Jelgavas skolēnu mācību uzņēmumi – Latvijas līderu vidū

Aizvadītās nedēļas nogalē notikušajā izglītības biedrības “Junior Achievement Latvija” (JA Latvija) un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) projekta “Inovāciju motivācijas programma” gaitā īstenotajā skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) pasākumā “Cits bazārs”, kurā piedalījās 270 SMU no visas Latvijas, noskaidroti veiksmīgākie un perspektīvākie uzņēmumi dažādās kategorijās: labākais stends, inovatīvākā biznesa ideja, labākā pārdošanas komanda, sociāli atbildīgākais uzņēmums, aktīvākais uzņēmums sociālajos medijos, kā arī komerciālākais un zināšanās balstīts produkts. Uzvarētāju vidū ir arī Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas, Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas un Jelgavas 4. vidusskolas SMU.

“Junior Achievement Latvija” valdes priekšsēdētājs Jānis Krievāns uzsver: “Radīt preci vai pakalpojumu patiesībā ir vieglākais SMU uzdevums. Dalība pasākumā, kurā ne tikai jāspēj sava prece prezentēt un pārdot visdažādākajiem apmeklētājiem, ir daudz lielāks izaicinājums. Īpaši tad, ja līdzās tirgojas vēl 269 uzņēmumi  – tā ir sīva konkurence, ar kādu nāksies saskarties arī reālā biznesa vidē. Tā jaunajiem uzņēmējiem ir neaizstājama pieredze. Prieks, ka ar katru gadu dalībnieku kļūst vairāk un preces, ko tie ražo un piedāvā, ir aizvien oriģinālākas un kvalitatīvākas”.

No 270 skolēnu mācību uzņēmumiem no visas Latvijas labākie vidusskolu un pamatskolu grupā tika apbalvoti septiņās pamata nominācijās. Tāpat pasniegtas 14 simpātiju balvas, informē pasākuma organizatori.

Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas un Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas SMU “Lock Up” ar savu produktu – gudro slēdzeni bez atslēgas, vidusskolu grupā uzvarējis divās nominācijās – “Inovatīva biznesa ideja” un “Uz zināšanām balstīts produkts”, tādējādi saņemot LIAA un Latvijas Republikas Patentu valdes balvas.

Savukārt pamatskolu grupā nominācijā “Labākais stends” “Domina Shopping” balvu ieguva Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas SMU “Timberlight”, kas izgatavo moderna dizaina koka galda, sienas un griestu lampas. Arī Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas SMU “KonSoft” uzvarēja tajā pašā nominācijā. Uzņēmuma produkts – automatizēta un modulāra augu laistīšanas sistēma siltumnīcām vai augiem uz palodzes. “KonSoft”saņēma LIAA balvu.

Nominācijā “Inovatīva biznesa ideja” pamatskolu grupā uzvarēja Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas SMU “Aerial-Shelf” ar savu produktu – pie sienas piestiprināmu plauktu ar slepenu nodalījumu, arī iegūstot LIAA balvu. Turpretī Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas SMU “Magic Circle” atzīta par vienu no labākajām pārdošanas komandām. Uzņēmums ražo noslēpumainas riņķdekorācijas, kas papildinātas ar naktī spīdošiem elementiem. Uzņēmuma komanda saņēma “Tallink” balvu.

Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas SMU “Sapņotāja un Reālists” atzīts par vienu no uzvarētājiem kategorijā “Sociāli atbildīgs SMU” un saņēma “Latvijas valsts meži” balvu. Uzņēmums izgatavo lina grāmatu vākus un somu turētājus.

Nominācijā “Uz zināšanām balstīts produkts” pamatskolu grupā abi uzvarējušie SMU ir no Jelgavas – jau iepriekš minētais Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas SMU “KonSoft” un Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas SMU “ČiekurBlāzma” par čiekuriem un skaliņiem, kas degot rada zili zaļu liesmas krāsu. Abiem SMU – LR Patentu valdes balva.

Arī simpātiju balvas ieguvēju vidū daudz jelgavnieku. Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas SMU “Woodspee” par koka skaļruni saņēmis RTU Rīgas biznesa skolas balvu. Jelgavas 4. vidusskolas SMU “Wood&Flower” par dizaina vāzi, kas sastāv no izturīga, speciāli apstrādāta masīvkoka kā osis, laboratorijas traukiem – mēģenēm un metāla balstiem ieguvis “JA Latvija” Alumni kluba simpātiju balvu. Bet Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas SMU “CV Productions” par video CV filmēšanas pakalpojumu saņēmis Banku augstskolas simpātiju balvu.


FOTO: no arhīva

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas