Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas Tehnikumā varēs apgūt mērniecības tehniķa profesiju

Jelgavas Tehnikumā var apgūt desmit dažādas profesijas, bet ar nākamo mācību gadu tiks piedāvāta jauna izglītības programma - mērniecības tehniķis. Patlaban darba tirgū ir liels pieprasījums pēc šādiem speciālistiem, taču Latvijā nav nevienas izglītības iestādes, kas piedāvātu apgūt mērniecības tehniķa arodu.

Jelgavas Tehnikums mērniecības tehniķa izglītības programmu veidojis kopā ar Latvijas Lauksamniecības Universitāti (LLU), un šogad sāksies uzņemšana četru gadu apmācībai, kuras laikā interesenti varēs apgūt dokumentu izpēti mērniecības darbu vajadzībām, piedalīties teritorijas un būvju uzmērīšanas darbos apvidū, veikt mērījumu datu apstrādi un uzmērīšanas dokumentu sagatavošanu sertificētas personas uzraudzībā un apgūt citas zināšanas, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Mērnieku specialitātes var apgūt LLU un Rīgas Tehniskajā universitātē. Augstskolā zināšanas šajā jomā apgūst tie cilvēki, kuri vēlas kļūt par sertificētiem mērniekiem, taču vidējā līmeņa speciālistu nav. Apgūstot vidējo profesionālo izglītību mērniecības tehniķa specialitātē, audzēknis varēs turpināt izglītoties arī augstskolā. 

Jelgavas Tehnikumā uzņemšana sākusies 10.jūnijā. Mācības iestādē ir bez maksas, un audzēkņiem iespējams saņemt līdz 150 eiro lielu stipendiju.

Jelgavas Tehnikuma 50 gadu ilgajā pastāvēšanas laikā to absolvējuši vairāk nekā 12 tūkstoši jauniešu.

 

Foto: Jelgavas pašvaldība

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas