Ķemeru purvā notiks siena talka

Lai palīdzētu izdzīvot daudzām retām un krāšņām zāļu purvos mītošām augu sugām, Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar Ķemeru Nacionālā parka fondu otrdien, 21. augustā, no pulksten 11 līdz 15 aicina brīvprātīgos uz netradicionālu siena talku zāļu purvā Kaņiera ezera apkārtnē, Ķemeru Nacionālajā parkā, informē Dabas aizsardzības pārvaldes speciāliste Baiba Ralle.

Pasākuma laikā paredzēts savākt nopļauto zāli, krūmus un atvases. Talkai var pieteikties līdz 20. augustam, zvanot pa tālruni 28611079 vai rakstot uz e-pastu baiba.ralle@daba.gov.lv.

Kaļķaini zāļu purvi Latvijā ir reti un valstī aizņem tikai nedaudz vairāk kā tūkstoš hektāru platību. Lielākās platības saglabājušās Rietumlatvijā, Kurzemes piekrastē un arī Kaņiera ezera krastos.

“Kaļķaini zāļu purvi gan pēc izskata, gan izmantošanas mazliet līdzinās zālājam – lai pasargātu tos no iznīcības – aizaugšanas ar mežu un citām mazprasīgām augu sugām –, gan senos laikos, gan mūsdienās tos nogana lopi vai nopļauj cilvēks. Māj­lopi Kaņiera apkārtnē vairs netiek turēti, tādēļ vienīgā iespēja teritoriju apsaimniekot ir pļaujot. Šeit sastopama viena no lielākajām un krāšņākajām kadiķu audzēm Latvijā, turklāt vieta ir ļoti mitra un smagajai tehnikai nepiemērota. Gan pļaušana, gan nopļautās zāles savākšana iespējama tikai ar roku darbu,” skaidro dabas izglītības centra “Meža māja” speciāliste Aija Balandiņa.

Viņa uzsver, ka labā darba rezultātā no iznīcības tiks pasargātas daudzas retas un krāšņas zāļu purva augu sugas, kuru pastāvēšanai nepieciešams skrajš, zems augājs. To vidū – vairākas retas orhidejas, piemēram, dzegužkurpītes, kā arī sīkās, graciozās bezdelīgactiņas, kas daudzviet citur Latvijā jau izzudušas.

Pulcēšanās talkai – pie Kaņiera ezera skatu torņa. Nepieciešamības gadījumā tiks nodrošināts transports talcinieku nogādāšanai no Lapmežciema centra vai Ķemeriem uz talkas norises vietu.

Vairāk var uzzināt talkošanas iniciatīvas mājaslapā www.darudabai.lv.


Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas