Policija dienesta pārbaudē par pansionāta klienta ieslēgšanu kurtuvē neatrod disciplinārpārkāpumus pašu likumsargu rīcībā 26

Kaut arī vēl pirms kriminālprocesa sākšanas jau pratinājuši un kurtuvē ieslēguši aprūpes centra «Ziedkalne» klientu, inspektori Sandis Blūms un Jānis Pranka nav pieļāvuši likumu vai disciplīnas normu pārkāpumus – tā, noslēdzot dienesta pārbaudi, secinājusi Valsts policijas Jelgavas iecirkņa vadītāja Tatjana Flandere. 

Kā vēstīts, sociālās aprūpes centra «Zemgale» direktors Ilgonis Leišavnieks pēc mēnesi ilgušas pārbaudes nolēmis no darba atbrīvot struktūrvienības «Ziedkalne» vadītāju Aiju Petuhovu. Viņas rīcībā direktors atradis būtiskus pārkāpumus, jo aprūpes centra vadītāja aizstāvēšanas vietā noskatījusies, kā Valsts policijas inspektori, liekot lietā pazemojošas metodes, pratina «Ziedkalnes» klientu Edvīnu. Viņam policijas inspektori, no kuriem S.Blūms līdz atlaišanai bija arī «Ziedkalnes» apsargs, likuši atzīties kāda cita klienta pazušanā iepriekšējā dienā. A.Petuhovas atbrīvošanu gan apgrūtina viņas pēkšņā iestāšanās arodbiedrībā, kas nu pret atlaišanu iebildusi. 

Pēc 20. decembrī no aprūpes centra «Zemgale» saņemtā iesnieguma Valsts policijas Jelgavas iecirknī par abu policistu apšaubāmo rīcību tika sākta dienesta pārbaude. Pēc tās noslēgšanas iecirkņa priekšniece T.Flandere ziņo, ka Kārtības policijas nodaļas inspektoru S.Blūma un J.Prankas rīcība, veicot procesuālās darbības, bijusi pamatota un likumīga. Viņu darbībās neesot saskatāmi likumu un disciplīnas normu pārkāpumi, par ko būtu iemesls sākt disciplinārlietu. 

Paralēli veiktajai dienesta pārbaudei no policistu darbībām cietušā klienta Edvīna iesniegums tiek izskatīts arī Kriminālprocesa likuma noteiktajā kārtībā, piebilst T.Flandere. 

Pievieno komentāru

Komentāri 26

lol

Smalki. Pratini kur, kad un kā gribi. Ja esi policis - tev ir vara, bet, nav atbildības. Ja nu pavisam kādu nosit, tad saskata nepielus pārkāpumus.
Lai panāku liecinieku patiesas liecības vai vainīgā atzīšanos drīkst un pat noteikti jāizmanto visas iespējamās metodes! Tas tā no mākoņmalas noraugoties...

pirms 7 gadiem, 2014.01.24 16:40

kaķim jāsmejas

a cik un kādi poļicaji dabūja rājienus, pazemināšanu amatos , kurš poļicais aizmuka no darba - i cik smēķu un spirķika "pazuda" policijā???

pirms 7 gadiem, 2014.01.24 17:10

krišs

a kāpēc nesoda žurnālistu, kurš ļaunprātīgi tērēja policijas, prokuratūras un tiesas resursus? A, autora k-gs?

pirms 7 gadiem, 2014.01.24 17:26

Resnais

Nedrīkst vest kaķus bez uzpurņa un šķērsot sliedes. Bet vest slotaskātu un atņemt brīvību drīkst. Tas nav nelikumīgi. Tā notiek Jelgavā.

pirms 7 gadiem, 2014.01.24 17:28

Resnais

Starp citu, runājot par kaķiem.. Tā kā Vecumniekos zirgs izraisīja sadursmi ar vilcienu un saimniecei sastādīja protokolu par dzelzceļa šķērsošanas noteikumu pārkāpumu, tad drīzumā varam sākt gaidīt pirmos protokolus kaķu un suņu saimniekiem par ielas nepareizu šķērsošanu. Valsts kase pamatīgi papildināsies.

