Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ķipuram – mutvārdu aizrādījums par amatpersonas deklarācijas nesniegšanu 10

Lai gan Administratīvo pārkāpumu kodekss par amatpersonas deklarācijas savlaicīgu neiesniegšanu paredz naudas sodu līdz 250 latiem, Valsts ieņēmumu dienests (VID) par šādu pārkāpumu pret bijušo Jelgavas slimnīcas valdes locekli Andri Ķipuru nolēmis lietvedību beigt un atbrīvot viņu no administratīvās atbildības. A.Ķipuram par deklarācijas neiesniegšanu piemērots vien mutvārdu aizrādījums.

Kā portālu zz.lv informē VID pārstāve Evita Teice-Mamaja, likumdevējs ieņēmumu dienestam un Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam ar šo vasaru uzlicis par pienākumu publiskot ziņas par valsts amatpersonu pieļautajiem pārkāpumiem un piemērotajiem sodiem. Informācija par valsts amatpersonu darbībā konstatētajiem likuma «Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā» pārkāpumiem patlaban pieejama VID mājaslapā. Saskaņā ar tur publicēto informāciju, minēto likumu pārkāpis arī Jelgavas domnieks un bijušais slimnīcas vadītājs A.Ķipurs, ko pērn maijā pēc KNAB aicinājuma Jelgavas Dome saistībā ar korupcijas pārkāpumiem atstādināja no slimnīcas valdes locekļa amata. Viņš šopavasar 30. martā pieļāvis vēl vienu – administratīvo – pārkāpumu korupcijas novēršanas jomā, neiesniedzot valsts amatpersonas deklarāciju likumā noteiktajā termiņā. Likums par to paredz uzlikt naudas sodu līdz divsimt piecdesmit latiem.  Tomēr VID šovasar lēmis izbeigt sākto lietvedību un A.Ķipuru atbrīvot no administratīvās atbildības, aprobežojoties ar mutvārdu aizrādījumu.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

vid.gov.lv

16:29 rādās šādi
Deklarācijas veids: Kārtējā gada deklarācija - par 2011. gadu
Vārds uzvārds: ANDRIS ĶIPURS
Darbavieta: SIA "JELGAVAS PILSĒTAS SLIMNĪCA"
Amats: Jelgavas domes deputāts
Iesniegta VID: 30.03.2012

Datu bāzē šīs deklarācijas dati patlaban nav iekļauti.

pirms 8 gadiem, 2012.08.22 16:29

pAG

Man gan nupat parādīja datubāzē, ka deklarācijas vēl nav. Laikam jau šie skaitļu pārzinātāji ir vnk viņam pietuvinātas personas.

pirms 8 gadiem, 2012.08.22 16:00

Dod Dod !

dr. zaglim ienākumi 63000 Ls = 126000$, un Latvijā atskan citu dr.neveiksminieku - atbalss dod, dod mums arī par maz !

pirms 8 gadiem, 2012.08.22 14:45

es

Krūmu žurnālistikas šedevrs. Kaut ko uzrakstīt, galvenais ka pāris rindkopas aplama savārstījuma sanāk.
Tas, ka sods ir par kaut ko citu kā ne iesniegšanu pat āzim ir skaidrs. Ieteikums - sameklējiet redaktoru ar smadzenēm.

pirms 8 gadiem, 2012.08.22 14:29

Dīvaini

ZZ kaut ko te smagi putro

Es arī redzu:
Deklarācijas veids: Kārtējā gada deklarācija - par 2011. gadu
Vārds uzvārds: ANDRIS ĶIPURS
Darbavieta: SIA "JELGAVAS PILSĒTAS SLIMNĪCA"
Amats: Jelgavas domes deputāts
Iesniegta VID: 30.03.2012

Un kā tad lai izskaidro šo šā gada infu:
No amata atstādinātā Jelgavas pilsētas slimnīcas valdes locekļa un Jelgavas pilsētas domes deputāta Andra Ķipura alga pērn ir samazinājusies salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, bet kopumā ienākumi auguši, pārdodot īpašumu.
Valsts ieņēmumu dienestā (VID) iesniegtās Ķipura valsts amatpersonas deklarācijas VID publiskojamie dati par 2011.gadu liecina, ka Ķipura ienākumi pērn bijuši 63 388 lati. Strādājot Jelgavas pilsētas slimnīcā, viņš nopelnījis 14 628 latus, bet par darbu Jelgavas domē saņēmis 4760 latus. Tāpat Ķipurs pārdevis divus publiskajos datos noklusēta tipa īpašumus - katru par 22 000 latu, kas kopā veido 44 000 latu.
Taču joprojām Jelgavas domes deputāta un slimnīcas ārsta īpašumā ir māja Jelgavā. Tāpat viņam joprojām pieder 2005.gada izlaiduma automašīna "Honda CRV" un 1989.gada izlaiduma vieglās automašīnas piekabe MAZ.
Saskaņā ar VID publiskojamiem datiem viņa agrāk vadītajā Jelgavas pilsētas slimnīcā Ķipurs pērn strādājis kā ārsts traumatologs, tāpat darbojies kā pilsētas domes deputāts un bijis arī mednieku kolektīva "Tauri" valdes priekšsēdētājs, par ko atlīdzību nav saņēmis.


Vai tikai beigās nav tā, ka viņš iesniedzis neprecīzus datus?????

ZZ, beidziet putroties un skaidrojiet reālo patiesību.

pirms 8 gadiem, 2012.08.22 13:54

parastais

Īsi sakot, cilvēkama parastajam nebūtu nekas atlaists. Un tur pantus, skaidrojumus un attaisnojumus dabūtu meklēt viņš pats CAUR TIESU.

pirms 8 gadiem, 2012.08.22 11:27

es

Papildinu
166.27prim pants ir par
Par valsts amatpersonas deklarācijas neiesniegšanu noteiktā termiņā, deklarācijas aizpildīšanas un iesniegšanas kārtības neievērošanu vai par nepatiesu ziņu norādīšanu deklarācijā

Šajā pantā ir runa ne tikai par iesniegšanas termiņa neievērošanu.

pirms 8 gadiem, 2012.08.22 11:12

es

Vēlējums autoram:
1. Ja gribi nodarboties ar jurisprudenci, tad analizē visus LAPK pantus nevis tikai vienu. Tiesību akts nav dzejolis, kurā var izlasīt tikai vienu pantu.
2. Ieskaties arī VID datu bāzē. Tur pie Ķipura deklarācijas rakstīts Iesniegta VID: 30.03.2012
3. Pamēģini salikt visu kopā un tagad saprast bija tā deklarācija iesniegta vai nē un vispār par ko ir sods.

Ceru, ka atbildes parādīsies uzlabotajā raksta versijā.

pirms 8 gadiem, 2012.08.22 11:03

...

Protams, atbrīvosim visus izņenot tos no kuriem nav ko ņent!

pirms 8 gadiem, 2012.08.22 10:54

Vietējās ziņas