Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kāzu vadītājs ar amata ķēdi 1

Karstajā janvāra Ozolnieku novada domes sēdē, apspriežot gada budžetu, netrūka viedokļu sadursmju un strīdīgu balsojumu. Tomēr pilnīgā vienprātībā visi piecpadsmit deputāti nobalsoja par to, ka jaunais Ozolnieku novada Dzimtsarakstu nodaļas vadītājs būs Ēriks Pozemkovskis. Neoficiāli zināms, ka viņš kļuvis par vienīgo vīrieti, kas šādu amatu pilda visā Latvijā.

Juridiskajā koledžā ar skaidru mērķi


Domes sēdē, atbildot uz deputāta Ulda Aināra jautājumu, kāpēc nolēmis sevi pieteikt jomā, kur strādā sievietes, vairumā gadījumu pieredzējušas kundzes, Ē.Pozemkovskis teica, ka jau vairākus gadus nodarbojas ar pasākumu, lielākoties kāzu, vadīšanu. Ne reizi vien jaunie pāri viņam jautājuši: “Vai tu, Ērik, vari mums ne tikai novadīt kāzas, bet arī salaulāt?” Atbilde tādās reizēs diemžēl bijusi negatīva, jo laulāt var tikai amatpersona ar attiecīgu statusu. Nu līdz ar vienprātīgo Ozolnieku novada domes lēmumu Ē.Pozemkovskis tādu ir ieguvis. Jāpiebilst, ka par dzimtsarakstu nodaļas vadītāju var būt tikai Latvijas pilsonis, kuram ir augstākā izglītība un kura personiskās un profesionālās īpašības atbilst šim amatam.
Ēriks savulaik absolvējis Latvijas Universitāti grāmatvedības, analīzes un audita bakalaura programmā, iegūstot ekonomista kvalifikāciju, bet pagājušajā gadā beidzis Juridisko koledžu tiesību zinātņu programmā, iegūstot 1. līmeņa profesionālo augstāko izglītību tiesību zinātnēs.
Vēlēšanās strādāt dzimtsarakstu nodaļā arī aizveda Ēriku uz Juridisko koledžu. Studiju noslēgumā par mācību prakses vietu viņš izvēlējies Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas Dzimtsarakstu nodaļu, kur laulību ceremonijas vada Latvijas Nacionālās operas tenors Miervaldis Jenčs. Viņš reizē ir šīs pašvaldības Dzimtsarakstu nodaļas vadītājas vietnieks. 


Visu rakstu lasiet 30.janvāra “Zemgales Ziņās”


Foto: Eva Pričiņa

Pievieno komentāru

Komentāri 1

eagfdafs

Tīri teorētiski bez šī amata modernā sabiedrībā varētu iztikt- varētu ieviest latvija.lv iespēju atzīmēt ka precu konkrēto personu un viss. Jo pašos pamatos, tā ir nekas cits kā valsts noteikta birokrātiska procedūra.

pirms 29 dienām, 2020.01.30 13:45

Vietējās ziņas