pirms 7 gadiem, 2014.01.24 17:40

gudrais

Policijā jau normāls cilvēks strādāt neiet . Visādus pusbandītus pieņem darbā un Vanags viņus aizstāv . Acīmredzot mentalitātes sapas. Pēc Vanaga uzskatiem arī piesiet mežā pie koka nav nekāds noziegums.

pirms 7 gadiem, 2014.01.24 17:29

eh

Ko var gribēt no korumpētas policijas ar zemu izglītības līmeni. Caunes malu medības arī bija likumīgas. ZZS savējos neizdod .

pirms 7 gadiem, 2014.01.24 17:36

Bet

Runa ir par Valsts policiju, ne Pašvaldības policiju.

pirms 7 gadiem, 2014.01.25 00:28

Žanis

sen jau rakstīju, ka Flandere nav savā vietā.

pirms 7 gadiem, 2014.01.24 17:51

punkts.

Cik tipiski Valsts policijai! Rīkojies kā gribi, uz Tevi atbildība negulstās. Jau kādu Valsts policija manās acīs zaudējusi jebkādu uzticību..

pirms 7 gadiem, 2014.01.24 18:14

xxx

Baigie komentētāji visi Jūs dzivojat kād blakus tam pansionātam un to iemītnieku visatļautību izjūtat ko gudrenieki

pirms 7 gadiem, 2014.01.24 19:23

AI un VAI

Protams,ka no policijas puses nav pārkāpumu,viņi nosit cilvēku un arī likums nav pārkāpts.Cien.Flandere Jums ir jāatkāpjas no amata.Vai Jums nerodas jautājums,ka šie policisti varēja Edvīnu paratināt arī vadītājas kabinetā.Ja jau viņa tik pareiza un labiņa ,kāpēc neatvēlēja savu kabinetu uz stundu,Ir tikai viens slēdziens Ziedkalnes un policijas mafija pasi nesaprot,kas ir pareizi un kas nav pareizi.

pirms 7 gadiem, 2014.01.24 19:35

..............

Cik paredzams rezultāts ... Cik pašsaprotami .... Cik tālu vēl?

pirms 7 gadiem, 2014.01.24 19:44

Lailuks

Bet kas ar manu Remešoku ,sutku nebij mājās,vai atkal būs aizblandījies pie Bandenieku draiskulēm .....Viņš jau ar to Edvīnu ķerstīja.Kas mani tagad vedīs ar darba auto uz darbu?

pirms 7 gadiem, 2014.01.24 20:02

HA

Arti, liecies miera....

pirms 7 gadiem, 2014.01.26 21:50

ZinuZinu

Kad Artis str. Vilces pag. pārv. par šoferi Suzuki paterēja 16 litrus uz 100 km. moška pacelt vecas ceļazīmes?

pirms 7 gadiem, 2014.01.26 21:58

:D

"Lailuks" = Artis. tas toč...

pirms 7 gadiem, 2014.01.26 21:59

Rembo

no šie policistiem nelikumiksas darbības nesaskata,pilnīgs sviests,jāsoda tādi kretīni,kas izmanto savu varu pret slimiem nevarīgiem cilvēkiem ieslēdzot to kurtuvē,tā skaitās cilvēkam brīvības atņemšana uz nenoteiktu laiku bez jebkāda pamata,kretīni nu ko lai saka,to pašu Flanderi vajag saukt pie atbildības,lai paskatās labāk likumdošanu,gribētu zināt kādas tiesības šiem policistiem bija ieslēgt šo te Edvīnu kurtuvē? kas viņš kād noziedznieks vai?? ta tās lietas nedaras. Edvinam iesaku valsts advokātu paņemt un iesūdzēt tiesā šos te abus policistus un ja vinnēs tad Flanderi arī no troņa jāmet nost pilnīgākas nekārtības notiek vai krieviski bezpredel raboti policiji

pirms 7 gadiem, 2014.01.24 21:03

Sviests

Ka ne vārds no Edvīna pasaciņas nav taisnība, Tas tev neienāk prātā???

