Pret ciemata pārgalvjiem – ar samazinātu ātrumu uz galvenā ceļa; LVC sola arī izcirst tuvējos krūmus 13

«Ikdienā redzu, ka pie tās «Stop» zīmes neviens neapstājas. Tā nav pirmā avārija, piecu gadu laikā kādas trīs bijušas. Šoferu vaina – viņi brauc uz kalnu, neredz mašīnas uz ceļa, neapstājas, pat lāgā nepiebremzē, sevišķi vietējie,» par filmu cienīgiem ikdienas skatiem Svētes pagasta Jēkabniekos saka Ruta Āboliņa, kurai līdz ar četriem citiem īpašniekiem abpus krustojumam pieder divas ēkas. Viņa gan neredzēja pēdējo avāriju, taču policijas ziņas liecina – pusaudzes nāve un trīs slimnīcā guloši jaunieši ir pārgalvības sekas, ziņo laikraksts «Zemgales Ziņas».

Kā «Zemgales Ziņām» stāstījusi Jelgavas slimnīcas vadītāja vietniece Solveiga Ābola, pirms nedēļas avārijā smagāk cietušo un Reanimācijas nodaļā ievietoto «Audi 80» vadītāja un pasažieres veselības stāvoklis līdz šim nav uzlabojies. Taču labā ziņa arvien esot tā, ka tas arī nepasliktinās, un uzlabojumiem vajadzētu būt tuvākajā laikā. Savukārt «VW Transporter» šofera, kas stūrēja pa galveno ceļu un sadūrās ar «Stop» zīmi neievērojušo «Audi», veselība stacionārā uzlabojas.

Valsts policijas preses pārstāve Ieva Sietniece apstiprina Jēkabnieku iedzīvotājas R.Āboliņas teikto, ka pēdējos pāris gados šajā vietā bijušas trīs avārijas. Iepriekš tās gan nav paņēmušas dzīvības. 

«Šis ir vietējo ceļu krustojums, kas ir slikti pārredzams vēsturiskās apbūves dēļ. Un tieši tāpēc, lai pasargātu satiksmes dalībniekus no negadījumiem, tur ir uzstādīta zīme «Stop», kas nozīmē, ka neapstājoties tālāk braukt aizliegts,» skaidro «Latvijas valsts ceļu» Komunikācijas daļas vadītāja Anna Kononova. Vēl pagājušajā nedēļā viņa uzsvēra, ka pārredzamāku šo krustojumu nav iespējams padarīt. 

Ar vietējo pašvaldību bijušas sarunas par satiksmes drošību, pēc negadījuma Jelgavas novada pašvaldība ir rosinājusi «Latvijas valsts ceļus» samazināt maksimālo atļauto ātrumu pirms krustojuma līdz 70 kilometriem stundā. «Vērtēsim to,» nosaka A.Kononova.

Šonedēļ A.Kononova ziņo, ka, visticamāk, tuvākajā laikā tiks lemts arī par iespējām krustojuma tuvumā izcirst tur saaugušos krūmus. 

Pievieno komentāru

Komentāri 13

Krustojums

Guļošais policists jāliek pie tās STOP zīmes, tas vizmaz liks piebremzēt karstgalvjiem.

pirms 7 gadiem, 2014.05.07 10:45

vārds

pāķos spoguli? tak vietējie deģenerāti to pirmajā dienā sasitīs vai nozags.

pirms 7 gadiem, 2014.05.07 12:31

aļa

Debīliķiem nelīdzēs ne spogulis ne guļošais policists ne arī izcirsti krūmi diemžēl .Tā ir dabīga atlase.Žēl meitenes kas nomira dzīvot un dzīvot, bet laikam no likteņa neizbēgsi .

pirms 7 gadiem, 2014.05.07 11:30

Metinātājs Bērziņš

Krustojuma tuvum'a ir j'auzst'ada Vernona statuja,tas b'us dro's'ibas garants.

pirms 7 gadiem, 2014.05.07 12:39

Vernons

Tev "jāskalo" smadzenes, tas būs drošības garants! Viens no komentētājiem minēja, ka loģiskā domāšana ir ārpus CSN prasībām! Vernona uzstādīts spogulis ir Rīgā, Mūkusalas ielā, izbraucot no Maximas uz Statoil tanku gar Gemosa vārtiem! Darbojas!!!

pirms 7 gadiem, 2014.05.07 13:01

Greex

Un noteikti "inteliģento" - ar pogām gājējiem!

pirms 7 gadiem, 2014.05.07 15:46

JB

Nav tadas zimes ''Stop'', bet ir zime ''Neapstajoties talak braukt aizliegts'',kura liek vaditajam apstaties tiesi pirms t.s. soplinijas,bet ja tas nav ,tad tiesi pirms skrsojamas brauktuves malas turpinajuma.

pirms 7 gadiem, 2014.05.07 17:05

zintis

manis pec tu 5min vari stavet pie tas linijas(kuras tur nav), bet kamer nebusi ar pus auto izlidis uz shkjesojama celja, tikmer neh**na tu neredzi tur! ne no vienas ne otras puses.
kursh vispar atljavas taisit celju,caur pagalmu.....

pirms 7 gadiem, 2014.05.15 01:08

Mildas šekums

Vietējiem alkanautiem pofig,gan zīmes,gan krūmu izciršana

pirms 7 gadiem, 2014.05.07 17:47

zinošā

laba ziņa,šodien braucu garām krūmi izcirsti,tagad tik apstāsimies pie zīmes un viss būs ok.

pirms 7 gadiem, 2014.05.07 20:24

Zenta

Visur icert krumus un kokus bet Rupniecibas iela 2 un 4starp sitam majam aug 60 gadus vecas papeles kas nes cilvekiem alergiju tas tiesam kaite veselibai tos pat neabgriez un neviens neredz vai ta ir taisniba

pirms 7 gadiem, 2014.05.08 08:47

Jelgavas novadā