Vircavas pagasta iedzīvotāju sapulcē Ziedoni Cauni apsveic ar trīsdesmit gadiem Mazlaukos 11

Ne ūdens un kanalizācijas pakalpojuma cenas celšanās pēc sistēmas renovācijas Mazlauku ciemā, ne arī marķējuma trūkums uz salabotā ceļa no Lietuvas šosejas līdz Vircavas ciemam, ne arī citas problēmas, kas tika skartas stundu ilgajā Jelgavas novada administrācijas rīkotajā Vircavas pagasta iedzīvotāju sapulcē, neliecināja, ka kādam no vircavniekiem būtu sasāpējušas problēmas saistībā ar pašvaldību.

Mazlauku iedzīvotājs Aivars Šulcs – viens no pārdesmit sapulces dalībniekiem – pašvaldības speciālistiem uzdeva jautājumu, vai būtu iespējams ciemā mazināt ūdens cenas pieaugumu par 68 procentiem. Viņš gan piebilda, ka vismaz viņa ģimenei jauno pakalpojuma cenu nebūs grūti samaksāt. Problemātiskāk tas, pēc A.Šulca domām, varētu būt Mazlauku pensionāriem un bezdarbniekiem. Taču tie uz sapulci nebija atnākuši. 

Vircavas pagasta pārvaldes vadītāja Rita Barščevska, runājot par pašvaldības veicamajiem darbiem, piebilda, ka, zināmā mērā pateicoties vairāk nekā simt iedzīvotāju parakstītajai vēstulei, pagājušajā vasarā izdevās panākt, lai uzņēmums Latvijas valsts ceļi piešķir līdzekļus. un tika noasfaltēts agrāk ļoti bedrainais trīs kilometru garais ceļš no Vircavas ciema līdz Lietuvas šosejai. 

Sapulces noslēgumā mazlaucniece Vircavas pagasta bāriņtiesas priekšsēdētāja Aiga Ose novada domes priekšsēdētājam jautāja: «Ziedoni, ko tev izsaka skaitlis trīsdesmit?». Uzrunātais stomījās, īsti nezināja, ko atbildēt. Tad A.Ose paskaidroja, ka šogad aprit trīsdesmit gadu, kopš Caunes kungs kopā ar ģimeni dzīvo Mazlaukos. Atzīmējot šo faktu, novada domes priekšsēdētājs saņēma dāvanā ananasu.

Mazlaucniece skolotāja Ilze Šulca «Ziņām» teica, ka gluži neviļus ciema iedzīvotajiem ir zināmas priekšrocības komunicēšanā ar novada pašvaldību, ja to vada pašu cilvēks. Vircavas pagasta darbiniece Gunta Zajankovska, kas kopā ar Cauni strādā kopš kolhoza «Rosme» laikiem, minēja, ka viņš pēc strīdiem netur ļaunu prātu, ir aizrautīgs nosprausto mērķu īstenotājs. Citi sapulces dalībnieki piebilda, ka, pateicoties sabiedrības spiedienam, pēdējā laikā Ziedonis kļuvis savaldīgs un vairs neatļaujas pārkāpt normas.

G.Zajankovska stāsta: «Caunes personību raksturo, piemēram, šāds gadījums sniegainajā 2011. gada ziemā. Asfaltētais ceļš no Vircavas uz Vairogiem, pa kuru brauc arī uz Mazlaukiem, ir zemāks nekā apkārtējie lauki. Tādēļ puteņos tas ātri aizvelkas ciet. Tā vienu rītu daudzi braucēji mocījās un netika no kupenām ārā. Cits priekšnieks varbūt būtu tūlīt piezvanījis ceļa uzturētājiem un lūdzis ārpus kārtas ceļu iztīrīt. Taču Ziedonis pats sēdās pie sava traktora un ar šķūri ceļu notīrīja.» 

Runājot par sapulces mazo apmeklētību, G. Zajankovska minēja, ka par sapulci tika rakstiski informēti gan Vircavas vidusskolas skolēnu, gan bērnudārznieku vecāki.        
  
Foto: Gaitis Grūtups
  

Pievieno komentāru

Komentāri 11

Special

Mes no sirds apsveicam ar iegūšanu lietošanā no nodokļu maksātāju naudas NISSAN PATHFINDER. Šad un tad stāv pie domes...
Ziedoni, meklēju darbu pašvaldībā. Dienesta mašīna melns H1. Nu piedāvā labu amatu man ar...

pirms 6 gadiem, 2014.11.07 21:21

laucinieks

vot stulbie skaugi zel ka cilveki noverte darbus ko izdara novads

pirms 6 gadiem, 2014.11.07 22:41

Njaa

Mēs Glūdas pagastā, jau sen vācam parakstus,lai noasfaltē,vai kārtīgi salabo knapi 2.km ceļu, bet bez nekādam izmaiņām. Turpinam lauzt mašinas

pirms 6 gadiem, 2014.11.08 00:04

vera

ko jūs Glūdenieki varat sagaidīt viss kas domāts jums aiziet Vircavai jo jāizpatīk biogāzes draugam,gan vajag labu ceļu,kur resnam dibenam kratīties

pirms 6 gadiem, 2014.11.09 13:26

membrāns

...normāls blēdis,kas iesāka ar mazumiņu.Man palika parādā 90 lati.kad strādāju Vircavas gaterī...vēl daudziem bija parādā,taču pūš pī-zdā,nebija pierādījumu,ka mēs tur esam strādājuši.Bija tādi laiki...Lai viņam laba veselība!

pirms 6 gadiem, 2014.11.09 17:09

Jelgavas novadā