Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kanādas vēstnieku priecē gudri jautājoši Jelgavas jaunieši

”Iemesls, kāpēc esmu Jelgavā, ir vēstniecībā noteiktā kārtība, ka vismaz reizi mēnesī dodamies ārpus Rīgas. Latvija nav tikai Rīga, kurā galvenokārt pavadām laiku. Jelgava taču ir viena no lielākajām pilsētām Latvijā, “ tiekoties ar zz.lv,uzsvēra Kanādas vēstnieks Latvijā Kevins Rekss. 

Vizīti Jelgavā viņš vakar sāka ar tikšanos ar pilsētas mēru Andri Rāviņu, pēc tam viesojās arī Valsts ģimnāzijā un LLU, kur iepazinās ar iespējām vieslektoru uzņemšanā. “Vizītes mērķis irpastāstīt jelgavniekiem, kā vēlamies veidot ciešākas sadarbības saites starp mūsu valstīm, kā arī pastāstīt par Kanādu un kanādiešiem, kuru tagad Latvijā ir daudz,” piebilda vēstnieks. Ar “daudzajiem kanādiešiem” viņš domāja Kanādas karavīrus, kas sastāda lielāko daļu no NATO paplašinātās militārās klātbūtnes karavīriem Latvijā. 

Var piebilst, ka NATO sabiedroto karavīru ierašanās Baltijas valstīs bija kā reakcija uz 2014. gada militāri politisko krīzi, kad Krievija okupēja Ukrainai piederošo Krimu un sākās ilgstoša karadarbība Ukrainas austrumos. Zīmīgi, ka kopā ar Kevinu Reksu Jelgavā viesojās arī Kanādas bruņoto spēku pavēlniecības Latvijā pārstāvji kapteiņi Dereks Pižons un Kails Batlers, kaprāle Lama Gazavi, kā arī Kanādas Militārā atašeja Latvijā asistente seržante Žoela Beikere.

Jautāts par to, kā jūtas kanādiešu karavīri, kas, būdami militārajā misijā Baltijas valstīs, ilgstoši atrodas prom no savām ģimenēm, vēstnieks K. Rekss atbildēja, ka šie karavīri ik pēc pusgada nomainās. Viņš paskaidroja, ka Kanādas bruņoto spēku kontingenta vadībai, kam Rīgā, Krustabaznīcas ielā tiek būvēts štābs, Latvijā ir atļauts dzīvot kopā ar saviem ģimenes locekļiem. Pavisam kopā Baltijas valstīs pašlaik uzturas vairāk nekā 600 kanādiešu karavīru. Saskaņā ar pašlaik spēkā esošo Kanādas lēmumu,  šī militārā klātbūtne plānota līdz 2023. gadam.

Jautāts par mūsu valstu ekonomisko sadarbību, vēstnieks uzsver, ka kanādiešu tirdzniecības uzņēmums “Cirkle K”, kas ir izvērsies divdesmit pasaules valstīs un kam Latvijā pieder vairāk nekā 80 degvielas uzpildes stacijas, ir viens no lielākajiem nodokļu maksātājiem mūsu valstī. Otrs Kanādas vēstnieka minētais lielākais ekonomiskās sadarbības projekts ir 20 Kanadā ražoto lidmašīnu "Bomardier CS300" iepirkums, ko veica Latvijas nacionālā aviokompānija “airBaltic”.

Jautāts par iespaidiem Jelgavā, vēstnieks Kevins Rekss atzīmēja, ka viņam ļoti patikusi saruna ar Jelgavas Valsts ģimnāzijas un Jelgavas Skolēnu domes jauniešiem, kas brīvi runā angliski un uzdod gudrus jautājumus. “Manu uzmanību piesaistīja fotogrāfijas no Jelgavas Ledus skulptūru festivāla. Manā pilsētā Kanādā arī notiek ledus skulptūru festivāli,” piezīmēja Kevins Rekss. 

Foto: Gaitis Grūtups

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas