atklājam jauno pirmsskolas ēku, vēl jūnijā atvērām Staļģenes vidusskolas piebūves – sporta zāles un ēdnīcas jauno kompleksu. Pa vasaru esam siltinājuši un rekonstruējuši gan Staļģenes pirmsskolu muižas ēku, gan Aizupes pamatskolu, gan Mūzikas un mākslas skolu Glūdā, līdz ar to daudzviet novada skolēni, uzsākot jauno mācību gadu, ieies skolās gluži kā jaunās. Tas būs gandarījums pašvaldībai, ja viņi un viņu vecāki to novērtēs. Ja ir bērni un, šķiet, Svētē dzimstības līmenis ir iepriecinošs, tad arī jauniem būvdarbiem ir jēga,” saka Jelgavas novada domes priekšsēdētājs Ziedonis Caune.

Skolas būvdarbus veica SIA „ Latvijas Energoceltnieks”, būvuzraudzību – SIA „Lerix”. Kopumā pirmsskolas ēkas būvniecība un tās iekārtojums pašvaldībai izmaksājis 996 903 EUR, turklāt visa šī summa ir budžeta finansējums.

Līdz šim pirmsskolas programma tāpat tika realizēta atsevišķā ēkā Svētes pamatskolas skolas pagalmā, taču saistībā ar šīs ēkas slikto tehnisko stāvokli jau 2011. gadā pēc SIA „Būvkonsultants” veiktā tehniskā apsekojuma tika sniegts slēdziens to nojaukt. Jaunas celtnes būvniecībai novada pašvaldība sākotnēji tiecās piesaistīt Eiropas Savienības projektu finansējumu, tomēr nepieciešamība pēc drošu un ērtu telpu nodrošinājuma lika Jelgavas novada pašvaldībai finansējumu pilnībā rast 2014. gada budžetā. Projektēšana un būvdarbi ieceres īstenošanai pilnībā tika finansēti no pašvaldības līdzekļiem, pateicoties aizņēmumam Valsts kasē.

Tā kā pašreizējā Svētes pamatskolas ēka ir vietējas nozīmes arhitektūras piemineklis, pirmsskolas ēkas tehniskais projekts saskaņots arī ar Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju.

Kopumā Jelgavas novadā ir 15 izglītības iestādes un 4 izglītības iestāžu filiāles. 

Foto: Guntars Gūte

Pievieno komentāru

Komentāri 6

"'Taurenīšu" skolotāja

Mums būs pat labākais B/D novadā.
Man prieks, ka varēsim mācīties un dzīvoties skaistajās telpās.
Paldies Ziedonim Caunes un to novada daputātiem.

pirms 7 gadiem, 2014.08.29 22:08

āpsīC

paldies par jauno pirmskolas ēku ,arī manam dēliņam reiz ceļš vedīs uz to,bet nu žēl ,ka tā aizsedz skatu uz veco skolas ēku, kas pavērās kad nojauca to iepriekšējo ēku.

pirms 7 gadiem, 2014.08.30 14:00

toms

paldies visiem,arī mans puisis šogad uzsāka mācības sagatavošanas grupiņā,mums vecākiem ir liels prieks par visu.

pirms 7 gadiem, 2014.09.01 14:54

ha

PII Vircavā arī būs jaunas un svaigi izromentētas telpas...

pirms 7 gadiem, 2014.09.02 20:04

juris

Bet man patīk Svētē... :))

pirms 7 gadiem, 2014.10.01 21:21

Jelgavas novadā