Jelgavas pašvaldība nodrošina transportēšanu uz Covid-19 analīžu pieņemšanas punktu

Tiem jelgavniekiem, kuriem jāveic Covid-19 tests, bet pašiem nav iespējas nokļūt līdz testa veikšanas vietai tā, lai neapdraudētu līdzcilvēkus, pašvaldība nodrošina transportēšanas pakalpojumu Jelgavas pilsētas administratīvajā teritorijā, informē Jelgavas pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Jelgavas pašvaldība ir noslēgusi līgumu ar specializētā transporta pakalpojumu sniedzēju, kas gadījumos, kad Jelgavā deklarētai personai nav iespējas pašai nokļūt līdz testa veikšanas vietai tā, lai neapdraudētu sabiedrību, nodrošina transportēšanu. Pakalpojuma sniegšanu koordinē Jelgavas Sociālo lietu pārvalde. 

"Situācijas var būt dažādas, bet visbiežāk šāds pakalpojums varētu būt nepieciešams tiem jelgavniekiem, kuriem nav personīgā transportlīdzekļa. Lai personai uz testa veikšanas vietu nav jādodas ar sabiedrisko transportu, tādējādi pakļaujot saslimšanas riskam citus iedzīvotājus, pašvaldība no šīs nedēļas nodrošina šādu personu aizvešanu no mājām līdz analīžu nodošanas vietai un atpakaļ," skaidro Sociālo lietu pārvaldes vadītāja Rita Stūrāne, uzsverot, ka pašvaldības apmaksāts pakalpojums tiek sniegts tikai Jelgavā deklarētām personām un pārvadājumi notiek tikai pilsētas teritorijā. Specializētā transporta pakalpojumu sniedzējs ievēro visas epidemioloģiskās prasības un Slimību profilakses un kontroles centra rekomendācijas. 

Lai pieteiktu specializētā transporta pakalpojumu, personai jāsazinās ar Jelgavas Sociālo lietu pārvaldes vecāko speciālisti veselības veicināšanas jautājumos Sintiju Birģeli pa tālruni 63012542 vai 25612545. 

Vienlaikus pašvaldība ir noslēgusi līgumu par transportēšanas pakalpojumu sniegšanu tiem jelgavniekiem, kuri pēc saslimšanas ar Covid-19 nonākuši ārstniecības iestādē un kuriem pēc izrakstīšanās nepieciešams nokļūt atpakaļ mājās. Šī pakalpojuma sniegšanu koordinē Jelgavas pašvaldības operatīvās informācijas centrs (POIC). "Šajā gadījumā pacientam pašam transportēšanas pakalpojumam nav jāpiesakās – informācija par pašvaldības nodrošināto pakalpojumu ir nodota Veselības ministrijai, un to ir saņēmušas arī visas ārstniecības iestādes. Ja Jelgavā deklarētai personai pēc saslimšanas ar Covid-19 un ārstēšanās slimnīcā vajadzēs nokļūt atpakaļ savā dzīvesvietā Jelgavā, ārstniecības iestāde sazināsies ar POIC, un pakalpojums jelgavniekam tiks nodrošināts," skaidro POIC vadītājs Gints Reinsons. 

 

Foto: Jelgavas pašvaldības arhīvs

 

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas