Kapliču Zaļeniekos cels SIA “Telms” 2

Kapliču Zaļeniekos pēc Jelgavas novada pašvaldības pasūtījuma cels SIA “Telms” par 152 697 eiro, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli (PVN), liecina pašvaldības noslēgtais iepirkums.

Uzņēmums iepirkumā izvēlēts divu pretendentu konkurencē ar 126 196 eiro bez PVN piedāvājumu.

“Firmas.lv” dati liecina, ka Tukumā reģistrētās SIA “Telms” apgrozījums 2016.gadā bija 3 268 010 eiro, uzņēmums gadu noslēdza ar 20 574 eiro peļņu. Raivim Nikolājevam piederošajam uzņēmumam ir arī Jelgavas birojs.

Kapličas celtniecība pašvaldības investīciju plānā ir iekļauta jau vairākus gadus, bet, izvērtējot šī gada veicamos darbus un esošās finanses, nolemts šoruden aizsākt tās būvniecību. Izstrādātais tehniskais projekts paredz kompozicionāli kapliču būvēt uz dievnama garenass, lai ass vienotu dievnama altāri ar kapličas centrālās ieejas daļu.

“Zaļenieku baznīcas kapi ir sabiedriski nozīmīga vieta, kapos ik gadu notiek luterāņu kapu svētki, tiek rīkoti svecīšu vakari un atceres pasākumi. Kopā mūsu pagasta teritorijā ir trīs kapsētas, bet kapličas, no kuras cienīgos apstākļos cilvēkus izvadīt pēdējā gaitā, nav nevienas. Līdz šim izlīdzēts kā vien var, izvadot cilvēkus gan no baznīcas, gan kaimiņu pašvaldības kapličas Tērvetē. Ņemot vērā baznīcas lūgumu un apkārtējo iedzīvotāju intereses, pagasta pārvalde aktīvi tehniskā projekta izstrādē sāka iesaistīties jau 2014.gadā. Šogad būvprojekts tika uzlabots un pabeigts,” skaidroja Zaļenieku pagasta pārvaldes vadītājs Aivars Brikmanis.

Sertificētās arhitektes Aijas Ziemeļnieces izstrādātais projekts paredz, ka ēkas apjoms būs teju 120 kvadrātmetri. Kapličas plānojumā iekļauta atvadu zāle, palīgtelpa kapu inventāra novietnei un noliktava. Arhitektes iecere ir kapliču būvēt tieši iepretim baznīcai, lai kompozicionāli tās abas atrastos uz vienas ass. Iecerēts no baznīcas līdz kapličai izveidot arī liepu aleju.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Esa

Kaut kas sāk veidoties, Telms jauanjam Ozolnieku mēram Liepiņam reklāmas plakātus pirms vēlēšanām lika:)

pirms 4 gadiem, 2017.09.25 11:42

Švimpāzijs

Tas drīzāk liecina ka tieši nekas nav sashēmots. Nemot vērā daiņa un ziedoņa ‘draudzību’

pirms 4 gadiem, 2017.09.25 13:02

Vietējās ziņas