Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kā atgādinājumu par traģēdiju Lietuvas šosejā izvieto Balto divriteni 24

Lietuvas šosejā, netālu no vietas, kur pagājušajā nedēļā gājis bojā pusaudzis, kāda domubiedru grupa izvietojusi Balto divriteni. Entuziasti atklāj, ka divritenis ir kā atgādinājums par tiesībām pārvietoties, izmantojot drošu satiksmes infrastruktūru.

«Mēs esam maza domubiedru grupa, kas vēlas pieminēt sadursmēs ar motorizētajiem transporta līdzekļiem bojāgājušos riteņbraucējus. Mums kā cilvēkiem, kuri mīl braukt ar divriteņiem un tic velosatiksmes potenciālam, katra ziņa par mirušu riteņbraucēju ir nozīmīga. Mēs visi (arī gājēji) ikdienā pārvietojamies pa nedrošām ielām un ceļiem. Mēs visi gribam tikai nokļūt mājās. Bet bojāgājušā vietā varēja būt arī kāds no mums,» portālam zz.lv raksta domubiedru grupas pārstāvis Nauris Lārmanis.Viņš vēlas, lai Baltais divritenis – oriģināli «Ghost Bike» – kalpo par atgādinājumu traģēdijai, kas notikusi uz bezpersoniskas ielas vai ceļa. «Baltais divritenis ir arī kluss atgādinājums par mūsu tiesībām pārvietoties. Pārvietoties, izmantojot drošu satiksmes infrastruktūru. Mēs ceram, ka mums nenāksies izvietot vēl kādu Balto divriteni. Tomēr mēs to darīsim, kamēr vien Latvijas ceļos un ielās mirs riteņbraucēji,» skaidro N.Lārmanis.Baltā divriteņa kustība radās 2003.gadā Sentluisā, ASV.Jāatgādina, ka pagājušajā ceturtdienā sadursmē ar automašīnu Lietuvas šosejā gājis bojā 1999.gadā dzimis pusaudzis. Plašāk par traģēdiju un tās iespējamiem iemesliem var lasīt šodienas «Zemgales Ziņās» .

Pievieno komentāru

Komentāri 24

to kronis

Jā, būtu jādomā par katru bērnu, bet Lietuvas šosejas tuvumā dzīvo daudz bērnu, vecu cilvēku utt, kuriem jāpārvietojas bīstamos apstākļos.

pirms 8 gadiem, 2012.05.09 10:57

kronis

Visiem gudrajiem, kas kaut kā vaino bērnus!Nevajag te gudri pļūtit,atstāt bērnus bez uzraudzības savā vaļā,necels tak katram bērnam eldarado

pirms 8 gadiem, 2012.05.09 10:54

Visiem gudrajiem, kas kaut kā vaino bērnus!

Bērni nav vainīgi, ka pieaugušie rāda sliktus piemērus ar gonkām uz šosejām, bērni nav vainīgi, ka vecākiem jāpelna nauda iztikai ārzemēs. Ne bērni, ne vecāki NAV vainīigi, ka Latvijā būvē nekam nevajadzīgus objektus, bet cilvēkiem, kas dzīvo šoseju malās dzīvot nav droši. Bērni nav vainīgi, ka tur Lietuvas šosejā NAV ne trotuāru, ne veloceliņu, ne pāreju, ne pareizi izvietotu zīmju! Ne bērni, ne vecāki NAV vainīigi, ka mikrorajonos NAV BMX trašu, kur trenēties! Kā tad ar to riteni lai tiek līdz vienīgajai trasei Jelgavā?
Citās valstīs tas nebūtu iespējams, ka bērniem jāpārvietojas pa tik bīstamām vietām kā Lieruvas šoseja, kur lai tiktu uz veikalu vai no autobusa pieturas jāšķērso vietas, kurām ārzemēs priekšā būtu nožogojums un pāri viadukts!

pirms 8 gadiem, 2012.05.09 10:12

Kāda ome

Visdziļākā līdzjūtība Andija vecākiem, māsiņai un citiem tuviniekiem un draugiem.

