Plāno izsolīt bijušo Ūziņu biedrību namu 2

Jūlijā uz Jelgavas novada Domes sēdi tiks virzīts lēmumprojekts par bijušā Ūziņu biedrību nama atsavināšanu izsolē, «Ziņām» apstiprināja pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Dace Kaņepone. Pārdzīvojusi pienotavas, kultūras dzīves centra un pat dzīvokļu klātbūtni, ēka nu jau vairāk nekā 20 gadu stāv tukša. Par to rūpes brīvprātīgi uzņēmusies blakus esošās Ūziņu bibliotēkas vadītāja Gunita Kulmane. Viņa nobažījusies par nama tālāko likteni, bet cer, ka tas nonāks kārtīgu saimnieku rokās, kas ēku nenojauks. 

«Šis nams ir Ūziņu dvēsele,» atzīst Ūziņu bibliotēkas vadītāja Gunita Kulmane, cerot, ka pārdošana izsolē nesīs jaunu spozmi vecajai ēkai. «Vēsturiskais un cēlais nams līdzās Ūziņu bibliotēkai pašlaik ir neapskaužamā situācijā. Tas stāv tukšs, ik pa laikam tek jumts. Pašvaldība vēl pērn ēkas glābšanas nolūkos veica nelielus pasākumus, lai laika apstākļi nenodarītu vēl lielākus postījumus,» atzīst Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Dace Kaņepone.

Nama vēsture aizsākusies 1912. gadā, kad tika nodibināta Ūziņu Piensaimnieku sabiedrība, ko vadīja Dāvids Biezbārdis. Jau pirms Pirmā pasaules kara saimnieki, kas darbojās Piensaimnieku sabiedrībā, iepirka zemi un uzbūvēja Jēkabnieku pienotavu ar krejotavu, siernīcu un sarīkojumu zāli otrajā stāvā. 

Tolaik, kā apliecina arī bibliotekāres rādītās vecās fotogrāfijas, Ūziņu piensaimnieku nama priekšā atradusies kaila, neauglīga smiltaine 2,5 hektāru platībā. Piensaimnieku sabiedrība nolēmusi to apmežot, izveidojot parku pēc iepriekš izstrādāta plāna. Parkā iestādīti bērzi, ozoli, liepas un citi koki, bet to ietvēris eglīšu un priedīšu dzīvžogs. Kad kociņi paaugās, parkā ierīkoti celiņi un soliņi. 

Visu rakstu lasiet piektdienas, 4. jūlija, «Zemgales Ziņās». Foto: Agris Samcovs

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Ar sirdi Ūziņos

Staltais, joprojām stiprais simtgadīgais nams - ar tevi tik daudziem saistās brīnišķīgas atmiņas!
Lai Dievs palīdz tev atrast labu īpašnieku, kurš varētu tevi atkal atgriezt dzīvē!

pirms 7 gadiem, 2014.07.07 17:14

Jelgavas novadā