Jelgavas un Ozolnieku novada skolās veiks bezmaksas redzes pārbaudes 3

Oktobrī un novembrī Jelgavas un Ozolnieku novada skolās tiks veiktas bezmaksas redzes pārbaudes, ko nodrošina Borisa un Ināras Teterevu fonds. Līdz šim labdarības programmā “Dakter, es labi redzu!” redze pārbaudīta jau 419 lauku skolās 14 313 skolēniem, informē fonda pārstāve Diana Germane.

Fonda mērķis ir līdz 2018. gadam aptvert mazās lauku skolas visos Latvijas novados, lai to audzēkņiem laikus konstatētu redzes pasliktināšanos un palīdzētu novērst to. Tādēļ pēc bezmaksas redzes pārbaudes bērni ar vāju redzi saņem recepti–dāvanu karti 45 eiro vērtībā briļļu iegādei.

Līdz šim redze pārbaudīta jau 419 lauku skolās 14313 skolēniem, no kuriem 3275 saņēmuši recepti briļļu iegādei par kopējo summu 146 000 eiro. Šobrīd redzes pārbaude ar fonda atbalstu veikta jau 91 novadā.

Latvijas skolēnu redzes skrīnings (2010) parādīja, ka redzes korekcija var būt nepieciešama līdz pat 44 procentiem jaunāko klašu skolēnu, par kuriem bija bažas saistībā ar redzi. Tādēļ kopš 2013. gada Borisa un Ināras Teterevu fonds īsteno programmu “Dakter, es labi redzu!”, kurā sertificēts oftalmologs ierodas pieteiktajā skolā ar visu nepieciešamo mobilo aparatūru.

Redzes izmaiņu iemesli skolas vecuma bērniem nereti ir pārmērīga mācību slodze, pastāvīga datoru un citu iekārtu lietošana acu tuvumā, neprasme atpūtināt un vingrināt acis. Laikus nepamanītas redzes izmaiņas apgrūtina mācību satura uztveri, socializēšanos un nākotnes iespējas darba tirgū. Redzes izmaiņas palīdz koriģēt briļļu pastāvīga lietošana. Diemžēl nereti ģimenes materiālie apstākļi ir nepārvarams šķērslis briļļu iegādei.


Oktobrī plānotās vizītes:

Datums

Skola

02.10.

Kalnciema vidusskola un Aizupes pamatskola

03.10.

Svētes pamatskola un Līvbērzes pamatskola

04.10.

Kalnciema pagasta vidusskola un Ozolnieku vidusskola

05.10.

Šķibes pamatskola un Zaļenieku komerciālā un amatniecības vidusskola

06.10.

Vircavas vidusskola un Teteles pamatskola

09.10.

Vircavas vidusskolas Platones filiāle un Garozas pamatskola

10.10.

Sesavas pamatskola un Elejas vidusskola

11.10.

Vilces pamatskola un Lielplatones internātpamatskola

12.10.

Staļģenes vidusskola un Salgales pamatskola

2010. gadā mecenāti Boriss un Ināra Teterevi nodibināja ģimenes labdarības fondu, lai atbalstītu izcilas un sabiedrībai noderīgas iniciatīvas un veicinātu kultūras, mākslas un izglītības attīstību Latvijā un pasaulē. Fonda atbalstītie labdarības projektu rezultāti aptver simtiem tūkstošu iedzīvotāju Latvijā un iedzīvotājus desmit valstīs ārpus Latvijas teju visos kontinentos.


Publicitātes foto

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Brilles

Tikai redzes pārbaude. Arī labi, bet daudzi vecāki nenopirks brilles, jo nebūs nauda

pirms 4 gadiem, 2017.10.02 22:28

Krista

Lai Dieva svētība tādiem cilvēkiem kā Teterevu ģimene un visiem, kas parūpēsies par otru, aizmirstot sevi tajā brīdī ! Starp citu,- par tām brillēm,- tur taču teikts, ka tiem, kam vajag, izsniegs Eur 45 briļlu iegādei. Vajag uzmanīgāk lasīt !

pirms 4 gadiem, 2017.10.03 09:14

Resnais

Es arī esmu dzirdējis, ka laukos esot bērni kuri redzot tumsā.

pirms 4 gadiem, 2017.10.03 09:21

Vietējās ziņas