Jelgavas un Ozolnieku skolēni pārbaudīs zināšanas ceļu satiksmes drošībā

Lai uzlabotu skolēnu zināšanas un prasmes ceļu satiksmes drošībā, jau 24. gadu pēc kārtas Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) rīko konkursu jaunajiem un topošajiem velosipēdistiem «Jauno satiksmes dalībnieku forums – 2017». Labākie tiks uz Eiropas mēroga sacensībām, kur aizstāvēs pērn iegūto čempiona titulu. Jelgavas un Ozolnieku skolēni CSDD rīkotajā pasākumā spēkiem mērosies šodien no pulksten 11 Jelgavas 4. sākumskolā.

Sacensību galvenais mērķis – izglītot jaunos velosipēdistus, tādējādi veicinot drošību uz koplietošanas ceļiem un radīt izpratni par ceļu satiksmes noteikumiem, informē organizatori. Katrs, kurš ir piedalījies un ieguvis jaunas zināšanas un prasmes, pēc tam var justies daudz pārliecinošāk un drošāk satiksmes plūsmā gan pilsētā, gan ārpus tās.

Sacensību dalībniekiem jādemonstrē savas teorētiskās zināšanas par ceļu satiksmes noteikumiem un satiksmes drošību, jāprot sniegt pirmā medicīniskā palīdzība, jāpārzina velosipēda uzbūve, kā arī jāveic praktiskās braukšanas demonstrējums. Sacensībās var tikt piedāvāti papildu uzdevumi, ar kuriem dalībnieki tiks iepazīstināti maču laikā.

Šogad ierasto trīs kārtu vietā sacensības norisināsies četrās kārtās. Pirmajā kārtā no 11. aprīļa līdz 26. maijam kopskaitā 32 sacensības notiks Latvijas reģionos. Otrajā kārtā no 3. līdz 29. maijam notiks reģionālais pusfināls. Šīm sacensībām kvalificējas komandas, kuras ieguvušas augstāko novērtējumu foruma pirmās kārtas sacensībās. Bērna atkārtota dalība Eiropas Jauno satiksmes dalībnieku sacensībās nav pieļaujama. Trešajā kārtā gaidāms Latvijas fināls, kas norisināsies 1. jūnijā. Tajā piedalīsies komandas, kuras ieguvušas augstāko novērtējumu (1.–3. vieta) sava reģiona jeb otrās kārtas sacensībās un kurās ir divas meitenes un divi zēni. Foruma trešās kārtas sacensību 1. un 2. vietas komandu dalībnieki ir kandidāti iekļaušanai Latvijas izlasē, kas piedalīsies foruma Eiropas Jauno satiksmes dalībnieku sacensībās Albānijā šī gada septembrī.

Šogad Latvija cīnās par čempiona titula aizstāvēšanu, jo Eiropas mēroga sacensībās, kas pērn norisinājās no 2016. gada 15. septembra līdz 2016. gada 18. septembrim Čehijas pilsētā Ūsti pie Labas (Ústí nad Labem), Latvijas izlase izcīnīja pirmo vietu.

Lai piedalītos sacensībās, skolēniem jābūt dzimušiem 2005.–2007. gadā, jāizveido četru cilvēku komanda (kuras sastāvā ir ne vairāk kā divi zēni), jāizdomā tās nosaukums un jāpiesakās. Komandas dalība sacensībās jāsaskaņo ar skolotāju vai citu pieaugušo, un katru komandu uz sacensībām pavada viens vai divi pieaugušie – skolotāji vai vecāki.

Jauno satiksmes dalībnieku foruma satura izstrādē CSDD sadarbojas ar Valsts izglītības satura centru. Sacensības organizē un vada CSDD, tās finansē OCTA, savukārt Latvijas izlases dalību foruma trešās kārtas sacensībās nodrošina Latvijas Automoto biedrība (LAMB). Forumu atbalsta apdrošināšanas sabiedrība «If apdrošināšana».


Publicitātes foto

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas