Jelgavas un Ozolnieku novadu iedzīvotāji ar parakstiem iestājas par ceļu remontu 8

Jelgavas novada pašvaldība saņēmusi Satiksmes ministrijai un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM) rakstītu vēstuli ar 386 Jelgavas un Ozolnieku novada iedzīvotāju parakstiem, kas iestājas par rekonstrukciju diviem ceļu posmiem  - reģionālā autoceļa P94 posmam Mežciems-Dzirnieki-Staļģene un vietējā autoceļa V1071 Mežciems-Staļģene-Stūrīši posmam Staļģene - LPKS “Latraps”. Jelgavas novada pašvaldība, atbalstot iedzīvotāju iniciatīvu, vērsusies abās institūcijās ar lūgumu izvērtēt iespēju abus minētos ceļa posmus rekonstruēt, informē pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas speciāliste Enija Kreicberga-Kapša.

Pirmās vēstules Jelgavas novada Jaunsvirlaukas pagasta Staļģenes, Dzirnieku, Jaunsvirlaukas ciemu un Ozolnieku novada Salgales pagasta Emburgas ciema iedzīvotāji Satiksmes ministrijai nosūtīja jau pirms diviem gadiem. Atsaucoties uz faktu, ka šiem ceļiem satiksmes intensitāte nav liela, ceļu sakārtošanas darbi netika veikti, tomēr vienlaikus institūcija norādīja, ka izvērtēs iespējas ceļa asfalta seguma atjaunošanas darbus iekļaut Valsts autoceļu tīklā veicamo darbu programmā laika posmā no 2019.-2021. gadam.

Prasītā rekonstrukcija skar reģionālā autoceļa P94 posmu Mežciems-Dzirnieki-Staļģene, kas mērāms 14,3 km garumā, savukārt vietējā autoceļa V1071 Mežciems-Staļģene-Stūrīši posmam Staļģene - LPKS “Latraps” ir 2 km garš.

Šogad Jelgavas un Ozolnieku novadu iedzīvotāji iesniedz abām institūcijām atkārtotu vēstuli, aicinot apstiprināt, vai nākamajā gadā plānots minētos ceļa posmus rekonstruēt atbilstoši solītajam. Turklāt savā vēstulē viņi atsaucas uz  VARAM un Satiksmes ministrijas noteikto sadarbību kopīgi  izstrādājamajiem priekšlikumiem 300 miljonu eiro programmai, kuras rezultātā tiks uzlabota novadu centru sasniedzamība, sakārtojot 105 ceļu posmus gandrīz 900 km kopgarumā, tai skaitā uz reģionālā autoceļa P94 posma Jelgava- Staļģene – Code.

Satiksmes ministrijas izstrādātajā kartē “Valsts autoceļu stāvoklis” ar datējumu 09.12.2016. autoceļa P94 Mežciems-Staļģene-Code posms no Mežciema līdz Staļģenei tiek norādīts kā “sliktā stāvoklī”. Iedzīvotāju nostāja Satiksmes ministrijai pausta iebildumos, jo viņuprāt, ceļu posmos satiksmes intensitāte cieši saistīta tieši arī to kvalitāti.

“Nepiekrītam Satiksmes ministrijas sniegtajam pamatojumam, ka ceļu satiksmes intensitāte uz P94 ir neliela. Zināmā mērā tā patiešām krītas, bet tikai tāpēc, ka ceļa segums šobrīd ir patiešām sliktā stāvoklī. Ikdienā Jaunsvirlaukas iedzīvotājiem ceļa posms Mežciems-Dzirnieki-Staļģene ir ļoti būtisks, bet, piemēram, lauksaimniecības produkcijas transportēšanas laikā zemnieki, lai nogādātu produkciju uzņēmumiem SIA “Linas Agro” un “Dobeles dzirnavnieks”, ir spiesti izvēlēties krietni garāko ceļu caur Garozu. Savukārt attiecībā uz vietējo ceļu V1071 tā kvalitāte ļoti svarīga vairākiem Jaunsvirlaukas pagasta uzņēmumiem, piemēram, LPKS “Latraps” iesalnīcai, kas lielos apjomos ražo iesala miežus; SIA “Cīruļi”, kam pieder slaucamo govju komplekss un SIA “Fito-AL” ražošanas objektiem – graudu kaltēm, autogarāžām, mehāniskajām darbnīcām. Savā ziņā ceļa stāvoklis, kas ar katru gadu arvien pasliktinās, būtiski bremzē uzņēmējdarbības attīstību un līdz ar to pagasta un novada attīstību” argumentējuši iedzīvotāji.

Gan Jelgavas, gan Ozolnieku novadi abi atrodas Zemgales centrā, tajos ir attīstīta lauksaimnieciskā ražošana, tai skaitā – augkopība. Šajos ciemos, īpaši Staļģenē, ir netipiski lauku apvidum labi attīstīta sociālā un uzņēmējdarbības infrastruktūra – ir vidusskola, aptieka, veikali, kā arī vairāki nozīmīgi ražošanas objekti.

Jelgavas novada pašvaldība atbalsta iedzīvotāju prasību un aicina Satiksmes ministriju un VARAM apstiprināt, vai nākamajā gadā plānots minētos ceļa posmus rekonstruēt atbilstoši solītajam iedzīvotājiem.

Foto: Jelgavas novada pašvaldība

Pievieno komentāru

Komentāri 8

inka

To jau teica,ka Pūce aizmirsis par solītajiem miljoniem ceļiem pēc novadu reformas.

pirms mēneša, 2020.11.25 12:56

Pūce

Ne kas nav aizmirsts, ne viens nav nesadzirdēts!

pirms mēneša, 2020.11.25 15:21

ak

nekas, neviens

pirms mēneša, 2020.11.26 08:34

inka

lai ieliek avīzē ministriju apstiprinātu apliecinājumu.

pirms mēneša, 2020.11.25 15:47

Aleks

Staļģenes ceļš paliks tautas atmiņā uz mūžu.

pirms mēneša, 2020.11.25 19:56

Pāvils

Valdiba tikaj sola,bet naudu dala sev uz algam neskatoties uzpandemiju

pirms mēneša, 2020.11.27 17:48

Vietējās ziņas