Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kā pildījušies vietējo kapitālsabiedrību vadītāju maciņi 2

222 839,57 lati - tā ir summa, kas 2008.gada laikā ieripojusi pašvaldības kapitālsabiedrību vadītāju kontos. Un, jāteic, salīdzinot ar algām, ko saņem virknes valsts uzņēmumu vadītāji, Jelgavas pašvaldības kapitālsabiedrību līderi šķiet kā pieticīgi rūķīši.

Laikā, kad valsts uzņēmumos «jauns kaplis tīri ravē», ievērojami samazinot valžu un padomju locekļu skaitu un «treknajos» gados uzblīdušo atalgojumu, bet citviet dzirdams par padomju likvidāciju, varētu rasties jautājums - vai ko līdzīgu nav iespējams veikt arī pašvaldībai piederošajās kapitālsabiedrībās?Realitāte ir tāda, ka uz padomju likvidēšanas rēķina pašvaldība nevar ietaupīt ne santīma - tā iemesla dēļ, ka nevienā no astoņām vietvaras kapitālsabiedrībām tādu vienkārši nav. Savukārt, atšķirībā no valsts monopolmonstriem, valdes minētajās sabiedrībās vismaz skaitliski ne tuvu nav uzblīdušas - kā norāda pašvaldības preses sekretāre Līga Klismeta, vienīgie pašvaldības kapitālsabiedrību valdes locekļi ir arī šo uzņēmumu vadītāji.«Atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem, kapitālsabiedrību vadītāju atalgojumu nosaka ar kapitālsabiedrības daļu turētāja pārstāvja lēmumu, ņemot vērā ekonomiskās darbības izvērtēšanas komisijas ieteikumus pēc kapitālsabiedrības gada darbības rezultātu izvērtēšanas,» piebilst L.Klismeta, atgādinot, ka, atbilstoši likumam par darba samaksu valsts un pašvaldības iestādēs strādājošajiem, šogad par 15 procentiem samazināts atlīdzības apjoms arī minētajām amatpersonām.Vietvaras kapitālsabiedrību vadītāji pēdējos gados par trūkumu nav varējuši sūdzēties, turklāt pērn, salīdzinājumā ar 2007.gadu, vairums saņēmuši mazāku vai lielāku algas pielikumu, kas sasniedzis pat desmit tūkstošus latu.Kurš no astoņiem pašvaldības kapitālsabiedrību vadītājiem ticis atalgots visdāsnāk, kam savukārt bijis lielākais algas lēciens - lasiet ceturtdienas, 23.aprīļa, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Komentāri 2

viena tante

Ak mēs nabadziņi knapi sanāks maizei, ko nu lai iesāk ar tik mazu naudiņu.
Jelgavas poliklīnikas valdes locekle privātpraksē nopelna 23.631,17 ,Jelgavas poliklīnika atalgojusi ar 61.506,74 latiem.Diezin cik stundas dienā ir jāstrādā trijos amatos, laikam jau normālu darba laiku un kopā sanāk 24 stundas.Ļoti vienkāršs rēķins.

pirms 11 gadiem, 2009.04.23 14:24

zzz

KUR PAZUDA PUSE NO RAKSTA??????????????????????????????????????????????????
LAIKAM KADAM NEPATIKA,KA SKAITA VINU NAUDU!!!!!!

pirms 11 gadiem, 2009.04.23 09:36

Vietējās ziņas