Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavniece uzvar konkursā «Vēsture ap mums»

Ar apbalvošanas ceremoniju Rīgas Latviešu biedrības namā sestdien noslēdzās skolēnu konkurss «Vēsture ap mums», un par vienu no tā uzvarētājām kļuva Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas skolniece Laura Lapiņa par darbu «Stacijas parka un tā pieminekļu vēsture un nākotnes perspektīvas».

Pasākumā, kuru ar savu klātbūtni pagodināja arī Valsts prezidents Valdis Zatlers, kā uzvarētājas tika sveiktas arī Valmieras pamatskolas skolnieces Malvīne Nelda Strakova un Marta Amoliņa, kuras bija veikušas pētījumu «Ceļojums pa šaursliežu dzelzceļa līniju Smiltene - Ainaži».Šogad konkursa tēma bija «Vēstures liecības un liecinieki». Dalībnieki konkursa tēmu pētīja dažādos aspektos, sākot ar arheoloģisko izrakumu atradumu izpēti un beidzot ar Barikāžu dienu aculiecinieku atmiņu pierakstiem. Kā vēstures lieciniekus skolēni savos darbos izmantoja gan cilvēku dienasgrāmatas un atmiņas, gan laikrakstus, arhīvu dokumentus, fotogrāfijas, gan arī kultūrvēsturiskos un industriālos objektus dabā.Liela daļa autoru vēstures avotus atrada savās dzimtās, ievietojot vecvecāku dzīvesstāstus Latvijas vēstures mozaīkā. Īpaši daudz darbu tika veltīts 1941. un 1949.gadu deportāciju radītajām pārmaiņām pašu ģimenēs. Jauno pētnieku uzmanību bija piesaistījušas arī dažādas kultūrvēsturiskas norises, kā arī ekonomiskas tēmas, piemēram, jaunsaimniecības, kolhozi, rūpnīcas un būvniecība.Radoša un atraktīva bija arī iesūtīto darbu forma. Skolēni iesniedza gan tradicionālus zinātniski pētnieciskos darbus, gan spēles, kurās var pārbaudīt skolēnu zināšanas par Latvijas vēsturi, zīmētus un līmētus plakātus, apgleznotu zīda šalli, foto albūmus un radošos darbus - noveles, esejas, dzejoļus, filmu. Konkurss Latvijā notika jau astoto reizi, un šogad tajā tika iesūtīti 153 darbi, kuru autori ir 182 skolēni no visiem Latvijas novadiem. 9.maijā Rīgā notika konkursa fināls, kurā savus darbus aizstāvēja 22 labāko pētījumu autori, bet šodien pirmās vietas ieguvēji no Latvijas prezidenta dāvanā saņēma grāmatu «Latvijas ģerboņi».

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas