Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Konfiscē maluzvejnieku rīkus 12

Valsts vides dienesta Jūras un iekšējo ūdeņu pārvaldes Jelgavas Kontroles sektora vadītājs Jurijs Skribāns un vecākais inspektors Aigars Ostrovskis nakts reidā konfiscējuši vairāk nekā desmit nelegālu zvejas rīku.

Kā pastāstīja J.Skribāns, reida laikā no ceturtdienas vakara līdz piektdienas rītam vispirms pārbaudīti vecie «klienti» mūsu rajonā Lielupes augštecē, kur atrasti divi maluzvejnieki izlikti tīkli. Naktī abi devušies uz Lielupes lejteci palīgā Rīgas kolēģiem, un kopīgiem spēkiem Babītes ezerā izņemts liels daudzums maluzvejnieku tīklu, bet atpakaļceļā pie Kalnciema jau labi zināmā vietā bijuši ielikti daudzi murdi.«Tendence ir tāda, ka pie «darba» ķērušies vecie kadri, kas ar maluzvejniecību bija nodarbojušies arī agrāk, taču uz būvniecības buma laiku metuši mieru. Tagad viņi atgriežas pie vecās nodarbes,» stāsta sektora vadītājs, piebilstot, ka pārsvarā pārkāpēji ir iebraucēji no Rīgas un Olaines.«Nelegāli ķeram zivis notverti arī jaunieši, kas agrāk nebija raksturīgi, un viens no pēdējiem gadījumiem bija, kad divi jaunieši ar lētu piepūšamo laivu iebrauca Lielupē, kur lika tīklus.»Lieldienu brīvdienas šogad bija saulainas un siltas, un ķert vimbas bija devies negaidīti liels makšķernieku skaits. Aptuveni 300 cilvēkiem pārbaudot noķerto zivju skaitu un makšķerēšanas kartes, secināts, ka bez minētā dokumenta pēc zivīm bija devušies vairāk nekā 40 cilvēku. Viens no šādas situācijas iemesliem bija arī tas, ka veikalos makšķerēšanas kartes bijušas izpirktas, bet pasts brīvdienās nestrādāja.Šā gada pirmajos trijos mēnešos reģistrēti 110 makšķerēšanas un zvejas noteikumu pārkāpumi, konfiscēti 30 tīkli un 1983 makšķerēšanas rīki.Vietā atgādināt, ka Administratīvo pārkāpumu kodekss par makšķerēšanas noteikumu pārkāpumiem paredz sodu no 20 līdz 500 latiem plus jāmaksā arī par katru nelikumīgi noķerto zivi. Piemēram, par katru nelikumīgi noķertu līdaku vai vimbu jāšķiras no 60 latiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 12

moks-antikrīzei

Pirmkārt krīze tev ir galvā...(pats izdomā krīzi,pats arī cīnies ar viņu)
(Ievelcies lielveikalos un paskaties kas par rindām,visi krīzes cietēji ne ar groziņiem, bet ar ratiem rindās stāv...)
Otrkārt ,ne valstij jābaro tādi,kā tu,kas muti ieplētis gaida,kad kas atleks.
Pašam sevi jābaro un pašam par sevi jārūpējas,a ja nevari tad velcies uz nespējnieku namu,kas gan patiesībā paredzēts normāliem,bet zināmu apstākļu sakritības dēļ ,likteņa pabērniem.

Pieradis,kā padumjajos laikos,visu ar karoti mutē bāza...

pirms 11 gadiem, 2009.04.23 13:22

foka -antikrizei

Pēc Taviem domugraudiem var redzēt ,ka saprasšanas Tev nav nekādas ,jo laikam vēl neesi'' bērna batonu apēdis'' ,kad apēdīsi ,varbūt ko no dzīves sapratīsi,gribētu gan redzēt kā Tu izmanto elektrību ķerot zivis,kaut gan varbūt Tu elektrību izmanto kam citam

pirms 11 gadiem, 2009.04.17 16:36

Juris

Pāris reizes kārtīgi izčakarēs un pāries visa siet gribēšāna.

pirms 11 gadiem, 2009.04.17 16:12

antikrize

labākie tīkli ko taisa onkuļi mājās ! un tiem atļauju nevajag

pirms 11 gadiem, 2009.04.17 16:08

Mareks

Kāpēc vispār ļauj tirgot tīklus,ja visā valstī ir noliegta šāda rūpala.A kam ir licenzes,lai ar savām atļaujām arī iegādājas gluži tāpat kā mednieki stroķus.

pirms 11 gadiem, 2009.04.17 15:52

sab insp.-antikrīzei

Mani varbūt apēdīs,bet tādus kā Tevi ar mietu vajag slānīt,kamēr aizmirsīsi,kas tas tāds tīkls vispār ir.

pirms 11 gadiem, 2009.04.17 15:31

antikrize

Sab.insp.
skaties ka tauta bada laikos neapēd tadus kā tevi!

pirms 11 gadiem, 2009.04.17 13:59

Sab.insp.

Krīze vai kā savādāk,vienalga.Ķeriet zivis,bet ar atļautiem veidiem...
Varēt padomāt,ka izvelkot tīklu,kur zivis tik daudz,ka nezin kur likt, krīze būs beigusies.
Muļķības tie kas bijuši badakāši un mēru nav zinājuši agrāk,tādi ir arī tagad un atliek vien vēlēties,lai sodi par šādiem pārkāpumiem kļūtu vēl bargāki un inspektoru,kas negaidīti uzrodas rastos vēl vairāk.Kāpēc nevar atjaunot arī sabiedrisko inspektoru organizācijas?

pirms 11 gadiem, 2009.04.17 13:58

Sab.insp.

Krīze vai kā savādāk,vienalga.Ķeriet zivis,bet ar atļautiem veidiem...
Varēt padomāt,ka izvelkot tīklu,kur zivis tik daudz,ka nezin kur likt, krīze būs beigusies.
Muļķības tie kas bijuši badakāši un mēru nav zinājuši agrāk,tādi ir arī tagad un atliek vien vēlēties,lai sodi par šādiem pārkāpumiem kļūtu vēl bargāki un inspektoru,kas negaidīti uzrodas rastos vēl vairāk.Kāpēc nevar atjaunot arī sabiedrisko inspektoru organizācijas?

pirms 11 gadiem, 2009.04.17 13:55

antikrize

Tā nevar darīt ! cilvēkiem gribas ēst tak arī ! Ja valsts nebaro tad paši mēģina pabarot sevi un ģimeni!
Atņemot zvejas rīkus mēs palielinam zādzību citviet!

(Valsts vides dienesta Jūras un iekšējo ūdeņu pārvaldes Jelgavas Kontroles sektora vadītājs ) kada šim ir AMATALGA spriežot pēc Amata laikam liela! īsāk būtu ūdensinspekcija un alga arī mazāka!

pirms 11 gadiem, 2009.04.17 11:50

Vietējās ziņas