Pieprasu oficiālu pilsētas un novada domes darboņu viedokli! Vai Jelgavā spēj būvēt tikai nekam nevajadzīgu tiltu? Kad cilvēki Lietuvas šosejā varēs justies droši?

pirms 8 gadiem, 2012.05.09 10:02

no mikrorajona

...bērni un citi gājēji noteiti pārvietotos pa gājēju pāreju............ BET TĀDAS TUR VIENKĀRŠI NAV , NAV , NAV . Tur nav nekādu brīdinājuma zīmju ,izņemot pie pašas pieturas iebāzta pilsētas robežzīme...... No kā lai prasa atbildību par šīm neizdarībām? Vieglākais ir vainot gājējus, kuri nepaspēj pāskriet šoseju vai ātros autobraucējus, kuriem ir atļauts nesties pieturā iekšā ..... un no tā cieš mūsu bērni .Aiz izmisuma un sāpēm jākliedz,bet vai dzirdēs atbildīgās amatpersonas?

pirms 8 gadiem, 2012.05.09 09:38

es neesu ne viena puse, jo šoferi gonko un berni neskatas. man aizvakar bija lidzigs gadijums, sikai ar bmx pie 4 pamatskolas izbrauca uz cela kaut ko vel demonstreja, es paspeju nobremzet un pretim braucosa masina ari, bet tadam sikajam perdelim tikai kajas noraut kur vecaki skatas.biju loti nikna del kada perdela visu dzivi sacakaret. nevajag vainot ne vienu,jo berni nav engeli.
loti zel kad berni iet boja. nevajag vainot tikai soferi,varbut kaut kur vainigi vecaki,ko bern dara uz sosejas kur liels atrums?!

pirms 8 gadiem, 2012.05.09 08:57

...

SARGĀ SEVI PATS,...,UN DIEVS TEVI SARGĀS!!! Līdzjūtība nelaimē cietušā tuviniekiem.

pirms 8 gadiem, 2012.05.09 08:50

Annija

Izsaku dziļu līdzjūtību tuviniekiem, par smago zaudējumu!
Tomēr gribu izteikt arī savu viedokli, par cik esmu gan autobraucēja, gan kaislīga velobraucēja. Arī man ir divi dēli un vecākajam ļoti patīk braukt ar riteni, bet kamēr viņam nav tiesību un nav izstudējis csn, tikmēr pa pilsētas ielām viņš lai nemaz nedomā braukt, jo es zinu cik ļoti pārgalvīgi un neuzmanīgi pārvietojas šie jaunieši pa ceļiem. Pašai ir bijis moments(es varu likt roku pie sirds, ka braucu tik ar atļautajiem ātrumiem) un pēkšņi krustus šķērsu viens žiperis laiž pa ceļa malu un nevar saprast šīs skries pāri ceļam vai kā!!
Kā jau šeit komentāros teica, mīļie vecāki lūdzu,lūdzu māciet saviem bērniem kā uzvesties uz ceļa, gan ejot ar kājām, gan pārvietojoties ar velotransportu!!
Neaizstāvu arī autobraucējus, jo pastāv arī tādi, kas uz ceļa sevi uzskata par Dievu un, ka citi nemaz nav jāievēro!

pirms 8 gadiem, 2012.05.09 08:05

nu kāpēc ?

Ja nespēj vadīt un bremzēt ekstrēmās situācijās,tad nav ko sēsties pie autostūres, jau sen pēc tik daudziem traģiskiem gadījumiem zināms, ka auto nav tikai pārvietošanās līdzeklis, bet nāvīgi bīstams ripojošs monstrs, pie kam pilsētā nav atļauts braukt ar 90km/h, vispār- ko te velti vārdus virknēt, cilvēka vairs nav - aprāvusies jauna, pat pa īstam nesākta dzīve....
Kāpēc pieaudzis cilvēeks ar lielu dzīves pieredzi nespēj paredzēt, kā un kur pārvietosies velosipēdists, vai tiešām bija to vērts tā nesties, lai tagad uz atlikušo mūža daļu vienmēr acu priekšā būs šis traģiskais atgadijums- 13gadnieka puiša vairs nav.... Kādam dēls, kādam draugs, kādam varbūt pilnīgi svešs....
Nespēju valdīt asaras, bet tas jau neko nelīdz, ANDIJU vairs dzīvē neatgriezīs neviens, līdzjītība ģimenei, esiet stipri dzīvot tālāk ....
Paldies domu biedru grupai, varbūt baltais ritenis kādam tomēr acu priekšā paliks kā atgādinājums, ka cilvēka dzīvība tik vienreizēja un tomēr tik trausla, un iegriezīs kādu rievu gludajās smadzenēs pirms sēsties pie autostūres un sajusties varenam.
Neviens nav devis tiesības atņemt kādam dzīvību !!!!!!!

pirms 8 gadiem, 2012.05.09 01:52

asdfgh

mazie punkjutapas, iegaumeejiet vienreiz - sadursmee ar auto uzvareetaajs vienmeer buus auto. un nekaadas celaziimes juus neizglaabs.

