Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavnieka darbs - ceļā pie lasītājiem

Šonedēļ ceļu pie lasītājiem mēro jelgavnieka, publicista un «Zemgales Ziņu» žurnālista Gaita Grūtupa sastādītā grāmata «Caur manu sirdi». Tajā lasāmas mūsu novadnieces Maigas Tabakas dienasgrāmatas piezīmes par trauksmainajiem kara gadiem un Jelgavas apriņķa stāsti par tā laika cerībām un cīņu.

Grāmatas varone pirms vairāk nekā 60 gadiem vecajā Kalnciema pagastā tika nošauta. Simpātiskajai meitenei bija tikai 17 gadu. Atbildi uz jautājumu, kādēļ tas notika, grāmata gan nesniedz, bet līdz tam savus dzīves pārdzīvojumus, sajūtas un emocijas jauniete bija rūpīgi uzticējusi dienasgrāmatai, kuras fragmenti nu apkopoti grāmatā un ir lieliski tā laika notikumu liecinieki. Teksts aptver meitenes dzīvi no 14 līdz 17 gadu vecumam.Grāmatas autors stāsta, ka jaunā meitene daudz sapņojusi par nākotni un ne mazākā mērā nevarējusi nojaust, ka pēc 64 gadiem viņa ar savu slepus no mājiniekiem rakstīto tekstu kļūs par grāmatas galveno varoni. 2006.gadā Maigas dienasgrāmatas fragmentus publicēja «Zemgales Ziņas», un lasītāju gūtā atzinība rosinājusi G.Grūtupu veidot grāmatas varones tā laika atmiņu un liecību krājumu.«Lai grāmata būtu saistošāka, radās ideja tai dot vēl vienu galveno varoni, un tas ir Jelgavas apriņķis ar sev piederošajiem cilvēkiem un notikumiem, kas kaut nelielā mērā ir saistīti ar šo ģeogrāfisko vietu,» stāsta autors.G.Grūtupam šī ir trešā autorgrāmata. Lasītāju atzinību jau izpelnījušās «Gadsimta katastrofas Latvijā» un «Ronis - mana būdiņa un pils», kurai jelgavnieks bijis grāmatas līdzautors.Jau šīs nedēļas nogalē grāmatu «Caur manu sirdi» lasītāji var meklēt Jelgavas grāmatnīcās.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas