Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas seniori prezentēs digitālo grāmatu

Otrdien, 26.maijā, pulksten 14 Jelgavas reģionālajā Pieaugušo izglītības centrā (PIC) notiks radošās studijas «Seniori Jelgavai» digitālās grāmatas «Manas jaunības Jelgava. Cilvēki un notikumi.» prezentēšanas pasākums.

Kā informē pašvaldības preses sekretāre Līga Klismeta, grāmata ir studijas dāvana Jelgavai un tās cilvēkiem Pilsētas svētkos. Atmiņu krājumā apkopotas 16 jelgavnieku senioru atmiņas stāstos un fotogrāfijās par notikumiem un pieredzēto viņu jaunības Jelgavā. Mozaīka salikta no atmiņām par bērnību, jaunību un brieduma gadiem, par skolas un studiju laiku, par darba gadiem, kas pavadīti Jelgavā.«Tās ir liecības par ne tik senu, tomēr krasi atšķirīgu laika posmu sadzīves, iespēju, notikumu, tehnikas un tehnoloģiju ziņā. Atmiņas, no kurām gadu desmitu ritējumā varbūt pagaisis kāds konkrēts gada skaitlis vai vietas nosaukums, bet nekas nav zudis no pārdzīvoto emociju spilgtuma, tāpēc šis atmiņu krājums nav vēsturiski dokumentāls vēstījums, bet gan senioru paaudzes sirds atmiņas,» teikts grāmatas ievadvārdos.Atmiņu autori ir tie seniori, kuri mācījušies PIC senioru izglītības programmās un kopš 2005.gada apguvuši gan konkrētas prasmes svešvalodās, gan informācijas tehnoloģijās.«Apgūtās prasmes ir pamats tam, ka seniori paši, izmantojot savas jauniegūtās zināšanas, veidoja šo krājumu - ne tikai būdami stāstu autori, bet arī paši noformējot tekstus elektroniski, skenējot fotogrāfijas no saviem ģimenes foto arhīviem, veidojot vizuālo prezentāciju un drukājot un iesienot grāmatas eksemplārus. Jelgavas seniori ir spara pilni izglītoties mūža garumā, apgūt arvien jaunas prasmes, tādējādi paliekot vienmēr garā jauni - interesanti sev, saviem tuviniekiem un savai pilsētai,» par grāmatu un tās autoriem teic PIC direktore Sarmīte Vīksna.Atmiņu krājums ir sagatavot ne tikai drukātā veidā, bet arī CD formātā kā digitāla grāmata, ar kuru varēs iepazīties elektroniskā vidē, arī PIC mājas lapā www.jrpic.lv.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas