Jelgavas pašvaldībai nav pieejami dati par vakcinētām personām atlaižu "bloķēšanai" sabiedriskajā transportā 7

Jelgavas pašvaldībai nav pieejami dati par pret Covid-19 vakcinētām personām atlaižu "bloķēšanai" sabiedriskajā transportā, norādīja pašvaldības pārstāve Egita Veinberga.

Grozījumi Ministru kabineta noteikumos "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai" paredz, ka sabiedriskā transporta pakalpojuma sniedzēji no Nacionālā veselības dienesta saņems personificētu informāciju par katru personu, kam pienākas sabiedriskā transporta izmantošanas atlaides, lai varētu identificē, vai personai ir derīgs vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts. Pamatojoties uz šo informāciju, uzņēmums lems par atlaižu piemērošanu.

Savukārt Veinberga skaidroja, ka pārvadātājs, SIA "Jelgavas autobusu parks", neveic pasažieru personu datu apstrādi un līdz ar to arī atlaižu vai atvieglojumu piešķiršanu. Atvieglojumu piešķiršanu nodrošina pašvaldība.

Turklāt, pasažierim autobusā reģistrējot savu braucienu, pārvadātājs neredz, vai konkrētai personai ir piešķirts atvieglojums.

Savukārt pašvaldības rīcībā nav pieejami dati par vakcinētām personām. Tādējādi pašvaldība nevar pieņemt lēmumus par atlaižu "bloķēšanu".

Ja vien pasažieris nedodas uz izglītības iestādi, darbu vai citu galamērķi, kur ierašanās ir nepieciešama noteiktā laikā, pilsētas pārvadātājs aicina izvairīties no sabiedriskā transporta izmantošanas "pīķa stundās".

Jau ziņots, ka saskaņā ar valdības lēmumu sabiedriskā transporta uzņēmumi, kas saņem dotāciju no pašvaldības par pilngadīgu personu pārvadāšanu ar atlaidi, no 25.oktobra nevarēs piešķirt atlaidi cilvēkiem bez Covid-19 sertifikāta.

Veselības ministrijā norāda, ka pašlaik sabiedriskā transporta izmantošana ir saistīta ar augstu Covid-19 izplatības risku. Tomēr, saglabājoties cilvēku mobilitātei, nav iespējams mazināt sabiedriskā transporta noslogojumu.

Ministrijā skaidro, ka sabiedriskajā transportā pulcējoties lielam skaitam cilvēku, kas nav pilnībā vakcinēti vai pārslimojuši Covid-19, pret šo slimību neaizsargāti pasažieri ir pakļauti augstam riskam saslimt ar smagu slimības formu vai pat nomirt Covid-19 komplikāciju dēļ. Tādēļ ir nepieciešams mazināt cilvēku, kas nav pilnībā vakcinēti vai pārslimojuši Covid-19, pārvietošanos ar sabiedrisko transportu.

Foto: no arhīva
Pievieno komentāru

Komentāri 7

Jelgavniece

Nu ko, datu aizsardzības likums tātad nedarbosies un katram kam nebūs slinkums mūsu personas datus izmantos kā gribēs. Nu jautri dzīvojam.

pirms mēneša, 2021.10.18 12:59

BARUCIENU AR ATLAIDI PIEŠĶIR PATS ŠOFERIS, ja maksājam skaidrā naudā

pirms mēneša, 2021.10.18 13:16

kā to saprast?

Pašvaldības rīcībā nav pieejami dati par vakcinētām personām. Ja jau nav pieejami tādi dati, tad kā pašvaldība var visu laiku izdot vakcinācijas sertifikātus?

pirms mēneša, 2021.10.18 13:19

...

ne jau pašvaldība izsniedz sertifikātus, bet pilnvarota KAC darbiniece, kura uz pilnvaras/iesnieguma pamata sniedz pakalpojumu un nesniedz info trešajām personām - pašvaldībai ;)

pirms mēneša, 2021.10.18 23:02

Saprast

Var saprast,ka kreisā roka nezin,ko labā roka dara!

pirms mēneša, 2021.10.18 15:00

Aivars

Beidziet, vakcīna ir bezjēdzīga, to redzam no pieneņgalvas piemēra, pus pasauli paspējis inficēt!

pirms mēneša, 2021.10.18 16:23

pus pasaule

ir inficēta , jo bezjēdzīgi daudz ir tādi Aivari, kas nezin neko par vakcīnu un arī par Covid, bet grib būt gudrāki par ārstiem un zinātniekiem, kaut gan galvās ir tukšums .

pirms mēneša, 2021.10.19 11:53

Vietējās ziņas