Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavu pamet gultu ražotne 3

Pēc septiņu gadu darba no Jelgavas nolēmusi aiziet rūpnīca «Stram», kas izvietojusies vienā no Lauksaimniecības mašīnbūves rūpnīcas cehiem, bet tagad pārcelsies uz Igauniju. Jelgavā bez darba paliks 55 cilvēki.

«Mums ir lielisks kolektīvs, un atzīts, ka strādājam ražīgāk nekā zviedri,» stāsta ceha priekšniece Marina Granska, atzīstot, ka līdz ar uzņēmuma aiziešanu uz ziemeļu kaimiņzemi zaudēs iemīļotu darbu.Patlaban rūpnīcā vēl rit darbs. Ražo atsevišķas gultu detaļas un, tās komplektējot, top gatavā produkcija. Paralēli notiek arī iekārtu demontāža, to plānots pabeigt 1.novembrī. No 2002.gada novembra līdz pat šā gada sākumam rūpnīcas direktors un īpašnieks Dans Persons veiksmīgi vadīja uzņēmumu, kas Jelgavā katrā maiņā saražoja 1400 gultu. Nedienas sākās līdz ar ekonomisko lejupslīdi. No 1.janvāra uzņēmums pārgāja uz saīsinātu darba nedēļu, līdz pavasarī īpašnieks pieņēma lēmumu rūpnīcu pārdot. Jaunie saimnieki - zviedru uzņēmums «Wendre» - sākumā solīja attīstīt ražotni Jelgavā, taču vēlāk tika pieņemts lēmums to pārcelt uz Pērnavu, kur atbrīvojās telpas bijušajā šūšanas fabrikā.Uzskaitot Igaunijas priekšrocības, «Stram» direktora vietnieks Igors Ignatuškins min draudzīgāku nodokļu politiku, lētāku elektrību un apkuri. Turklāt rūpnīca atradīsies nevis nomātās, bet pašiem piederošās telpās. Izskanējusi arī informācija, ka jaunajiem īpašniekiem no «Wendre» ir etniska saistība ar ar Igauniju.«Pēc manas dziļākās pārliecības, D.Persons nebūtu pārdevis no tēva mantoto ģimenes uzņēmumu, ja ražošanas telpu īpašnieks SIA «Madara» vairāk iedziļinātos nomnieka problēmās. Kad sākās runas par rūpnīcas aiziešanu, «Madaras» īpašnieks Pēteris Bila bija gatavs pat uz pusi samazināt telpu nomas maksu, bet tad jau process bija sācies,» skaidro I.Ignatuškins. Savukārt P.Bila atzīst, ka zaudē labu biznesa partneri un ir uztraukts par uzņēmējiem nedraudzīgo vidi Latvijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

micro

@ooo
es ar domāju, ka tas bija galvenais aiziešanas iemesls.

pirms 11 gadiem, 2009.08.28 22:31

Darbiniece

Labi, ka es tur neaizgāju strādāt, paliktu bez darba

pirms 11 gadiem, 2009.08.28 13:24

ooo

Pareizi darīts kad Strams aiziet un nepieļauj,kad Bila ar savu skopumu ļaus sevi ***.Ustupa autoskola arī aizgāja no šī hapugas īrētām telpām,pārāk daudz gribēja.Pats vien vainīgs un nav pamata satraukumam!!!!!

pirms 11 gadiem, 2009.08.28 08:44

Vietējās ziņas