Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas un novadu skolēni piedalās starptautiskā matemātikas olimpiādē Lietuvā 1

Veicinot interesi par matemātiku un sekmējot radošumu, sestdien, 17. martā, Lietuvā notika Starptautiskā skolēnu zinātniskā matemātikas olimpiāde, ko organizēja Šauļu Universitāte. Olimpiāde tika īstenota Latvijas–Lietuvas pārrobežu sadarbības projektā, kurā Latviju pārstāvēja 42 skolēni: 36 skolēni no Jelgavas pilsētas skolām, kā arī Ozolnieku vidusskolas, Elejas vidusskolas un Rīgas 89.vidusskolas skolēni – 2 no katras skolas.

Kā ziņo projekta koordinatore Anna Vintere, olimpiādes mērķis bijis apzināt tos skolēnus, kuriem patīk matemātika un kuri ir apdāvināti matemātikā. Kopējie olimpiādes rezultāti vēl nav apkopoti, taču ir izvērtēti Latvijas skolēnu sniegumi. Starp Latvijas 12. klašu skolēniem vislabākos rezultātus uzrādīja Oļesja Aļeksova (Jelgavas Spīdolas ģimnāzija) un Edvīns Ļetko (Jelgavas 6.vidusskola), 2.vieta – Vitālijs Stratila (Jelgavas Spīdolas ģimnāzija), 3.vieta – Edgars Labors (Jelgavas Spīdolas ģimnāzija), Viktorija Raka un Jeļena Hotuļova (Jelgavas 5.vidusskola). 11.klašu grupā 1.vieta - Edgars Pustavalovs (Jelgavas 5.vidusskola), 2.vieta – Haralds Rukmanis (Jelgavas Valsts ģimnāzija), 3.vieta – Oksana Mitrošenko (Jelgavas 5.vidusskola) un Arvīds Pelēcis (Ozolnieku vidusskola). Starp Latvijas 10.klases skolēniem visvairāk punktu ieguva Sergejs Dankovs (Rīgas 89.vidusskola), 2.vieta – Ilva Luize Šmelde (Jelgavas Valsts ģimnāzija), 3.vieta – Sofija Katerīna Jēkabsone (Jelgavas Valsts ģimnāzija) un Anna-Marija Mamontova (Jelgavs 5.vidusskola). 9.klašu grupā vislabāk startēja Aleksejs Zajakins (Rīgas 89.vidusskola). Lai aktivizētu matemātikas skolotāju darbu, izglītojot matemātikā apdāvinātos skolēniem, Starptautiskās skolēnu zinātniskās matemātikas olimpiādes laikā notika seminārs-diskusija, kurā par savu pieredzi darbā ar apdāvinātajiem skolēniem stāstīja arī Latvijas skolotāji - Līvija Rāte (Jelgava Valsts ģimnāzija) un Sarmīte Čerņajeva (Ozolnieku vidusskola). Savukārt Zemgales reģiona Kompetenču Attīstības centra Junioru universitātes vadītāja Ilze France semināra-diskusijas dalībniekus iepazīstināja ar apdāvināto skolēnu matemātikā izglītošanu Latvijā. LLU Matemātikas katedras docente Natālija Sergejeva dalījās pieredzē par informācijas komunikāciju tehnoloģiju inovatīvu lietošanu matemātikas apguvē. Atklājot semināru-diskusiju, LLU Informācijas tehnoloģiju fakultātes prodekāne Līga Ramute uzsvēra pieaugošo matemātikas nozīmību ikdienas dzīvē, kā arī akcentēja universitātes un skolu sadarbības lomu matemātiskās kultūras un domāšanas sekmēšanā. Olimpiādes noslēguma tika organizēta 2 stunda kultūras programma, lai Latvijas skolēni un skolotāji varēja iepazīties ar Šauļu pilsētu un tās ievērojamākajiem objektiem.Diskusijās starp LLU mācībspēkiem un skolotājiem iezīmējās tie virzieni, kuros LLU varētu sadarboties ar Jelgavas pilsētu, lai veicinātu skolēnu motivāciju izvēlēties matemātisku un ar to saistītos pētījumus.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

spīdolniece

Oļesja un Edgar, prieks par Jums, malači!

pirms 8 gadiem, 2012.03.21 13:25

Vietējās ziņas