Kirovas pārstāvjus interesē jaunās tehnoloģijas 2

Interese par jaunākajām tehnoloģijām un Latviju kā potenciālo starpnieku tālākai sadarbībai ar citām Eiropas Savienības valstīm - pēc Jelgavas domes priekšsēdētāja vietnieka Viļa Ļevčenoka sacītā, tie ir faktori, kas interesē Krievijas pilsētas Kirovas mēru Vladimiru Bikovu un uzņēmēju Nikolaju Kuraginu.

Otrdien, viesojoties Jelgavā, viesi nolūkā iepazīt jaunākās rūpniecības tehnoloģijas apmeklēja rūpnīcu «AMO Plant», kur paredzēts komplektēt autobusus, kā arī «Evopipes» ražotni, kas ir modernākais plastmasas cauruļu ražošanas komplekss Eiropā. Arī Kirovā mašīnbūves rūpniecība ir attīstīta, taču viņu tehnoloģijas ir novecojušas, zināja teikt domes priekšsēdētāja vietnieks.Kirovas delegācijas pārstāvis, alus darītavas direktors N.Kuragins žurnālistiem sacīja, ka Latvijā bijis pirms 25 gadiem un jau tad šeit daudz ko iemācījies. Tagad, kad abu valstu attiecības uzlabojušās, uzņēmējs cer gūt vēl lielāku pieredzi. Iespējams, tādēļ pēc abu rūpnīcu apmeklējuma Kirovas delegācija devās uz «Agrofirmas Tērvete» alus darītavu.Latvijas Zemkopības ministrijas (ZM) pārstāvis Krievijas Federācijā Aivars Graudiņš sarunā ar «Ziņām» atzina, ka Krievijas uzņēmēji par Latviju interesējas paši, ne tikai izmantojot ministrijas vai vēstniecības starpniecību. Mūsu valsts pašreizējā ekonomiskā situācija Krievijas uzņēmējus nebiedējot, daudzi tajā saskatot jaunas iespējas un pret Latviju ir noskaņoti labvēlīgi, uzsvēra ZM pārstāvis.Runājot par iespējamo sadarbību ar Kirovu, Jelgavas mērs Andris Rāviņš žurnālistiem sacīja, ka šobrīd notiek savstarpēja iepazīšanās, taču atzina par iespējamu, ka nākotnē Krievijas puse varētu sadarboties ar Latvijas Lauksaimniecības universitāti (LLU), kokapstrādes uzņēmumu «Flora» un kūdras ražotāju «Laflora».Rīta pusē Kirovas pārstāvji tikās ar Jelgavas mēru, kā arī mūsu pilsētas Ražotāju un tirgotāju asociācijas priekšsēdētāju Imantu Kanašku. Pēc tam viesi apmeklēja LLU, kur tikās ar rektoru Juri Skujānu un Meža fakultātes vadību.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

micro

Izlasot raksta virsrakstu, nesapratu, kur pie mums tādas ir. Ahā, tās ir nepabeigtā AMO Plant - pagaidām tur tik nepabeigtas ēkas, bet pafantazēt jau var. :) Nākošais ir EvoPipes - moš viņiem kas ir, bet no malas izskatās, ka tas komplekss stāv dīkstāvē, lai gan varu arī maldīties.

Rakstā pieminētos uzņēmumos nav nekādu tehnoloģisku brīnumu. Arī LLU tādu nav. Tāpēc loģiski bija braukt uz Tērveti, vismaz nogaršot letiņu aliņu, kas patiešām ir labs, turklāt tur jau tehnoloģijas arī nav būtiskākais - izjevielas un recepte!

Es domāju, ka pagaidām mūsu Dome potenciāliem investoriem var piedāvāt tikai un vienīgi nākotnes vīzijas un datorgrafikas modeļus. Tomēr ceru, ka viss materializēsies.

Apskatīju bildes - uz kādu laiku pie AMO Plant biroja ēkas bija pazudusi sēta, kura tagad ir atpakaļ, tagad skaidrs - kāpēc! :D

Vēl ir dīvaini, ka netika pieminēti neviens no uzņēmumiem bijušā RAF teritorijā. Rodas priekšstats, ka tiek bīdīti tikai savi, ieredzētie ražotāji, nevis visa pilsēta kopumā.

pirms 11 gadiem, 2009.07.29 09:48

xx

varbuut tomer labak attistit ko jaunu, nevis stuteet jau labi ejoshos uznemumus...
Andrim taas rokas kabataas. neko labu neliecina..

pirms 11 gadiem, 2009.07.28 17:49

Vietējās ziņas