Kā septiņi brāļi vienā pilsētā sadzīvo

Kaut vai pārlūkojot mūsu «Zemgales Ziņās» kultūras ziņu rubriku «Kas?Kur?Kad?», aizvadītā mēneša laikā Jelgavā rīkotas Ebreju kultūras dienas, Krievu kultūras nedēļa, Baltkrievu kultūras nedēļa, nākamajā nedēļā risināsies poļu kultūras dienas.3. novembrī pulksten 17 Sabiedrības integrācijas pārvaldē (Sarmas ielā 4) notiks fotoizstādes «Poļu ieguldījums fotogrāfijas attīstībā Latvijā» atklāšana, visas nedēļas garumā no 3. līdz 9. novembrim bistro «Silva» (Driksas ielā 9) īstiem gardēžiem piedāvās poļu nacionālos ēdienus, bet 7. novembrī pulksten 18 Jelgavas kultūras namā notiks poļu kultūras dienu svētku koncerts.Kā to visu iespēt, jautājām Jelgavas Domes administrācijas Sabiedrības integrācijas pārvaldes vadītājai Ilgai Antužai.
Nav īsti pareizi teikt, ka minētās dažādu tautību aktivitātes rīko mūsu Sabiedrības integrācijas pārvalde. Tās uzdevums ir palīdzēt un koordinēt šo procesu, tāpēc mums ir arī kultūras darba speciāliste Evika Kaufelde, bet paši organizētāji un rīkotāji ir Jelgavas Nacionālo kultūras biedrību asociācija un tās paspārnē apvienojušās septiņas biedrības: krievu «Istok», baltkrievu «Ļanok», ukraiņu kultūras centrs «Džerelo», Latvijas Poļu savienības Jelgavas nodaļa, lietuviešu «Vītis», ebreju biedrība, kā arī čigānu «Romanu čačipen».
– Jūsu darbības lokā ir ne tikai mazākumtautības, bet arī seniori un cilvēki ar īpašām vajadzībām, arī dažādu tautību jaunieši un bērni.1. oktobrī kultūras namā notika Senioru dienai veltīts koncerts «Satikšanās rudens saulē», bet kolektīvs «Slavjanočka» viesojās Sociālās aprūpes centrā «Jelgava». Mūsu pārvaldes telpās varēja aplūkot senioru darbu izstādi «Ar burvju adatu».Savukārt kopā ar Jelgavas Sporta servisa centru un un sporta klubu «Pērkons SK» visu vasaru tika rīkots «Ghetto Basket» un «Ghetto Football» sacensību seriāls dažādas sagatavotības pakāpes un tautību jauniešiem, notika arī Starptautiskajai jaunatnes dienai veltīti pasākumi.Mūsu galvenais mērķis – lai visi šie cilvēki patiešām iekļaujas pilsētas dzīvē, jūtas lietderīgi Jelgavai un caur to arī piederīgi mūsu valstij.
– Un kāds priekšstats rodas, esot šiem procesiem tuvumā, – cilvēkiem ir vēlme integrēties? Varbūt visus nemaz nevajag integrēt – lai taču dzīvo, kā dzīvojuši?No Sabiedrības integrācijas pārvaldes skatupunkta raugoties, redzams, ka tomēr vairāk ir to, kas grib dzīvot vienotā sabiedrībā. Sevišķi iepriecina, ka arvien vairāk sākuši nākt cilvēki veselām ģimenēm, kopā ar bērniem. Augusi interese par mūsu vēsturi, varbūt tas saistīts arī ar vēlmi iegūt mūsu valsts pilsonību.

Visu rakstu lasiet "Ziņu" ceturtdienas, 30.oktobra numurā!

FOTO: Guntars Gūte

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas