Karantīna noteikta vairāk nekā pusei Jelgavas bērnudārza "Rotaļa" grupu 2

Ievērojot Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologu norādījumus, uz laiku slēgtas septiņas grupas Jelgavas pirmsskolas izglītības iestādē "Rotaļa", bet piecas grupas, ievērojot stingrus drošības pasākumus, iestādē darbu turpina, informēja pilsētas pašvaldībā.

Bērnudārzā 24.novembrī personālam un bērniem tika konstatēts pozitīvs Covid-19 testa rezultāts, un pēc epidemiologu norādījumiem trīs grupas tika slēgtas. Konkrēto grupu audzēkņi un personāls atrodas ģimenes ārsta uzraudzībā, un viņiem kā kontaktpersonām līdz 7.decembrim jāievēro karantīna.

Lai pārliecinātos par situāciju bērnudārzā un saslimstību, pirmdien, 30.novembrī, visiem iestādē strādājošajiem - 47 darbiniekiem - veikta Covid-19 testēšana ar siekalu paraugiem. Astoņos gadījumos konstatēts Covid-19 pozitīvs testa rezultāts. Personām slimība norit bez simptomiem.

Līdz ar to no šodienas slēgtas vēl četras iestādes grupas - 49 bērniem un pieciem darbiniekiem, kuriem noteikts kontaktpersonas statuss, līdz 15.decembrim jāatrodas karantīnā. Visā iestādē veikta dezinfekcija.

Ņemot vērā epidemiologu rekomendācijas, pārējās piecas grupas iestādē "Rotaļa" darbu turpina. 7.decembrī bērnudārzs gaida atgriežamies to trīs grupu bērnus un personālu, kas karantīnā atrodas kopš 24.novembra.

Pašvaldībā uzsver, ka tā ciešā sadarbībā ar SPKC epidemiologiem uzrauga situāciju un veic visus nepieciešamos drošības pasākumus.

SPKC dati liecina, ka pēdējo divu nedēļu laikā ar Covid-19 saslimušo skaits Jelgavā ir 207.

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Angelīna

Vislabākais jau ir tas,ka valdība un epidemiologi sacīja,ka bērni nesaslimst...Viņi neredz to ka covid19,nešķiro tāpat kā gripa,saslimt var jebkurš.Pēc viņu lēmumiem nekas jau labāk nepaliek,būtu rīkojušies tāpat kā pavasarī,un arī cilvēku skaits nebūtu tik liels.Tagad vēl izdomā ka bērniem jānēsā būs sejas aizsargmaskas.

pirms mēneša, 2020.12.02 11:42

Vietējās ziņas