Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jūlija sākumā jaundzimušajiem pirmo reizi pasniegs piemiņas monētas

Jelgavas novada svētku laikā - no 3. līdz 7.jūlijam pirmoreiz tiks pasniegtas novada pašvaldības īpaši gatavotās veltes jaundzimušajiem. Sudraba monētu ar bērna pēdiņu nospiedumu un tekstu «Nes Jelgavas novadu pasaulē!» aversā un Jelgavas novada ģerboni monētas reversā saņems vairāk nekā 90 jaundzimušie.

«Katra monēta kā īpaša un dziļi simboliska dāvana jaundzimušā vecākiem no pašvaldības puses kalpo kā apliecinājums, ka katra bērniņa ienākšana šajā pasaulē, katra mazuļa pēdu nospiedums novada zemē ir īpašs un ar gandarījumu novērtēts notikums,» skaidro Anda Strautniece, novada Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja.Saskaņā ar 2011.gada 28.decembrī pieņemto Jelgavas novada Domes lēmumu ar ielūgumu tiek uzrunātas un uz dāvanas pasniegšanas pasākumu aicinātas ģimenes, kurās jaundzimušais reģistrēts no 1.janvāra līdz 1.jūlijam, un viens no vecākiem ne mazāk kā 12 pēdējos mēnešus pirms bērna dzimšanas pamata dzīvesvietu deklarējis Jelgavas novada administratīvajā teritorijā. Līdz 20.jūnijam Jelgavas novada dzimtsarakstu nodaļā ir reģistrēti 82 mazuļi, informē Jelgavas novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Dace Kaņepone. Jaundzimušie tiks sveikti 3.jūlijā pulksten 11 Valgundes «Avotos», 4.jūlijā 11 Glūdas pagasta Nākotnes kultūras namā, 5.jūlijā 11 Elejas pagasta saieta namā, 6.jūlijā 11 Vircavas pagasta tautas namā un 28.jūlijā Līvbērzes pagasta estrādē - Līvbērzes pagasta svētku laikā. Sudraba monētas, kas gatavotas no 925.proves sudraba, iepirkuma rezultātā izgatavoja Igaunijas uzņēmums «Sporrong». Novada pašvaldība otro gadu pēc kārtas ikvienam jaundzimušajam piešķir arī vienreizēju piedzimšanas pabalstu 50 latu apmērā. Savukārt ģimenes, kurās dzimuši dvīņi, saņems 500 latu, bet ģimenes, kurās piedzimuši trīnīši vai vairāk bērniņu – 1000 latu.Plānots, ka otrajā pusgadā dzimušie mazuļi Jelgavas novadā tiks sveikti gada nogalē vai nākamā gada sākumā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas