Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ķemeros talkā sakopj Vēršupītes krastus un atjauno tās tecējumu

Septembra pirmā sestdiena Ķemeru Nacionālajā parkā aizritēja darbīgi – Dabas aizsardzības pārvaldes un Pasaules dabas fonda rīkotajā kopīgajā talkā, iniciatīvā “Daru labu dabai” talcinieki sakopa Vēršupītes krastus un atjaunots arī tās tecējums, informē Dabas aizsardzības pārvaldes Dabas izglītības centra “Meža māja” vadītāja Agnese Balandiņa.

Talkā piedalījās skaistumkonkursa “Miss Scuba 2019” dalībnieces un Pasaules dabas fonda vēstniece Kristīne Garklāva kā arī mūzikas grupas “Aarzemnieki” solists Jorans Šteinhauers kopā ar draugiem no Vācijas.

Kā vēsta talkas organizatori, talcinieki devās cīņā ar puķu sprigani – invazīvu augu, kas straujiem soļiem cenšas pārņemt Vēršupītes krastus un Dumbrāja laipas apkārtni, nomācot it visu savā ceļā. Talkā paveiktais nodrošinās, ka pavasarī Vēršupītes krastos atkal varēs vērot vizbulītes, purva purenes un citus dabiskam palieņu mežam raksturīgos augus nevis tikai vienlaidus sulīgu zaļu stublāju klājienu.

Būtisks talkā paveiktais darbs ir bebru dambju novākšana, kas bija pilnībā nosprostojuši Vēršupītes gultni un apturējuši upītes tecējumu.

“Ķemeru Nacionālajā parkā netrūkst vietu, kur bebru darbībai nekādi šķēršļi netiek likti, taču vietās, kur tā rada kaitējumu sabiedrībai nozīmīgiem objektiem – infrastruktūrai, meliorācijas sistēmām– šāda darbošanās tomēr netiek pieļauta. Tāda vieta ir arī Vēršupītes lejtece lejpus Ķemeriem, jo upīte ir galvenais ūdensceļš, kas sevī uzņem ūdeņus no purvainajiem Ķemeriem un nodrošina to plūšanu tālāk uz Slokas ezeru un Lielupi,” stāsta dabas izglītības centra “Meža māja” vadītāja Agnese Balandiņa.

Dabas aizsardzības pārvalde pateicas Pasaules dabas fondam un visiem talciniekiem par nozīmīgu darbu veikšanu gan dabas, gan vietējās sabiedrības labā un pauž cerību, ka talcinieku netrūks arī turpmāk.

Foto: DAP

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas