Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Konference muzejā pārskata paveikto reģiona vēstures izpētē

Šodien Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā notiek konference «Zemgales vēstures lappuses pārlapojot», kurā galvenā uzmanība būs pievērsta Jelgavas un Zemgales reģiona vēstures izpētei, paziņots muzeja mājaslapā.

Konferenci atklāj Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja direktore Gita Grase un direktores vietnieks zinātniskajā darbā Gints Putiķis.Dienas kārtībā ir virkne tēmu, starp kurām netrūkst jaunatklājumu. Konferencē pārskatīs ziņas par Mežotni 12.gadsimta arābu ģeogrāfa al Idrīsī darbā «Pasaules apceļošanas nogurdinātā iepriecinājums», ieskats Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas arheoloģiskās izpētes rezultātos, arheoloģiskie izrakumi Jonišku 16.-18.gs. vecpilsētā, Zemgale un Kuršu kāpas – daži vēsturisko sakaru aspekti izpētes sākuma stadijā, Zemgales reģiona ietekme uz bērnu un jauniešu noziedzību Rīgā 19.gadsimta 70.- 90.gados.Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja pārstāves Ineses Stikutes apskata tēma ir 1.Pasaules karš Jelgavā – vācu okupācijas iestāžu darbības aspekti, tāpat tiks pārspriests P.Bermonta karaspēks Jelgavā 1919.gada vasarā - rudenī, Politiskais plakāts Latvijas publiskajā telpā 1920.-1940.g., bet Aldis Barševskis no Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja iepazinis vācbaltiešu izceļošanas atskaņas Jelgavas presē 1939.gadā.Starp ko9nferences tēmām ir arī Zemgales iedzīvotāju Otrā pasaules kara laika ikdienas dzīves īpatnības, pārtikas racionēšanas sekas Jelgavas iedzīvotāju ikdienas dzīvē Otrā pasaules kara laikā, sievietes militārajā dienestā Zemessardzē (1991-1999): atsevišķu Zemgales novada vienību piemērs, sadarbība ar Jelgavas Ādolfa Alunāna teātri.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas