Jelgavas Ozolskvērā nozāģē dižkoku; koks iegūs otru mūžu 1

Šonedēļ Jelgavā, Ozolskvērā bīstamības dēļ nozāģēts dižozols, jo koku nevarēja glābt, aģentūra LETA uzzināja pilsētas pašvaldībā.

 

Jau šovasar ozolu, kas aug Ozolskvērā līdzās bērnu rotaļu laukumam un pilsētnieku iecienītai atpūtas vietai, gan pašvaldības speciālisti, gan arborists, gan arī Dabas aizsardzības pārvaldes darbinieki atzinuši par stipri bojātu un bīstamu. Ozolam laika gaitā bija radušies būtiski sakņu sistēmas bojājumi, iztrupējusi stumbra pamatne un bija vairāki vaļēji dobumi pie pamatnes, kuros konstatēta brūnā trupe.

 

Pašvaldībā skaidro, ka, sākot zaru izzāģēšanu, darbu gaitā kļuva skaidrs - koka bojājumi ir tik plaši, ka, arī pēc bīstamāko zaru izzāģēšanas tas turpinātu apdraudēt skvēra apmeklētājus. Tāpēc pieņemts lēmums par koka nozāģēšanu.

 

Taču dižozolam tiks dots otrs mūžs - oktobrī pirmsskolas izglītības iestādes "Pasaciņa" audzēkņi kopā ar pedagogiem salasīja dižkoka zīles un iedēstīja tās melnzemē, lai gaidītu, kad sāks dīgt jaunie ozoliņi. Bērnudārzs ir iesaistījies "Latvijas Valsts mežu" koku sēšanas un stādīšanas akcijā "Skābeklis", tāpat iestādes teritorijā jau aug ap metru augstas kastaņas, kas izaugušas no savulaik "Pasaciņas" audzēkņu iestādītiem kastaņiem.

 

Vienlaikus pašvaldība, izprotot, ka ozols bija viens no skvēra simboliem, paredz, ka no nozāģētā koka Ozolskvērā varētu tapt jauns vides objekts.

 

Foto: Jelgavas pašvaldība

 

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Peresete

Cik tūkstošus nozāģēšana maksāja?Tuvojas gada beigas ir jāizlieto finansu līdzekļi.Ja Latvijā tā norakstītu dižkokus kā Jelgavā,tad sen jau nebūtu neviena.Stumbrs nebija tik sliktā stāvoklī.Dobumus un trupes vietas var labot,žēl.

pirms 2 gadiem, 2018.12.02 18:19

Vietējās ziņas