Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kapos bez maksas dodot melnzemi, Jelgavas pašvaldība cer, ka tuvinieki saņemsies sakopt atdusas vietas

Jau tuvākajās dienās visās pilsētas kapsētās tiks izveidotas speciālas novietnes melnzemei, lai nodrošinātu iedzīvotājiem iespēju turpat kapsētā bez maksas iegūt melnzemi kapu kopiņu labiekārtošanai, ziņo aģentūra «Pilsētsaimniecība». Pašvaldība domā, ka tas varētu būt kaut neliels stimuls tuvinieku kapu kopiņas savest kārtībā arī tiem, kuri līdz šim tam nepievērsa īpašu uzmanību.

Bezmaksas melnzeme tiks nodrošināta, palīdzot tiem iedzīvotājiem, kuru tuvinieki atdusas kādā no pilsētas kapsētām un kuriem nav iespēju pašiem sagādāt melnzemi vai to nogādāt kapos. Atkarībā no kapsētas platības katrā tiks izveidota viena vai vairākas šādas novietnes, un melnzeme tiks pievesta pēc nepieciešamības, ziņo aģentūra. Ideja par melnzemes sagādāšanu tiks īstenota, racionāli izmantojot melnzemi no Meža kapsētas paplašināmās platības. Tur norakta blakus esošā teritorija, kur perspektīvā paredzēts ierīkot jaunas kapa vietas. Iegūtā melnzeme tur sabērta kaudzēs, un jau pašlaik tā tiek izmantota, labiekārtojot pilsētas apstādījumus. Bet drīzumā tā būs pieejama arī iedzīvotājiem, kuri vēlas sakārtot savu tuvinieku atdusas vietu, tur ierīkojot kādu dobi vai ar jaunu augsni papildinot kapu kopiņu.Tādējādi sakoptākas kļūtu arī pilsētas kapsētas kopumā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas