Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Konkursā “Lakstīgala 2019” noskaidroti labākie latviešu tautasdziesmu zinātāji Jelgavas novadā

Vilces pamatskolā 23. janvārī pulcējās Jelgavas un Ozolnieku novadu un Bauskas pilsētas skolu skolēni, lai demonstrētu savas zināšanas par latviešu tautasdziesmām un tradīcijām, informē Jelgavas novada pašvaldība. 

Dalībnieki vecuma grupā no 1. līdz 4. klasei bija sagatavojušies prezentēt 25 latviešu tautasdziesmu skanīgumu, bet skolēniem no 5. līdz 9. klasei bija uzdevums apgūt 51 latviešu tautasdziesmu.

“Konkursa mērķis ir radošā veidā padziļināt skolēnu zināšanas par latviešu tautasdziesmām un tradīcijām. Lai piedalītos konkursa pirmajā kārtā, skolēniem ir jāapgūst dziesmas no Roberta Zuikas izveidotā tautasdziesmu krājuma “Lakstīgala” un, atbilstoši vecuma grupai, jāspēj tās nekļūdīgi nodziedāt a cappella vai ar instrumentālu pavadījumu.

Tas ir ļoti sarežģīts uzdevums, jo skolēniem ir precīzi jāapgūst liels skaits patiesi sarežģītu dziesmu tekstu un melodiju. Dalībnieku sagatavotos priekšnesumus vērtē Izglītības pārvaldes izveidota vērtēšanas komisija, lemjot par muzikālāko, atraktīvāko un radošāko latviešu tautasdziesmu izpildījumu, kā arī zinošāko un erudītāko komandu, kas tālāk tiek virzīta uz konkursa otro posmu,” stāsta Jelgavas novada Izglītības pārvaldes interešu izglītības metodiķe Ineta Freimane.

Lai pārliecinoši startētu konkursā, skolēniem ir ne tikai jāapgūst ievērojams skaits tautasdziesmu, bet jāprot arī atraktīvā veidā prezentēt savam novadam raksturīgo, piemēram, kādu īpašu dziesmu, tautastērpu, tradīcijas vai  mīklas. Tāpat skolēniem jāpierāda savas zināšanas jautājumu viktorīnā par dažādām tēmām, piemēram, latviešu tautas mūzikas instrumenti, gadskārtas, godi u.tml.

Noklausoties trīs Jelgavas un Ozolnieku novadu komandas, kā arī trīs Bauskas pilsētas izglītības iestāžu komandas, vērtēšanas komisija nolēma uz konkursa otro posmu, kas norisināsies jau 30. janvārī, Bauskā, virzīt visas  komandas, dodot iespēju katrai pārstāvēt savu novadu, savu klašu grupu. Pēc iegūto punktu skaita Vilces pamatskolas folkloras kopas “Rukūzīte” dziedātāji skolotājas Gunas Čodares vadībā gan 1.-4.klašu, gan 5.-9.klašu grupā ieguva 2.vietu.

Foto: Jelgavas novada pašvaldība

 

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas