Klasē grib ne vairāk par 12 bērniem 3

Bieži, īpaši lielajās pilsētās, pedagogam nākas vienlaikus mācīt ap 30 skolēnu, kas kavē viņu talantu attīstību. Tāpēc jāmeklē steidzami risinājumi, pārliecināta vairāk nekā puse respondentu, kas piedalījās «Latvijas vecāku kustības» aptaujā par vēlamo izglītības kvalitāti. Skolas atzīst, ka lielās klases ir realitāte, ko mainīt būtu teju neiespējami. Turklāt sasniegumi mācībās liecina, ka tajās var veiksmīgi strādāt.
«98 procenti aptaujāto uzskata, ka klases ir pārāk lielas. Šajā situācijā nekavējoties būtu jāaicina kopā vecāki, skolu direktori, skolotāji un izglītības pārvalžu pārstāvji, lai meklētu atbilstošus risinājumus,» norāda biedrības «Latvijas vecāku kustība» valdes locekle Iveta Pavziniuka, piebilstot, ka optimālais bērnu skaits klasē būtu ne vairāk par 12. 
Tomēr sadalīt skaitliski lielās klases, ņemot vērā pašreizējo telpu izvietojumu un skolotāju skaitu, būtu ārkārtīgi sarežģīti, min skolu pārstāvji. «Manuprāt, pilsētā tas nav reāli. Turklāt vecāki paši piekrīt lielākām klasēm. Pēdējos gados pieprasītākās ir programmas, kurās iespējams ko apgūt papildus. Piemēram, mūsu skolā viena no populārākajām ir peldēšanas klase, kurā varam uzņemt ne vairāk par 30 bērniem. Pārējiem atsakot, vecāki ir neapmierināti,» raksturo Jelgavas 3. sākumskolas direktora vietniece Daiga Miķelsone. Viņa piekrīt, ka pedagogiem būtu vieglāk strādāt mazākās klasēs, jo jaunākā vecuma skolēni ir ļoti kustīgi un viņiem nav viegli noturēt uzmanību. Tāpēc, piemēram, 1. un 2. klasē, lai ieliktu stipru pamatu, latviešu valodā lielā klase tiek dalīta divās grupās.
Plašāk lasiet otrdienas, 20. maija, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Komentāri 3

par pirmo klasi 3 pamatskolā

lielajās klasēs bērniem, kuru zināšanas ir nedaudz labākas par citiem, vispār netiek veltīta uzmanība. Skolotāja strādā tikai ar ar " vājajiem", tādēļ zinošie bērni sāk garlaikoties un niekoties, paliek pavirši. Viņiem stundas ir garlaicīgas.

pirms 6 gadiem, 2014.05.21 09:03

!

Polijā arī skolotājiem nav darba, bet viņi neprasa, lai klasē būtu 12 bērni :)) Nē, es esmu par to, jo mazāk bērnu, jo labākā izglītības kvalitāte :)

pirms 6 gadiem, 2014.05.21 13:50

skolotāja

Visi skolotāji būtu laimīgi, ja varētu strādāt kaut ar 20 skolēniem. Arī tad būtu lielāka iespēja katram bērnam veltīt vairāk laika! Arī telpas atrastos. Daudzi mācību priekšmetu skolotāji klases neaudzina.Šobrīd pilsētas skolās pārsvarā ir 27-31 skolēnam.

pirms 6 gadiem, 2014.11.24 19:37

Vietējās ziņas