Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

KNAB izvērtēs Salkazanova atrašanos vienlaikus pašvaldības uzņēmuma, autobusu iepircēja un ražotāja vadībā 6

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) izvērtēs, vai nav pārkāpts likums, pašvaldības kapitālsabiedrības AS «Jelgavas Autobusu parks» (JAP) valdes locekli Pēteri Salkazanovu ieceļot par padomes locekli AS «AMO Plant».

KNAB preses pārstāvis Andris Vitenburgs aģentūrai LETA skaidroja, ka nav iespējams uzreiz secināt, vai konkrētajā gadījumā tas ir interešu konflikts, tāpēc Salkazanova gadījumā KNAB izvērtēs, vai amatpersona ir ievērojusi tai likumā noteiktos ierobežojumus un aizliegumus.Vitenburgs skaidroja, ka, lai nodrošinātu valsts amatpersonu darbību sabiedrības interesēs un personiskās vai mantiskās ieinteresētības ietekmi uz to darbību, likumā «Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā» ir noteikti vairāki ierobežojumi un aizliegumi.Piemēram, speciālie valsts amatpersonas amata savienošanas ierobežojumi. Valsts amatpersonām ir aizliegts savu amatpersonas amatu savienot ar tādiem amatiem, kuri nav atļauti normatīvajos aktos. Saskaņā ar šā likuma 7.panta piekto daļu pašvaldību kapitālsabiedrību valžu un padomju locekļiem ir atļauts savienot valsts amatpersonas amatu tikai ar noteiktiem citiem amatiem un darbiem.Pašvaldību kapitālsabiedrību valžu locekļi var ieņemt amatu, kuru viņi ieņem saskaņā ar likumu, Ministru kabineta noteikumiem un rīkojumiem, tāpat var ieņemt amatu arodbiedrībā, biedrībā vai nodibinājumā, politiskajā partijā, politisko partiju apvienībā vai reliģiskajā organizācijā, ja nav noteikts citādi. Viņi var strādāt pedagoga, zinātnieka, ārsta, profesionāla sportista un radošo darbu.Tāpat pašvaldību kapitālsabiedrību valžu locekļi var ieņemt amatu kapitālsabiedrībā, kurā valsts vai pašvaldība ir dalībnieks, ja tas saistīts ar valsts vai pašvaldības interešu pārstāvēšanu šajā sabiedrībā, nerada interešu konfliktu un ir saņemta tās valsts amatpersonas vai koleģiālās institūcijas rakstveida atļauja, kura attiecīgo personu iecēlusi, ievēlējusi vai apstiprinājusi amatā.Līdztekus minētajiem likumā ir noteikta virkne citu atļauto darbības veidu, bet attiecībā uz citiem gadījumiem minētajām amatpersonām nav atļauts savienot savu amatpersonas amatu ar citiem amatiem, tostarp privātās kapitālsabiedrībās, skaidroja Vitenburgs.Tāpat normatīvajos aktos valsts amatpersonām ir noteikti arī komercdarbības ierobežojumi. Valsts amatpersonai divus gadus pēc tam, kad tā beigusi pildīt attiecīgā valsts amatpersonas amata pienākumus valsts vai pašvaldības institūcijā, aizliegts iegūt tāda komersanta mantu, kā arī kļūt par dalībnieku, akcionāru, biedru vai ieņemt amatus tādā komercsabiedrībā, attiecībā uz kuru šī valsts amatpersona, pildot savus pienākumus, pieņēmusi lēmumu par iepirkumu valsts vai pašvaldības vajadzībām, valsts vai pašvaldības finanšu līdzekļu, valsts vai pašvaldības privatizācijas fonda līdzekļu piešķiršanu, veikusi uzraudzības, kontroles vai sodīšanas funkcijas, skaidroja Vitenburgs.Kā ziņots, septembra beigās reģistrēta jaunieceltā «AMO Plant» padome, kuras sastāvā līdztekus Krievijas Federācijas pilsoņiem ir JAP vadītājs Salkazanovs. Tādējādi autobusu lietotāja valdes loceklis vienlaikus kļuvis par šo pašu autobusu ražotāja padomes locekli.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

fils

Salkazanova kungu pazīstu no laikiem ka viņš bija rajona domes izpildirektora amatā un varu tikai teikt ka atminos viņu kā izpalīdzīgu saprotošu vadītāju cik man ir bijusi saskare ne mazākā mājiena nau bijis lai pa sniegto atbalstu tiktu prasīts vai doti mājieni pa kaut kāda veida atlīdību gudrs saprotoš un pretimnākoš cilvēksun šitā nožēlojamā apmelošanas kampaņa kura velkās jau vairākus gadus kā arī Rāviņa kunga nomelnošana vai jums mūžīgie vaidētāji vienreiz neapniks šitā māžošanās Rāviņš un Salkazanovs ir plabs piemērs kādam ir jābūt pilsētas saimniekam un uzņēmuma vadītājam un manā skatījumā visi tie ņaudētāji gaudotāji paši ir ar labu baļķi acī gods un slava Rāviņam un Salkazanovam

pirms 7 gadiem, 2012.10.05 05:20

vai vai

Protams,ka knab izmeklēs,izvērtēs un kā vienmēr neko nesaredzēs,jo,jo v;arna v;arnai acīs neknābjj...u.t.t.

pirms 7 gadiem, 2012.10.05 00:47

vecie

komunjakas turas pie varas , ka vecos labos Brezneva laikos .

pirms 7 gadiem, 2012.10.04 18:02

пфдвтшулы

Tā kā Salkazanovs ir Rāviņa zēns , tad KNAB neko sliktu neredzēs , jo ZZS ir KNABĀ īpašajā aizsardzībā. Salkazanovs , Rāviņš un ZZS ir mūsu laikmeta gods , prāts un sirdsapziņa

pirms 7 gadiem, 2012.10.04 16:10

yoyo

Šajā gadījumā Knabs ir bezspēcīgs, jāaicina starptautiskā organizācija "Ārsti bez robežām"- psihiatrijas nozarē.

pirms 7 gadiem, 2012.10.04 10:35

Vietējās ziņas