pirms 8 gadiem, 2012.05.09 00:05

Viens, jā

Dilan ------ tu biji tajā vietā vispār kādreiz? Atbildi, vēlos di8skusiju.

pirms 8 gadiem, 2012.05.08 21:49

Dilans

Jaunie taisnības cīnītāji,varbūt labāk pašiem mācīties satiksmes noteikumus un beigt meklēt vainīgos.Nedomāju ka autovadītājs jūtas baigi labi.Ar kādu mērinstrumentu kom.autori noteica ka vadītāja braukšanas ātrums bija 125 km?Mana pieredze ir tāda ka tie mazie sīkpirdeļi ar saviem braucamajiem parādās visnegaidītākajās vietās un viņu rīcība ir tik neparedzama un pārgalvīga ka reizēm zosāda uzmetas.Cik gan pensionārs varēja būt agresīvs?Tur taču ir pieļaujamais ātrums 90 km.Vai pie notikušās situācijas varēja būt cits rezultāts?Māciet un vēlreiz māciet savus bērnus kā uzvesties atrodoties uz brauktuves lai nenotiktu tādas nelaimes.

pirms 8 gadiem, 2012.05.08 21:35

Viens, jā

Atvainojiet, laikam šādi pārdzīvojumi rada stresu, bet visu cieņu velisopēdistiem, un Andija draugiem........

pirms 8 gadiem, 2012.05.08 21:32

Viens, jā...

Paldies mirušā puikas atcerei.. Tās ir nežēlīgas skumjas zaudēt savu dārgo dēlu. Bet man tas ir noticis... Vēlos pateikt paldies ziediņu nolikšanai negadījuma vietā, svecīšu aizdegšanai, mūsu ģimene joprojām raud.... Patīk riteņa piestiprināšana .... Andiju notrieca agresīvs pensionārs... Normāls cilvēks ar normālu reakciju varētu izvairīties no sadursmes, arī ātrums bija neadekvāts, policija ir sen pārdota un nopirkta ( ha, Zivtiņš copē savu labklājību - ***iens)..... Slepkava, tu zini kur dzīvoja Andijs, ko nerādies?

pirms 8 gadiem, 2012.05.08 21:14

žanis

up.Man arī pie kājas tavs komentējums,bet nau pie kājas tie debīliki kas ieskrien bez bremzēm ar BMX sānos

pirms 8 gadiem, 2012.05.08 18:09

up

visi tik norej. bet man nav vienalga, ka kāda grupa jūtas vienota un k-ko dara. būtībā pie kājas ir interneta komentāri nevis fakts, ka miris ir jaunietis. un varu saderēt, ka ASV pieminēta tikai tāpēc, ka daudzi pirms tam nezināja ko nozīmē pilnīgi baltie velosipēdi.

pirms 8 gadiem, 2012.05.08 17:57

Švimpāzijs no Teteles

Citi, kas nav šajā domubiedru grupā, sīkos neitralizē efektīvāk par baltiem velo - iegrūž grāvī, pļavā vai citā "bezpersoniskā" teritorijā, piestāj un iemāca dzīvot kā nākas. Citādāk sīkos nepārmācīt, turpinās bez bremzēm braukt.

pirms 8 gadiem, 2012.05.08 16:32

čiks

Labāk šī domu biedru grupa būtu uz ielas aprunājusies ar šiem debīlajiem BMX braucējiem bez bremzēm ritenim

pirms 8 gadiem, 2012.05.08 16:23

būsim reāli :)

Kurš bomzis pirmais to balto riteni aizvedīs uz lūžņu punktu, lai dabūtu santīmus aliņam? ;) Te nav Amerika, te dažiem arī paēst vai iedzert nav ko. :)

pirms 8 gadiem, 2012.05.08 15:16

melnais mārketings

"Baltā divriteņa kustība radās 2003.gadā Sentluisā, ASV." Tas arī visu izsaka. Pasaulē tas aprobēts, pārņemam ideju, lai varam PR-u bīdīt! Uz citu līķu rēķina N.Lārmanis taisa sev popularitāti.
Par pārējo piekrītu "īpatni". Pats esmu bijis aculieciniekls tādam negadījumam Pērnavas ielā, kur čalis ar velosipēdu (laikam tieši to pašu BMX) iznesās tik strauji un nebremzēdams, ka vāģim pat teorētiski nebija variantu izvairīties vai nobremzēt. Arī gāja bojā. Un man kļuva žēl gan tā puiša, gan viņa ģimenes, gan mašīnas šoferītes, kurai ar to jāsadzīvo visu dzīvi pat tad, ja nebija vainīga.

pirms 8 gadiem, 2012.05.08 15:13

Vietējās ziņas