Sirsnīgā pasākumā sumina sirdsmīļos vecmāmiņas un vectētiņus (FOTO) 20

Vairāk nekā 100 cilvēku piektdien sapulcējās Līvbērzes kultūras namā, kur sirsnīgā un pozitīvām emocijām piepildītā pasākumā tika sveikti Jelgavas novada seniori, konkursa „Sirdsmīļie – vecmāmiņa un vectētiņš” laureāti.

Novada pašvaldības vadītājs Ziedonis Caune klātesošajiem norādīja, ka žūrijai bijis īpaši grūti izdarīt izvēli un nominēt laureātus, jo ikviena vēstule, kura saņemta no mazbērniem, sevī nesusi labestību, gaišumu un sirsnīgas emocijas par vecvecākiem. "Domāju – daudzi man piekritīs – lai arī mēs savus bērnus ļoti mīlam, tomēr brīdī, kad ģimenē ienāk mazbērni, mēs viņus vēl vairāk mīlam. Man pašam senāk tā nešķita, līdz pats kļuvu par vectētiņu," pauda Z.Caune.

"Sirdsmīļo" godā tikuši Elga un Jānis Savicki no Elejas, par kuriem pieteikuma vēstulē rakstīts, ka abi iepazinušies, dejojot tautas dejas. Kā smej abu bērni un mazbērni – tā arī sadejojušies. Mazmeita Elīza uzsver, ka tieši vecvecāki viņai iemācījuši dejot polku.

Tāpat tika sumināta Sandra Petrova no Glūdas pagasta, kuras desmitgadīgais mazdēls uzteic omītes prasmi cept gardas kūkas un uzsver, ka no viņas iemācījies pacietību, prasmi ieklausīties dabā.

Gunta Saulāja no Jaunsvirlaukas pagasta ir optimistiska, enerģiska un dzīvespriecīga, izaudzinājusi četrus dēlus un sagaidījusi deviņus mazbērnus, kuriem visiem ar savu mīļumu radījusi laimīgās bērnības sajūtu.

Anita un Ivars Ozoli no Kalnciema pagasta abi joprojām strādā – Anita par zobārsti, bet Ivars ir konsultants būvmateriālu veikalā. Taču brīvajā laikā kopā ar mazbērniem viņi nododas aktīvai atpūtai – dodas uz kino, pastrādāt vai arī atpūsties uz lauku mājām.

Lielplatones pagasta iedzīvotāja Rita Vadone joprojām strādā par grāmatvedi pagasta pārvaldē un vienlaikus spēj atlicināt arī laiku bērniem un mazbērniem, savukārt Andris Bērziņš no Līvbērzes esot sirdsmīļš, stingrs, gudrs un izpalīdzīgs.

Arnis Krauklis no Platones pagasta nodarbojas ar būvniecību, audzē stādus un arī mācās valodas kopā ar mazdēlu Matīsu, kurš norāda – skološanās nodarbībās vislabāk vectēvam padodoties mūzika, latviešu un angļu valoda.

Omīte Anna Buķe no Sesavas pagasta palīdz bērniem un mazbērniem mājas darbos, kopīgi lasa pasakas, kā arī māca saviem mīļajiem pazīt un ievākt tējas, bet Rita Veidemane no Svētes pagasta visu savu ģimeni vienmēr apdāvinot ar pašas adītām zeķēm, taču vēl arī aktīvi dejo un dzied.

Ārija Tamrījeva no Valgundes pagasta labprāt apmeklē teātri, kā arī gatavo dažādus garšīgus saldos ēdienus. Protams, arī šī omīte ada un savus mīļos iepriecina ar pašas adītām zeķēm un cimdiem.

Tāpat sumināmo pulkā bija arī Indra Grēna no Vircavas pagasta, kuru tuvinieki mīļi sauc par Mamū, jo viņa vienmēr rūpējoties par ikvienu. Savukārt Modrai Klemerei no Vilces mīļvārdiņu Pepe, visticamāk, devis kāds no pirmajiem mazbērniem un tāds tas arī palicis.

Irēna Alksne no Zaļenieku pagasta labprāt aizvien nododas dārza darbiem un dažādu gardumu cepšanai, kā arī joprojām aktīvi sporto. Ar viņu ģimene ļoti lepojas.

Pārsteigumu savam vectēvam bija sagādājis kāds mazdēls, jo sumināmo kārtā bija iekļuvis arī Ziedonis Caune. Kā izrādās, mazdēls atklājis visai būtisku informāciju par Z.Cauni – viņš neprotot ilgi dusmoties – esot tikai kādu brīsniņu jāpastaigā viņam apkārt un jau drīz vectēvs sākot smaidīt. Vēl noskaidrojās, ka Z.Caune futbolā mēdz apspēlēt savu mazdēlu, ar ko izpelnījies apzīmējumu – godīgs, jo necenšoties speciāli paspēlēt.

Pēc laureātu sumināšanas klātesošie varēja baudīt sirsnīgu koncertu, kā arī pēc tam nodoties sarunām pie kafijas tases un uzkodām.

Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 20

Pateicīgie Novadnieki

Paldies, Caunes kungam.
Lai Viņam mūžam gods un slava!

pirms 6 gadiem, 2014.12.05 18:41

Resnais

Caunes kungam jau ir izbraukuma semināru rīkošanas un meļa slava, un viņa rokas mirkst stirnu asinīs! Un būs mūžam!

pirms 6 gadiem, 2014.12.06 12:08

Paldies

Īsts, tipisks Latvietis, fiziski un garīgi, - nākotnes latvietis,
pēc gadiem 24 visai vīriešu kārtas latvieši Latvijā būs Ziedoņi.

pirms 6 gadiem, 2014.12.06 16:22

,,,

pat šajā pasākumā,Caunem vajadzēja savu PR taisīt,vai tad kauns patiešām noēsts,cik vecvecāku būtu patiešām pelnījuši būt suminātiem...(nē,man neskauž,neesmu šajā kategorijā).

pirms 6 gadiem, 2014.12.06 16:41

Loreta

PR? Viņš 1. kārtām ir tētis, vectēvs! Tad tikai ir viss pārējais!!!! Viņam tur ir tik pat lielas tiesības tur būt, tāpat kā ikvienam!

pirms 6 gadiem, 2014.12.06 16:53

Viena no vecmāmiņām

"Europe Direct" informācijas centrs sadarbībā ar Jelgavas novada pašvaldību un Jelgavas novada Senioru biedrību izsludināja konkursu.
un Caunes kungs tika sveikts tikai ārpus konkursa-

pirms 6 gadiem, 2014.12.07 12:41

tikai doma.

Jauki, ka ārpus kārtas tika sveikts Z.Caune, bet tur jābūt mazdēliņam ar ģimeni. Kādēļ bildē uz sveikšanu redzam viņa meitu?!

pirms 6 gadiem, 2014.12.07 20:22

Doma

Jauka ideja un omītes tik apgarotas, ar savu strarojumu

pirms 6 gadiem, 2014.12.05 19:17

opis

Z.Caune futbolā mēdz apspēlēt savu mazdēlu, ar ko izpelnījies apzīmējumu – godīgs nuja, ka visvisvis godīgākais.

pirms 6 gadiem, 2014.12.05 23:30

hmm

Nezini,tad ne***

pirms 6 gadiem, 2014.12.05 23:39

Novadniece

Paldies novadam par so sirsnigo, labestigo un milo pasakumu Livberze. Tik daudz prieka un laimes asaru, smaidu un milestibas.

pirms 6 gadiem, 2014.12.06 09:28

Neskaužu

Nevajag skaust! Jūsu mazbērni arī varēja rakstīt konkursa komisijai par jums, bet nerakstīja! Caunes kunga mazdēls uzrakstīja par savu vectētiņu, nevis par domes vadītāju!Un vai tad domes vadītājs nevar būt arī mīļš vectētiņš? Pasakums tiešam bija ļoti srsnīgs! Paldies!

pirms 6 gadiem, 2014.12.06 17:19

nenoķertais kaķēns

Vai viņš uzrakstīja, ka Caune saņēmis Latvijas Zinātņu akadēmijas Mērfija balvu - par tautas dotās uzticības izniekošanu, piedaloties malumedībās un pēc tam to noliedzot, un par meliem, ka zvanījis Vilkam. Arī par piedalīšanos piknikā ar pašvaldības darbiniekiem komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienā 14.jūnijā nepiemirsa?

pirms 6 gadiem, 2014.12.06 19:39

Omīte.

Pasākums bija "Sirdsmīļajiem vecmāmiņai un vectētiņam"! Un šis ir tas aktuālais par ko vajadzētu diskutēt, priecāties un gavilēt, bet šeit kāds izsaka savu viedokli "ne pa tēmu". Nesaprotu- kādēļ tiek aktualizēta diskusija par Caunes kungu?! Skumji ...lai gan "Latvieša mīļākais ēdiens- otrs latvietis".

pirms 6 gadiem, 2014.12.07 12:33

Kāpēc,

tapēc ka viņš ir kretīns.

pirms 6 gadiem, 2014.12.07 14:59

Sirsnīgākie

Esam sirsnīgi, taisnīgi, inteliģenti un citādi advancēti.
Mēs esam Latvijas nācijas mugurkauls.
Mums kājas ir kā rokas. Bet rokas kā grābekļi.
Mēs grābjam un zogam ar abām rokām un vairojamies...

pirms 6 gadiem, 2014.12.07 16:37

tikai domai

Kāpēc tikai meita?Arī mazdēls un vedekla...Ko nepiečakarējies citu ģimenēm,kur nav bērni atnākuši,bet kaut kādas tantes?

pirms 6 gadiem, 2014.12.08 08:25

membrāns

..es,kā trīs meitu un viena dēla tēvs,četru mazdēlu un četru mazmeitu vectāvs teikšu ar latvju tautas nerātno DAINU vārdiem---PI-SĀS ezis ,PI-SĀS auns,PI-SĀS visi ,kam nav kauns !!! SLAVA MANAI SIEVAI,un arī man mazliet ,jo PI-SĒ-JI mēs it kā visi esam,bet no veču pautiem nekad bērni vēl nav dzimuši!!! Ja cilvēki ir omītes un opīši,tad viss ir kārtībā,VIŅI radīja PĒCNĀCĒJUS...es ,kā mazais pi-sē-jiņš nelielos,bet PRIECĀJOS ,ka neesmu ar tukšu kuli piedzimis...Lai arī jums visiem tā laime pienāk...

pirms 6 gadiem, 2014.12.08 22:52

...

ja tiek pieminētas iesaukas, tad vajag pieminēt tās, kuras zin arī visi citi apkārtējie. Grēnu omi cik zinu visos laiku laikos par PĪLI sauca.

pirms 6 gadiem, 2014.12.23 08:42

Jelgavas novadā