Kāpēc gaidīt līdz pensijai? 1

«Patlaban darba tirgū meklē izcilus speciālistus. Taču nav iespējams par tādu kļūt, ja nemācies un nedari, kas tev tiešām patīk. Nav vajadzība izniekot laiku, darot kaut ko, kam tu netici. Tāpēc pirmkārt jāsaprot, kas esi un kas tev patīk,» pārliecināta karjeras attīstības programmas jauniešiem «Start Strong» vadītāja Solvita Jirgensone. Kopā ar Andri Arhomkinu viņi divas dienas uzrunāja, trenēja un izaicināja domāt par savu sapņu darbu Jelgavas novada un pilsētas jauniešus.

Divu dienu intensīvās mācībās, ko jauniešiem Jelgavas novada Domes zālē piedāvāja ASV vēstniecība sadarbībā ar «Young Media Sharks», studenti, vecāko klašu skolēni, kā arī karjeras konsultanti runāja par personīgo mērķu mītiem un realitāti, sprieda, vai «boss tiešām ir idiots,» aplūkoja pirmos soļus uz sapņu darbu, nepieciešamo izskatu un etiķeti, mācījās pārvarēt uztraukumu darba intervijās un citas tēmas, kas vitāli nepieciešamas, iekarojot darba tirgu. Viena no tām – uzmanību piesaistošs CV un motivācijas vēstule.

«Mācījām dalībniekus nevis no teorijas puses, bet praktiski – kā to lasa potenciālais darba devējs, kam viņš pievērš uzmanību un ko tāpēc rakstīt vai nerakstīt. Ja skolā visiem māca vienādi un visi aizsūta pieteikumus, kuru pieņems?» retoriski jautā S.Jirgensone, lielāku uzsvaru tomēr likdama uz sava sapņu darba apzināšanos. «Ikdienā esam sastapušies ar cilvēkiem, kuri spriež – man vēl divi gadi līdz pensijai, kad beidzot varēšu darīt, ko mīlu. Taču – kāpēc gaidīt?! Pareizi būtu pēc iespējas ātrāk definēt mērķi un virzīties uz to,» viņa mudina jauniešus. Ātrajā ideju aptaujā par savu sapņu darbu vairāki semināra dalībnieki, piemēram, minēja, ka vislabāk vadītu savu uzņēmumu, kā arī darbotos kultūras un izglītības jomā, kļūtu par elektroinženieri, izaugsmes treneri, valdes priekšsēdētāju un pat kosmonautu.

Visu rakstu lasiet 31. oktobra "Zemgales Ziņās"
FOTO: Lāsma Antoneviča

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Baiba

Apmācības bija lieliskas un vadītāji fantastiski!
Paldies!

pirms 6 gadiem, 2014.10.31 21:23

Vietējās ziņas