Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kalnciemā ar svina akumulatoru pārstrādes rūpnīcas projektu mierā ir retais 6

Kaut arī Kalnciemā plānotās nolietoto svina akumulatoru pārstrādes rūpnīcas projektā sabiedriskās apspriešanas process ir noslēdzies, otrdien pēc Valsts vides dienesta (VVD) aicinājuma uzņēmums SIA “EcoLead” organizēja vēl vienu vietējiem iedzīvotājiem adresētu informatīvo sanāksmi par to, kā darbosies iecerētā rūpnīca. Pandēmijas apstākļu dēļ sanāksme notika attālināti interneta tiešsaistē. Jelgavas novada pašvaldība bija rūpējusies, ka interesenti var sekot līdzi šai sanāksmei arī Kalnciema Kultūras namā. 

Filtra nomaiņa nemaksās miljonu


Attālinātās sapulces sākumā kultūras nama vadītāja Dace Dalgā atvainojās apmēram divdesmit kalnciemniekiem, ka interneta tiešsaiste nav nodrošināma nama lielajā zālē, bet gan foajē bibliotēkas durvju priekšā. Dažādu tehnisku ķibeļu dēļ, par ko atvainojās arī pasākuma rīkotāji, daļa attālinātās sanāksmes pagāja ar skaņas defektiem, bet jautājumus tiešsaistē pa telefonu uzdot vispār nebija iespējams. Tie tika drukāti rakstiski.  
Attālinātās apspriedes dalībnieku jautājumi lielākoties bija par rūpnīcas iespējamo kaitējumu apkārtējai videi. Kliedējot kalnciemnieku bažas, VVD pārstāvji skaidroja, ka rūpnīca tiks stingri uzraudzīta un ka jūnijā tuvākajā apkārtnē ir noņemti augsnes un ūdens paraugi, kas tiks salīdzināti ar paraugiem, kas tiks noņemti, kad rūpnīca būs sākusi darboties. Cilvēkus interesēja, vai uzņēmuma īpašnieks savlaicīgi mainīs skursteņa gaisa filtrus, ja tie maksā miljonu eiro. SIA “EcoLead” pārstāvis Deniss Uļjanovs apstiprināja, ka tiks stingri sekots norādēm un ka filtra maināmās daļas nav tik dārgas. Vēl gan uzņēmējs, gan vides speciālisti uzsvēra to, ka nekādi notekūdeņi no rūpnīcas netiks novadīti Lielupē (notekūdeņus attīrīs un izmantos atkārtoti), ka rūpnīca dos darbvietas un savu artavu Jāņu ugunskuram Kalnciemā. Pie projekta labumiem minēts arī tas, ka kalnciemnieki rūpnīcas autobusu varēs izmantot savos braucienos uz Jelgavu. 

Visu rakstu lasiet 9.jūlija “Zemgales Ziņās”

Foto: Gaitis Grūtups

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Gita

Ko nozīmē autobuss uz Jelgavu,vai tāpat kā kliņğeris un akskursija uz Poliju?

pirms mēneša, 2020.07.10 10:55

ZZ

Kliņgeris, taču bija, tāpāt kā ekskursija uz divām līdzīgām rūpnīcām Polijā

pirms 29 dienām, 2020.07.14 16:53

Milda

Vēl viens biznesa plāns trūkst vārdu,kur palika tiešraide youtube,vai tas bija privāts klips

pirms mēneša, 2020.07.10 11:10

Gaļina

Man ir jāved mellenes uz Rīgu,uz Rīgu arī vajag un uz mežu gailenēs

pirms mēneša, 2020.07.10 11:17

Iga

Sapulce notika 07.07.2020., bet prezentācijas un atbildes mājas lapā tika ievietotas 24.07.2020??? Pie tam daži jautājumi pazuduši un uz dažiem vai nu nav atbildēts vai atbildēts diezgan miglaini. Un kur solītājs ieraksts ? It īpaši derētu dzirdēt atbildi uz jautājumu, ka Jūrmalas un Babītes iedzīvotājiem nav nekāda sakara un darīšanas , ka Lielupes krastā būvēs rūpnīcu.

pirms 13 dienām, 2020.07.30 16:47

To Iga

Iga, prezentacijas videoieraksts bija pieprasits, bet organizatori atteicas to publicet.

pirms 13 dienām, 2020.07.30 17:35

Vietējās ziņas