Jelgavas slimnīcā pret Covid-19 šonedēļ plānots revakcinēt 141 mediķi 1

Jelgavas slimnīcā mediķi turpina saņemt balsta jeb otro vakcīnas devu pret Covid-19, un šonedēļ slimnīcā paredzēts vakcinēt 141 mediķi, kas pirmo vakcīnas devu saņēma janvāra pirmajā nedēļā, liecina pilsētas pašvaldības publiskotā informācija.

Slimnīcas virsārste Solveiga Ābola skaidroja, ka aizvadītajā nedēļā otro Covid-19 vakcīnas devu Jelgavas slimnīcā saņēma 54 mediķi - slimnīcas un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki.

"Daži mediķi, kuriem vajadzēja saņemt otro poti, bija saslimuši, un, lai nerastos situācija, ka šī iemesla dēļ kāda vakcīna netiek iztērēta un aiziet bojā, jo pēc atsaldēšanas tā obligāti jāizlieto piecu dienu laikā, vakcinācijas kabineta darbinieki sazinājās ar tiem mediķiem, kuri šobrīd ir reģistrēti rindā. Piektdien Jelgavas slimnīcā pirmo vakcīnas devu saņēma seši ārstniecības iestāžu darbinieki," informēja Ābola.

Otrā pote Jelgavas slimnīcā šonedēļ būtu jāsaņem 141 mediķim. Pirmreizējā vakcīna tiek potēta tikai tad, ja kāds nevar ierasties uz revakcināciju.

Slimnīcā "Ģintermuiža" otrreizējā vakcinācija sāksies ceturtdien, un šonedēļ atbilstoši plānam otrā pote ir jāsaņem 50 slimnīcas darbiniekiem, kuri pirmo vakcīnas devu saņēma janvāra sākumā.

"Daži darbinieki, kuriem šonedēļ jāsaņem otrā pote, diemžēl ir saslimuši. Šodien vēl apzinām situāciju, lai Slimību profilakses un kontroles centram ziņotu, cik vakcīnas mums ceturtdienas rītā būs nepieciešamas. Esam vienojušies, ka tiem mediķiem, kuri šonedēļ nevar ierasties uz otro poti, vakcīnas tiks pieturētas, līdz viņi atveseļosies un varēs vakcinēties," skaidroja "Ģintermuižas" Pacientu un klientu aprūpes daļas vadītāja Iveta Danovska.

Jau ziņots, ka aizvadītajā diennaktī pirmo poti pret Covid-19 saņēmuši 16 cilvēki, bet otro - 645, liecina Nacionālā veselības dienesta apkopotie dati.

Kopš vakcinēšanas sākuma decembra beigās vakcīnas pret Covid-19 pirmo poti saņēmuši 16 882 cilvēki, bet otro - 2801 cilvēks.

No pagājušajā diennaktī vakcinētajiem cilvēkiem 539 bija ārstniecības personas un 122 - ārstniecības iestāžu darbinieki.

Līdz pirmdienai vakcinācijas procesā izlietotas 18 511 "BioNTech" un "Pfizer" vakcīnas devas un 1172 "Moderna" vakcīnas.

Foto: no arhīva


Pievieno komentāru

Komentāri 1

Elgavskij

Ļoti interesanti, kurš Ģintermuižā vakcinēsies. Pēc man pieejamās informācijas, Ģintermuižā neviens darbinieks nezin nevienu darbinieku, kurš vakcinēsies. Visi ir pret. Ja ne visi tad 90 % ir pret..Piespiedīs, vai?

pirms mēneša, 2021.01.26 20:48

Vietējās ziņas