Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Karjeras nedēļai gatavi

Nolūkā radīt interesi par izglītības un turpmākās karjeras iespējām pilsētas un rajona iestādēs un uzņēmumos Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Jelgavas filiāle kopā ar sadarbības partneriem no 16. līdz 20.februārim skolēniem rīko Karjeras nedēļu. Šajā laikā iepazīties ar uzņēmumiem visā Latvijā piedāvās arī organizācija «Jauniešu konsultācijas».

«Ņemot vērā pašreizējo ekonomisko situāciju, ir prieks, ka pasākums notiks un tam pieteikušies 34 uzņēmumi. Tas liecina, ka uzņēmējdarbības vide nav sastingusi. Mēs nedrīkstam parādīt skolēniem, ka nedomāsim par karjeras iespējām, bet tikai koncentrēsimies, kā pārvarēt krīzi,» teic NVA Jelgavas filiāles vadītājs Māris Narvils.Analizēs nozarēs notiekošoLīdzīgi kā pērn (Karjeras nedēļa pilsētā notiks otro gadu) skolēni no 16. līdz 20. februārim dosies ekskursijās uz dažādām iestādēm un uzņēmumiem, kā arī potenciālie darba devēji tiksies ar audzēkņiem izglītības iestādēs. Jaunieši varēs ielūkoties vairāku nozaru darbībā. Turklāt katru Karjeras nedēļas dienu noslēgs atsevišķi katrai jomai veltīta apaļā galda diskusija, kurā savu vērtējumu izteiks šīs nozares speciālisti, pašvaldības pārstāvji un NVA.Šogad paredzēti arī vairāki jauninājumi, atklāj M.Narvils. «Karjeras nedēļā aicināti piedalīties arī rajona skolu audzēkņi, un šobrīd pieteikušās piecas izglītības iestādes. Tāpat pasākumā veiksmīgi iesaistījusies Latvijas Lauksaimniecības universitāte, kur, balstoties uz veikto aptauju par studentus interesējušām iestādēm un uzņēmumiem, notiks sava karjeras diena, un studējošo «aģitbrigādes» iepazīstinās skolēnus ar dažādām fakultātēm,» informē aģentūras vadītājs, paužot gandarījumu arī par Jelgavas Amatu vidusskolas un Inovāciju centra gatavību aktīvi iesaistīties Karjeras nedēļā.Savu artavu tās norisē sniegs Zemgales Nevalstisko organizāciju centrs un Jelgavas reģionālā Pieaugušo izglītības centra jauniešu atbalsta grupa «Jaunie līderi». Viņi devītklasniekus iepazīstinās ar desmit dažādām profesijām.Durvis atvērs 50 uzņēmumiSavukārt biedrība «Jauniešu konsultācijas» no 16. līdz 20. februārim skolēniem piedāvās Atvērto durvju nedēļu, kad ar savu darbību gatavi iepazīstināt 50 uzņēmumi. Jelgavā jauniešus gaidīs «Kesko Agro Latvija». «Jauniešu konsultāciju» sabiedrisko attiecību vadītāja Dace Kristiāna Ūdre stāsta, ka projektam visā Latvijā jau pieteikušies aptuveni 5000 jauniešu, kas ir teju uz pusi vairāk nekā pērn (2300).

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas