Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Klāt sezonas darbu laiks

«Ar sezonas darbiem nav īsti tā, kā mēs būtu vēlējušies, tāpēc gribu mudināt darba devējus izvērtēt savas iespējas, ja ne patstāvīgi, vismaz uz vienu diviem vasaras mēnešiem nodrošināt cilvēkiem iespēju strādāt. Tas kaut nedaudz atvieglotu bezdarba situāciju,» aicina Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Jelgavas filiāles vadītājs Māris Narvils.

Saskaņā ar NVA sniegto informāciju, maijā bezdarba līmenis Jelgavā nedaudz audzis - no 9,5 līdz 9,6 procentiem. Savukārt rajonā tas palicis nemainīgs, kā bija aprīļa beigās - 10,1 procents.«Tā ir laba tendence. Neliela kustība jau notiek, cilvēki nāk klāt, bet bezdarba palielināšanās temps krietni nobremzējies. Turklāt kļuvis nedaudz vairāk brīvo darba vietu (no 16 uz 20), kaut gan tas ir kā piliens jūrā, ņemot vērā lielo bezdarbnieku skaitu,» turpina filiāles vadītājs, piebilstot, ka šīs vakances piedāvā galvenokārt iespēju strādāt specifiskās profesijās, piemēram, medicīnā.«Runājot par pārējām brīvajām darba vietām, parādījusies tendence pieteikt pilnībā vai daļēji slēgtās vakances, kas nozīmē, ka mēs paši izvēlamies noteiktu kontingentu, kas tālāk vienojas ar darba devēju. Iespējams, kādam tas liedz iespēju startēt, bet tas ir jautājums par atbilstību prasībām. Tādējādi gājām pretī darba devējam, jo šādi viņš izvairās no liela cilvēku apmeklējuma, zinot, ka daļa piedāvātajam darba tāpat nebūs piemērota,» stāsta M.Narvils. NVA Jelgavas filiāles vadītājs atklāj, ka darba tirgū sāk parādīties arī sezonalitātes tendences, tomēr sarežģītās ekonomiskās situācijas dēļ zaudēts darba piedāvājumu vēriens, kāds tas bija kaut, piemēram, 2008.gadā.«Cilvēki, kas strādājuši uzņēmumos, kam raksturīga sezonalitāte, uz filiāli sāk nest darba līgumus, bet tas nozīmē, ka tajos atgriežas pamatkodols,» secina M.Narvils.To, ka šajā situācijā var iztikt bez papildu darbaspēka, apliecina arī uzņēmēji...Vairāk par šo tēmu lasiet piektdienas, 15.maija, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas