Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas Zinātniskajā bibliotēkā atklāj nozaru abonementa zāli (ar foto) 1

Veicot telpu pārprojektēšanu un remontu, Jelgavas Zinātniskajā bibliotēkas otrajā stāvā izveidota 140 kvadrātmetru liela Nozaru abonementu zāle, kuras plauktos vairāk nekā trīssimt metru garumā izvietoti 20 tūkstoši grāmatu, ko lasītāji var saņemt lasīšanai mājās.

«Grāmatu krājums ir kļuvis pārskatamāks, telpas gaišas, patīkamas,» vērtējot jauno zāli, saka lasītāja Dzintra Kiršteine, kuru vairāk interesē vēsture. Piektdien pirmajā bibliotēkas darba pusstundā grāmatas no jaunās zāles saņēma četri abonenti.Svinīgajā pasākumā, kas bija veltīts bibliotēkas jaunās zāles izveidošanai, sveikti tie, kas piedalījās projekta īstenošanā. Viņu vidū – arhitekts Laimonis Šmits, kurš teic, ka zāle veidota tā, lai lasītājiem būtu ērti pārlūkot plauktus, savstarpēji aprunāties, palūgt bibliotekāra konsultāciju. «Saskaņā ar skandināvu standartu pilsētā vai ciemā uz katriem tūkstoš iedzīvotājiem publiskajā bibliotēkā vajadzētu 100 kvadrātmetru. Jelgavā bibliotēku kopējai platībai vajadzētu sasniegt apmēram piecus tūkstošus kvadrātmetru, būt vēl plašākām,» saka L.Šmits. Viņš piebilst, ka bibliotēka neatbilst vides pieejamības prasībām. Bibliotēkas direktore Aija Nadziņa skaidro, ka lifts cilvēkiem ar īpašām vajadzībām tagadējā bibliotēkas mājā Akadēmijas ielā 26 netiks ierīkots. Viņasprāt, bibliotēka vecajā vietā varētu palikt ne vairāk kā piecus gadus, jo gan zinātniskajai, gan bērnu bibliotēkai «Zinītis» vajadzīga jauna māja.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Aelita

APSVEICU!!! Jūs jau sen to bijāt pelnījušas!!!!
Un Laimoni jāaicina uz Rundāles novadu, kad plānošu savu bibliotēku!!!

pirms 7 gadiem, 2012.11.18 20:12

Vietējās ziņas