pirms 7 gadiem, 2014.01.24 22:32

to sviestam

...lai kāda bija Edvīna "pasaciņa",demokrātiskā valstī nav tiesību cilvēku ieslēgt kurtuvē - vietā kura nav paredzēta aizturētu cilvēku ievietošanai...

pirms 7 gadiem, 2014.01.25 00:07

Piekrītu

Pilnībā piekrītu, ka policija ir izmantojusi nepamatoti varu pret slimu un nevarīgu cilvēku. Ja bija jautājumi, tie bija uzdodami civilizēti un normālā vietā. Ieslēgšana kurtuvē, tas ir barbarisms, banānu republikas policistu uzvedības stils. Neviens sevi un savu darbu cienošs policists tā neuzvedas.

pirms 7 gadiem, 2014.01.25 00:32

Taisnīgais

Policijas visatļautībai nav nekādu robežu, tā ir klaja ņirgāšanās par filiāles klientu. Vai tiešām šie policisti toreiz nesaprata, ka Ziedkalnes vadītāja ar viņiem manipulē savās interesēs, lai tiktu vaļā no neērta klienta, kurš par daudz redz un dažreiz pasūdzas tālāk un neļauj viņai mierīgi sēdēt savā siltajā krēslā? Ja lieta nonāks līdz Eiropas Cilvēktiesību tiesai, un esmu pārliecināts, ka nonāks, galvenie vainīgie, Iespējams, būs šie policisti, kas, varbūt, nemaz nav slikti puiši, tikai darbs policijā un varas apziņa nedaudz aizmiglojusi viņiem acis, tad to nu izmantoja pieredzējusi intrigante saviem mērķiem un nu visu uzgrūž šiem policijas puišiem.Prātīgākais, ja šie policisti izstāstītu taisnību, nu pakauninātu viņus un varētu strādāt tālāk.Vadītāju jāatlaiž noteikti, jo šāds cilvēks, kam sveša godprātība nevar strādāt ar garīgi slimiem cilvēkiem. Tur nepieciešams vadītājs, kurš nepārkāpj ētiku un rīkojas vienmēr taisnīgi un atklāti, nepieļauj jebkādu savu klientu diskrimināciju, aizstāv tos un rūpējas par viņiem. Šiem cilvēkiem nav ģimeņu, jeb savām ģimenēm viņi nav vajadzīgi - kur tad viņiem vērsties pēc atbalsta?Negribētu būt šo Ziedkalnes klientu vietā, pilnīga beztiesība! Par kādu demokrātiju mēs te, Latvijā, runājam?

pirms 7 gadiem, 2014.01.26 14:46

NU NU NU...

tiešām šājā situācijā visi komentētāji ir lietpratēji. jebkuru var ielikt Ziedkalnē un tā uzpalauks! jebkuru ieliksi policijas iecirkņa priekšnieces vietā un uzreiz visi pārkāpumi tiks novērsti... ņirgas nāk...vel rodas iespaids, ka stāsta autors pats šos komentārus raksta...

pirms 7 gadiem, 2014.01.26 23:08

VVV

Meli meli meli. Nav pansionāts - ir aprūpes centrs, nav kurtuve - ziemā katli kurās, šaubos vai tur kādu var iebāzt, katlu māja no iekšpuses nav slēdzama, nepratināja Ziedkalnē, Blūmu redzēju darbā Ziedkalnē - nav atlaists, Edvīns - oficiāls darbinieks iestādē, Leišavnieks - melis utt.

pirms 7 gadiem, 2014.01.27 22:22

Jelgavas novadā