Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas novads mantos lielāko daļu rajona padomes infrastruktūras

Jelgavas rajona padome publiskojusi savu reorganizācijas plānu, ko sēdē pieņēmusi decembra beigās. Saskaņā ar šo plānu, Jelgavas novads mantos lielāko daļu Jelgavas rajona padomes infrastruktūras, īpašumu, finansējuma un saistību.

Reorganizācijas plāns izstrādāts, ievērojot, ka Jelgavas rajona vietā pēc pašreizējās valdībā un Saeimā apstiprinātās novadu kartes tiks izveidoti divi novadi - Jelgavas un Ozolnieku. Turklāt Ozolnieku novads jau izveidojies pirms pašvaldību teritoriālās reformas - 2003.gadā pēc Cenu un Ozolnieku pagasta deputātu padomju lēmuma. Atbilstoši attīstījusies Ozolnieku novada administratīvā struktūra. Savukārt Jelgavas pilsēta būs viena no republikas pilsētām un faktiski reformā nepiedalās, tāpēc Jelgavas rajona padomes administratīvās infrastruktūras galvenais mantinieks, pēc reorganizācijas plāna, būs Jelgavas novads.SIA "Jelgavas rajona slimnīca" kapitāla daļas un nekustamos īpašumus saskaņā ar plānu paredzēts sadalīt abu novadu pašvaldībām proporcionāli iedzīvotāju skaitam.Sociālās aprūpes centru-pansionātu "Zemgale" pilnībā pārņems Ozolnieku novads ar nosacījumu, ja centra finansējumam no valsts budžeta kopš 2010.gada tiks piešķirti 300 000 latu gadā. Tieši tāds pat nosacījums ir Jelgavas novadam, pilnībā pārņemot Jelgavas rajona bērnu un ģimeņu atbalsta centru.Plānā kā Jelgavas novadam paredzamais īpašums iekļauta arī Jelgavas rajona Sporta centra sporta zāle Jelgavā, Aviācijas iela 8F, kuru kopš decembra rajona padome neizmanto un par kuru ir tiesvedība ar lauksaimniecības tehnikas un instrumentu ražotāju SIA "Agromet", kam pieder visa ēka ar sporta zāli.Pēc reorganizācijas plāna, Jelgavas rajona padomei nav miljoniem latu vērtu kredītsaistību vai Eiropas Savienības finansējuma projektu. Vairums saistību mērāmas desmitos tūkstošu latu.Paredzēts, ka pēc reformas Ozolnieku novadam pievienosies Sidrabenes pagasts, kurš nav apstrīdējis šādu plānu. Līvbērzes un Glūdas pagasts, kā arī Valgundes novads protestē to iekļaušanai Jelgavas novadā un bija vērsušies ar prasību Satversmes tiesā.Jelgavas rajona padomes reorganizācijas plāns publicēts oficiālajā mājas lapā "www.jrp.lv".

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas