Klāt 1.septembris - Zinību diena 2

Otrdien jauno mācību gadu Jelgavā sāk teju 7000, Jelgavas novadā - vairāk nekā 3000, bet Ozolnieku novadā - aptuveni 800 skolēnu. No viņiem aptuveni 1000 ir pirmklasnieki.

Izmaiņas izglītības sistēmā šogad būtiski ietekmēs arī daudzas skolēnu ģimenes, kas iepriekš mācījušies reorganizētajās Lielplatones, Glūdas, Lielvircavas un Platones pamatskolās. Pirmklasnieces Sindijas Krēgeres māmiņa Aija atklāj, ka tas bija īsts šoks, uzzinot, ka meitiņai, kas bija pieradusi pie savas Platones skolas un skolotājiem, nāksies mainīt izglītības iestādi.«Tagad tas viss viņai tiek atņemts. Pati Sindija to ļoti pārdzīvo, raud, bet stāstām, ka viņas klasītē ies arī pazīstam bērni. Tomēr ceru, ka viss būs labi,» stāsta mamma.Svētkus aizēno arī neziņa, vai samazinātais finansējums ļaus nodrošināt pienācīgu izglītības kvalitāti, par ko mācību gada pirmajā dienā galvaspilsētā protestē Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība. Jelgavas un bijušā rajona pirmorganizācijas šoreiz akcijā iesaistās nelabprāt.Vairāk par šo tēmu lasiet otrdienas, 1.septembra, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Komentāri 2

UPS

Smagi,bet sanāca ka no 800 bērniem 1000 ir pirmklasnieki,Labi ka mācību gada sākumā pielaiž tādus feilerus,varēs izlabot.

pirms 11 gadiem, 2009.09.01 22:50

xyz

Mūsu pilsētas un novadu skolotāji ir streiklauži. Kauns!

pirms 11 gadiem, 2009.09.01 12:30

Vietējās ziņas