Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kādreizējo likumsargu lietas izskatīšanu atkal atliek 1

Jelgavas tiesa ceturtdien turpināja skatīt krimināllietu, kurā par pensionāra piekaušanu līdz nāvei apsūdzēts bijušais Jelgavas Pašvaldības policijas darbinieks Endijs Maļinovskis, bet par nolaidību - kādreizējais ekipāžas vecākais Vladimirs Laščenkovs.

Tiesas sēdē liecību sniedza pēc apsūdzības lūguma uzaicinātā Medicīniskās atskurbtuves feldšere, kura atbildēja uz virkni prokurores uzdoto jautājumu un skaidroja kārtību, kādā notiek minētajā iestādē ievesto personu apskate un viņu veselības pārbaude. Nepieciešamība viņas uzaicināšanai radās, kad tika konstatētas pretrunas kāda cietušā sniegtajās liecībās. Lai arī viņš iepriekš apgalvoja, ka cietis no Pašvaldības policijas darbinieku sitieniem, aizstāvība norādīja uz dokumentos fiksēto faktu, ka, ievietojot Medicīniskajā atskurbtuvē, cietušajam miesas bojājumi nav konstatēti, lai gan, spriežot pēc slēdziena, viņam tādiem vajadzējis būt. To, ka minētajam vīrietim, ievedot atskurbtuvē, nebija miesas bojājumu, tiesā vēlreiz apliecināja feldšere.Pēc minētās liecības apsūdzība uzskatīja, ka tās piedāvātie pierādījumi jau ir pārbaudīti un aktuāls ir jautājums, vai liecības sniegs arī paši apsūdzētie. Savukārt aizstāvība norādīja, ka visus apsūdzības pierādījumus nevar uzskatīt par pārbaudītiem, jo uz vairākām tiesas sēdēm tā arī nav ieradies cietušais, kura pirmstiesas izmeklēšanā sniegtās liecības ir pretrunā ar citu cietušo tiesā sniegtajām liecībām. Turklāt nav arī skaidrs, vai šī persona saņēmusi tiesas pavēsti. Apsūdzība pret aizstāvības pozīciju iebildumus necēla, un tiesa nolēma uzdot policijai cietušo uz nākamo tiesas sēdi atvest piespiedu kārtā. Lietas izskatīšanu plānots turpināt 17.septembrī pulksten 10.Kā iepriekš ziņots, E.Maļinovskis apsūdzēts par tīšu smagu miesas bojājumu izdarīšanu, kas bijis par iemeslu cietušā nāvei, kā arī dienesta pilnvaru pārsniegšanu, ja tam bijušas smagas sekas. Savukārt V.Laščenkovam tiesas priekšā būs jāatbild par valsts amatpersonas nolaidību, ja tā rezultātā iestājušās smagas sekas.Saskaņā ar apsūdzību, 2007.gada 20.jūlijā E.Maļinovskis kopā ar ekipāžas vecāko V.Laščenkovu devās uz izsaukumu Uzvaras ielā, kur divi vīrieši uz soliņa lietoja alkoholu. Tur sastaptos viņi aizveda uz Jelgavas lidlauku, kur vienu no viņiem - 1937.gadā dzimušu sirmgalvi - E.Maļinovskis smagi piekāva un pameta. Cietušais mājās atgriezās tikai nākamajā rītā, bet pēc tam uzreiz tika nogādāts slimnīcā, kur pēc dažām dienām mira.Valsts policija sākumā aizturēja trīs Jelgavas Pašvaldības policijas darbiniekus, bet vēlāk apcietinājumā tika paturēts tikai E.Maļinovskis, kuru atbrīvoja 2007.gada oktobrī.V.Laščenkovs pēc atbrīvošanas uzrakstīja atlūgumu, bet praktikantam, kurš toreiz arī atradās policijas mašīnā un apgalvoja, ka lidlaukā notikušo nemaz nav redzējis, lietā tika piemērots liecinieka statuss.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

neapmierinātais

Maļinovska vietā bija jābūt citam - patiesajam vainīgajam..

pirms 11 gadiem, 2009.07.19 14:25

Vietējās ziņas