Jelgavas vecpilsētā par 1,4 miljoniem eiro jauna tūrisma objekta radīšanai pārbūves divas ēkas 16

Ar teritorijas attīrīšanu no apauguma un krūmiem un būvlaukuma ierīkošanu Jelgavas vecpilsētā sākusies valsts nozīmes arhitektūras pieminekļa, ēkas Vecpilsētas ielā 2, restaurācija un pārbūve, kā arī saistītās infrastruktūras - ēkas Jāņa Asara ielā 1 - pārbūve, kas kopumā izmaksās 1 442 491 eiro, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli (PVN), informēja pilsētas pašvaldībā.

Nami Vecpilsētas ielā 2 un Jāņa Asara ielā 1 tiks pārbūvēti Eiropas Reģionālās attīstības fonda projekta "Kultūras mantojuma saglabāšana un attīstība Jelgavas pilsētā" gaitā. Jelgavas pilsētas pašvaldība noslēdza būvdarbu līgumu ar SIA "Warss+", kas uzvarēja iepirkumu konkursā un restaurēs valsts nozīmes arhitektūras pieminekli par kopējo summu 1 442 491 eiro ar PVN. Saskaņā ar līgumu būvdarbiem jābūt pabeigtiem 13 mēnešu laikā.

Līgums paredz realizēt divus būvprojektus - "Ēkas Vecpilsētas ielā 2 pārbūve un restaurācija" un "Ēkas pārbūve Jāņa Asara ielā 1". Tie tiks realizēti kopā, jo Jāņa Asara iela 1 ir paredzēta kā saistītā infrastruktūra kultūras piemineklim Vecpilsētas ielā 2. Tur tiks radīta vienota publiski pieejama teritorija Jelgavas vēsturiskā kvartāla apmeklētājiem un izveidots jauns tūrisma objekts - Dzīvesziņas un arodu sēta, kur atradīsies keramikas un aušanas darbnīcas un saimes istaba. Tajā interesenti varēs apgūt dažādu amatu prasmes un notiks ar latviešu tautas tradīcijām saistīti pasākumi.

Būvuzņēmējs jau ir iežogojis būvlaukumu un sācis attīrīt teritoriju, noņemot apaugumu un nozāģējot traucējošos un vecos krūmus un kokus.

"Teritorijā ir diezgan daudz koku. Rūpīgi izvērtējot katra stāvokli un atrašanās vietu, vai netraucē būvdarbiem, lielākā daļa jeb 14 koki un krūmi tiks saglabāti un integrēti teritorijas jaunajā labiekārtojumā. Saglabājam lielo ozolu, tūju, ošlapu kļavu, ābeles, ķiršus, kā arī ogulājus," skaidroja pašvaldības Attīstības un pilsētplānošanas pārvaldes projektu vadītāja Baiba Rēdere.

Toties nozāģēti tiek nekopti augļkoki ar trupes pazīmēm un plūškoks, kas traucē teritorijā iebraukt transportam. Plūškoku plānots iestādīt citā vietā.

Pašvaldības speciālisti kopā ar būvdarbu veicējiem ir apsekojuši Vecpilsētas ielu 2 un Jāņa Asara ielu 1, lai novērtētu ēku iekšējo faktisko stāvokli un vienotos par veicamajiem darbiem.

"Būvnieks jau drīzumā varēs sākt izbūvēt pamatus iecerētajai jaunbūvei, kas savienos Jāņa Asara ielu 1 un Vecpilsētas ielu 2. Šobrīd ēkas nav savstarpēji saistītas," stāstīja projektu vadītāja, piebilstot, ka šomēnes ar izpēti sāksies darbi arī Vecpilsētas ielas 2 telpās.

Tiks veikta ēkas sienu - tapešu, krāsojuma - atsegšana pa slāņiem, lai novērtētu, kādas vērtīgas liecības glabā ēka.

Būvuzraudzību objektā nodrošina SIA "Būves birojs" par līguma summu 13 164,80 eiro ar PVN, bet autoruzraudzību - SIA "Livland Group" par 5929 eiro, ieskaitot PVN.

Ēka Vecpilsētas ielā 2 ir nozīmīgs Latvijas vēsturisko pilsētu apbūves arhitektūras paraugs, kas saglabājis 18.-19.gadsimta mijas veidolu un plānojuma telpisko struktūru. Ēka ir būtiska Jelgavas vēsturiskās apbūves sastāvdaļa un atrodas valsts nozīmes pilsētbūvniecības pieminekļa "Jelgavas pilsētas vēsturiskais centrs" teritorijā. Koka ēka Jāņa Asara ielā 1 ir tipiska 19.gadsimta beigu pilsētas dzīvojamā mazēka.

Foto: Andris Tomašūns, Facebook

Pievieno komentāru

Komentāri 16

azalea

Kad tad Rāviņa foto sāks pārdot veikalos? Foto rāmīši arī ies no rokas. Kur liksiet tos bomžus, kuri šajā vecpilsētas rajonā pārguļ pa nakti? Pilsētas daudzdzīvokļu namu pagrabos? Tu īsti kā Turkmenistānā. Tur jau arī - pieminekļi zeltā, mājas marmorā, bet paiet tālāk - .......70 % bezdarbs pandēmijas laikā. Vai tad Rāviņš pretendē uz Levita vietu vai arī Levita foto drīz sāka pārdot?

pirms mēneša, 2021.03.06 07:10

Dpuse

Lembis par šādiem gājieniem jau guļ cietumā izstiepies kā ķengurs. Dod, pieci Ventspilij?

pirms mēneša, 2021.03.06 07:21

e

Tur tāpēc, ka lielbrāļa sankcijas, tāpēc tiesībsargājošās iestādes parādīja zobus, agrāk neuzdrošinājās.

pirms mēneša, 2021.03.06 08:51

marga vulfa

Daudzdzīvokļu pagrabu siltumtīkla vietas pie trubām izsniedzot stingri pēc saraksta ar namu pārvaldnieku dotām atslēgām uz pagrabiem tuvāk gurķīšiem un kompotiem.

pirms mēneša, 2021.03.06 07:33

Eh

Studentu pilsēta... Kamēr jaunieši no garlaicīgās Jelgavas aizbrauc, Rāviņš gādā par jaunām brīvā laika pavadīšanas iespējām tantēm.

pirms mēneša, 2021.03.06 16:42

5. jūnijs

Ļoti ceru, ka jelgavnieki savu izvēli izdarīs 5. jūnijā. Nu nav veselīgi 20+ gadus pilsētu vadīt vieniem un tiem pašiem cilvēkiem. Ja nu tiešām būtu bez skandāliem un viss kristāltīrs.

pirms mēneša, 2021.03.06 20:06

Es

Ceriba laba lieta.Bet izvēli jau esmu izdarījis.Skaidri zinu,ne pa tiem kas ķengājas.Paši dzzīvē neko nav izdarijuši.

pirms mēneša, 2021.03.06 21:49

Smiekli nak

NO GARLAICIGAS Jelgavas.Cirku esi sagribejis.Kadam tevi jaizklaidē.Šitas jau liecina par infantilismu.

pirms mēneša, 2021.03.06 21:52

Eh

Nu redz. Ja mani, kā Jūs, izklaidētu infantīlu cilvēku izteikumi, Jelgavā patiesi nebūtu garlaicīgi ne dienas. Bet, ja mēs paskatāmies uz kultūras un izklaides piedāvājumu, jauniešiem Jelgavā ir tikai Balerija un iespēja blenzt uz skulptūrām. Bet taisnība ir. Prioritātei jābūt penšiem, jo tie jau gādā par pilsētas ekonomisko attīstību un nākotni.

pirms mēneša, 2021.03.07 13:28

Mantrausis

Jelgavā ir lieliska, gan ne uzreiz pamanāma koka apbūve. Vecpilsētas kvartāla darbi noteikti pabeidzami. Jaunajai Fomei divi svarīgas lietas: autoosta un puspabeigtie nami no vvz kāda laika. ????

pirms mēneša, 2021.03.07 06:22

Mantrausim

TIE NAMI JAU MANUPRAT PRIVATIZETI.AUTOOSTA UN TIRGUS BUVEJAS.

pirms mēneša, 2021.03.07 09:19

Mara

Varbūt tos miljonus vajadzētu labāk ieguldīt ielu sakārtošanā un asfaltēšanā. Vienu namu jau par miljoniem atjaunoja un tur nekas nenotiek , redzēju tikai vienu izstādi Vecpilsētas svētku laikā, diez kas notiek pārējās telpās ?

pirms mēneša, 2021.03.07 10:27

Saprāta nav

Vai tiešām Jelgavā trūkst prioritārāki objekti un mērķi, lai apmierinātu Jelgavas pilsētas iedzīvotāju pamatvajadzības? TĀ NAV saprātīga un tālredzīga domāšana no pilsētas vasības puses!

pirms mēneša, 2021.03.07 21:05

Gatis

Nožēlojamāk vairs nevar būt! 1,4 milijonu Jelgavnieki naudas iegrūst kaut kādā bezjēdzīgā projektā ir noziegums!

pirms mēneša, 2021.03.07 12:27

Vietējās ziņas