Jelgavu un Dobeli apmeklēs ministrs Kaspars Gerhards

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards rīt dosies darba vizītē uz Jelgavu, kur pilsētas domē tiksies ar pašvaldības amatpersonām, bet dienas otrajā pusē ministrs svinīgā pasākumā Dobelē uzņēmumam “Spodrība” pasniegs Eiropas Savienības oficiālo ekomarķējuma sertifikātu “Ekopuķīte”, informē ministrijas pārstāve Kristīne Kļaveniece.

Tikšanās laikā ar Jelgavas domes amatpersonām plānotas diskusijas par pašvaldības lomu uzņēmējdarbības veicināšanā, analizējot atbalsta iespējas ražošanas uzņēmumu attīstībai, kā arī spēcīgas uzņēmējdarbības radītus ieguvumus reģionam un pilsētai. Vizītes laikā ministrs plānojis apmeklēt un klātienē iepazīties ar plastmasas pudeļu pārstrādes rūpnīcas “PET Baltija” darbu. Tāpat K.Gerhards apmeklēs atkritumu apsaimniekošanas poligonu “Brakši”.

K.Gerhards uzsver: “Ministrijas prioritāte arī 2017. gadā ir uzņēmējdarbības attīstības veicināšana pašvaldībās. Būtisks instruments ir Eiropas Savienības fondu finansējums un tā sniegtais atbalsts pašvaldību prioritāri noteikto projektu īstenošanai. Atzinīgi, ka Jelgavas pilsēta ir gatava izmantot šo iespēju un līdz 2023. gadam ir plānojusi sakārtot uzņēmējdarbības attīstībai nepieciešamo infrastruktūru, ieguldot vairāk nekā 16 miljonus eiro. Tādējādi Jelgavas pilsētā plānots izveidot vairāk nekā 200 jaunu darba vietu, piesaistīt komersantu nefinanšu investīcijas 14,5 miljonu eiro apmērā, kā arī atjaunot degradēto teritoriju 54 hektāru platībā.”

Savukārt Dobeles domē ministrs svinīgā pasākumā AS “Spodrība” pasniegs ES oficiālo ekomarķējuma sertifikātu “Ekopuķīte”, tā apliecinot šī uzņēmuma ražoto produktu atbilstību augstākajiem vides standartiem. Produkti, kuriem tiks piešķirts šis sertifikāts, ir videi draudzīgi visā to dzīves cikla laikā – no ražošanas līdz nonākšanai atkritumos.  


Foto: nacionalaapvieniba.lv


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas